„Mūsų džiaugsmo akimirka labai trumpa. Pasidžiaugėme geriausios metų komandos apdovanojimu ir vėl kibome treniruotis. Iki Naujųjų metų vyksta atsigavimo treniruotės, o sausio 6 dieną išvyksime į slidinėjimo stovyklą Italijoje“, – sako treneris Sergejus Sorokinas.
Šiemet S.Sorokino auklėtiniai, dvivietę baidarę irkluojantys Mindaugas Maldonis ir Andrejus Olijnikas olimpinėje 500 m distancijoje tapo pasaulio vicečempionais ir Europos čempionato bronziniais prizininkais bei buvo paskelbti 2022-ųjų olimpinio sporto Metų komanda.
Beje, S.Sorokiną tapti irklavimo treneriu pastūmėjo jo sūnus Aleksandras, dabartinis pasaulio 24 valandų ir 100 km bėgimo rekordininkas: sulaukęs trylikos panoro irkluoti baidarę, ir statybose dirbęs tėvas nusprendė jam padėti.
Į Metų komandą pažvelgėme S.Sorokino akimis.
Pamoka
„Anksčiau A.Olijnikas dvivietę baidarę irklavo su Ričardu Nekriošiumi. Kai Ričardui gimė dukrytė Gabija, jis negalėjo išvykti į varžybas Tokijuje, tad kartu su Andrejumi į valtį sėdo Mindaugas. Tai buvo jų pirmosios tarptautinės varžybos, per kurias sportininkai viršijo visus lūkesčius: jų veiksmai valtyje buvo puikiai suderinti, irkluodama 1000 m nuotolį dvivietė pasiekė gerų rezultatų.
Abu laimėjo atrankos ir pusfinalio plaukimus, tačiau atidavė daug jėgų, ypač pusfinalyje, ir po valandos vykusiame finale jų pritrūko. Užimta šešta vieta irkluotojų netenkino, jie gavo puikią pamoką, kad daugiausiai jėgų reikia pasilikti finalui.
2020 m. per olimpinės atrankos varžybas Andrejus vėl irklavo su Ričardu, bet į Tokiją nepateko. Olimpiečiu tapo Mindaugas, 200 m distancijoje irklavęs vienvietę baidarę ir užėmęs dešimtą vietą.
2021 m. Andrejus su Mindaugu debiutavo dviviečių baidarių varžybose pasaulio čempionate Kopenhagoje ir dalyvaudami jau patvirtinto naujojo olimpinio 500 m nuotolio varžybose liko aštunti.
Pomėgiai
Andrejus su Mindaugu tarsi gimę irkluoti kartu. Mindaugas ramus, o Andrejus – aštresnis. Tačiau jie puikiai sutaria, niekada negirdėjau, kad dėl kažko prieštarautų vienas kitam. Abu atsakingi vienas už kitą ir kiekvienas už save. Su jais dirbti – vienas malonumas.
Abu vedę. Andrejus augina aštuonerių sūnų Aleksą, kuris žaidžia futbolą, bet jau pabandė irkluoti ir turistinę baidarę. Beje, Andrejus gyventi į Lietuvą atvažiavo iš Ukrainos ir Joniškio rajone pradėjo lankyti penktą klasę. Toliau mokėsi Klaipėdoje ir pas trenerį Rimą Gadeikį pradėjo irkluoti.
Abu auklėtiniai baigė aukštuosius mokslus: Andrejus – Kūno kultūros akademiją, o iš Daugų atvažiavęs Mindaugas – Lietuvos edukologijos universitetą. Be irklavimo, Mindaugas žavisi sportinėmis mašinomis, kurias pats ir tobulina, šonaslydžiu.
Andrejus anksčiau mėgo groti gitara, per Rio de Žaneiro olimpines žaidynes netgi pagrojo olimpinį kaimelį aplankiusiai Lietuvos prezidentei Daliai Grybauskaitei. Tačiau dabar gitara jau nuėjo į antrą planą, visi jo pomėgiai susiję su šeima, kuriai skiria didžiumą laisvo laiko.
Abu dar mėgsta slidinėti ir žaisti krepšinį. Būna neramu, kai jie paima kamuolį į rankas: prieš pusantro mėnesio Andrejus gavo traumą ir bijau, kad jos nepakartotų.
Treniruotės
Pagrindinis mūsų darbas vyksta Trakuose, kuri vasarą tampa mūsų antraisiais namais.
Per stovyklas treniruojamės dukart per dieną: irkluojame, tobuliname techniką, o antradieniais ir ketvirtadieniais vakarais dar dirbame su štanga. Plušame šešiskart per savaitę, sekmadieniais – poilsis. Artėjant sezonui visi vidutiniškai per vieną treniruotę nuirkluoja po 20 kilometrų, o per antrąją vakare – truputį mažiau.
Atidžiai sekame auklėtinių sveikatą, su jais dirba kineziterapeutai Laura Gedminaitė ir Jurijus Vaščenkovas.
Mums bus labai svarbūs 2023-ieji, nes prasidės atranka į Paryžiaus olimpines žaidynes. Pagrindinis startas – pasaulio čempionatas Duisburge, kuriame pirmą–šeštą vietas užėmę sportininkai laimės olimpinius kelialapius. Jeigu nepateksime tarp laimingųjų, kovą dėl kelialapių tęsime kitose varžybose.“