logo
days
hours
mins
secs
L. Šilkaitis
27
Jan
2023

#Švietimas
Lietuvos mažųjų žaidynių dalyviai pirmieji susipažino su fizinio raštingumo modelio gairėmis

Rekordinio devintojo Lietuvos mažųjų žaidynių sezono pasiruošimo etapas finišavo Palangoje. Visą sausio mėnesį trukusio etapo metu net 900 projekto dalyvių pedagogų įsitraukė į žaidynių mokymus Šiauliuose, Alytuje, Vilniuje, Kaune ir Palangoje.

Šiemet „Lietuvos mažųjų žaidynės” bus įgyvendinamos remiantis Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) kartu su partneriais iš Didžiosios Britanijos kuriamu unikaliu Lietuvos fizinio raštingumo modeliu. Mokymų dalyviai patys pirmieji Lietuvoje supažindinti su šio modelio gairėmis bei fizinio raštingumo ugdymo galimybėmis, kurias turėjo galimybę išbandyti ir praktiškai.

„Šis žaidynių sezonas išties unikalus ne tik dalyviams vaikams, bet ir jų pedagogams. Lietuva yra viena iš nedaugelio valstybių visame pasaulyje, kuri jau netrukus turės parengtą unikalų mūsų šalies kontekstą atitinkantį fizinio raštingumo modelį. O būtent mūsų projekto dalyviai yra vieni pirmųjų, kurie jau šių mokymų metu ne tik sužinojo, apie ką šis modelis, bet ir išbandė jį praktiškai. Mums buvo be galo malonu pamatyti tiek daug besišypsančių ir entuziastingai nusiteikusių pedagogų, kurie, kaip ir mes, nekantriai laukia sezono pradžios“, – kalbėjo Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA) prezidentė Audronė Vizbarienė.

A. Vizbarienė (L. Šilkaičio nuotr.)
A. Vizbarienė (L. Šilkaičio nuotr.)

„Modelio kūrimo proceso metu intensyviai dirbome ne tik su partneriais iš Didžiosios Britanijos „Youth Sport Trust“ organizacijos, bet ir su pedagogais bei kitais specialistais Lietuvoje. Tam, kad modelis visiškai atitiktų Lietuvos kontekstą, specialistai aplankė daugybę ugdymo įstaigų ir atidžiai vertino Lietuvoje taikomus metodus, stebėjo praktines veiklas. Šiandien, pritarus partneriams, galime pasakyti, kad jau esame finišo tiesiojoje ir esmines modelio gaires galime pradėti taikyti būtent Lietuvos mažųjų žaidynių projekto dalyviams. Ypatingai nudžiugino didelis pedagogų susidomėjimas jau mokymų etapo metu, neabejojame, kad visi kartu prisidėsime prie efektyvesnio vaikų fizinio ugdymo“, – sakė LTOK olimpinio švietimo direktorius Kasaparas Šileikis.

Iškart po šio etapo, jau vasario mėnesio pradžioje, projekto dalyviai bus kviečiami įsitraukti į net aštuonis žaismingus virtualius fizinio raštingumo ugdymo užsiėmimus. Kiekvienas iš jų dalyvius pasieks kiekvienos pirmojo etapo savaitės pradžioje ir bus skirtas vienai iš fizinių ypatybių lavinti. Projekto dalyviai pedagogai, remiantis Lietuvos fizinio raštingumo modelio gairėmis, į kiekvieną iš užsiėmimų vaikus įtrauks bent tris kartus per savaitę.

„Projekte dalyvaujame nuo pat pirmojo sezono, o nuotaikos prieš prasidedant naujajam – kaip visada puikios ir darbingos. Mokymų metu turėjome puikią progą susitikti su kolegomis, pabendrauti, aptarti būsimus projekto reikalus. Labai džiugu, kad šiemet veiklos bus įgyvendinamos remiantis fizinio raštingumo modeliu, su kuriuo man jau yra tekę susipažinti, kai vyko modelio kūrimo darbai, tad aš neabejoju, kad tai bus tarytum proveržis visiems projekto pedagogams, o mažiesiems kursime nepamatuojamą naudą nuo pačių pirmųjų jų žingsnelių. Vaikai tikrai nėra nusivylę fiziniu aktyvumu, jie visada laukia aktyvių veiklų, noriai įsitraukia, tad jau nekantrauju vaikams pristatyti virtualias pamokėles, kurios jiems kasmet kuria nuostabias emocijas ir judėjimo džiaugsmą“, – sakė Ukmergės lopšelio – darželio „Nykštukas“ pedagogė Neringa Godliauskienė.

Praktinės mokymų dalies akimirka (R. Lukoševičiaus nuotr.)
Praktinės mokymų dalies akimirka (R. Lukoševičiaus nuotr.)

Pasibaigus pirmajam etapui, balandžio mėnuo bus skirtas projekto dalyvių įstaigų vidiniams festivaliams organizuoti. Šio etapo metu kiekvienos įstaigos pedagogai projekto koordinatoriai organizuos sporto festivalius visai įstaigos bendruomenei. Įstaigų festivalių tikslas – skatinti fizinį aktyvumą ir kurti vaikams judėjimo džiaugsmą, o įvairių varžybų nugalėtojais skelbiami visi dalyviai.

Projekto pabaiga gegužės – birželio mėnesiais bus pažymėta net dešimtyje didžiųjų „Lietuvos mažųjų žaidynių“ festivalių, kur susitiks skirtingų įstaigų priešmokyklinukų komandos iš visos Lietuvos.

Projektą globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė.

Lietuvos mažųjų žaidynes nuo 2014 m. organizuoja LTOK ir RIUKKPA. Projekto metu siekiama ugdyti ikimokyklinio amžiaus vaikų fizinį raštingumą, supažindinti bei įtraukti į jiems patrauklias fizinio aktyvumo veiklas taip skatinant džiaugsmą sportuoti, bendrauti, patirti gerų emocijų ir nuo mažų dienų stiprinti sveikatą.

Projektas iš dalies finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Švietimo mainų paramos fondas.