logo
days
hours
mins
secs
Akimirka iš „Olimpinio švietimo forumo 2023"
05
Apr
#Švietimas
Lietuvos pedagogai ir treneriai susiburs į Olimpinio švietimo forumą: skelbiame registracijos pradžią

Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) šiemet devintąjį kartą surengs tradicija tapusį Olimpinį švietimo forumą. Gegužės 17-ąją Kauno sporto halėje vyksiančio renginio organizatoriai dalyvius pasitiks tema „Bendras žingsnis į ateitį“. Šįkart nagrinėsime olimpinio švietimo temas, apimančias visiems prieinamą sportą ir fizinį aktyvumą, o dar atidesnį dėmesį skirsime visuomenės grupėms, susiduriančioms su įvairiais sunkumais: gilinsimės į etninių mažumų, specialiųjų poreikių turinčių asmenų ir lyčių integracijos aktualijas sporto, švietimo ir fizinio aktyvumo srityse. 

Olimpinio švietimo forumo tikslas – vienoje vietoje suburti Lietuvos pedagogus, savivaldybių ir jaunimo organizacijų atstovus, trenerius ir visus, prijaučiančius olimpiniam judėjimui bei skatinti juos į formalųjį švietimą pažvelgti kitu kampu. Taip pat supažindinti forumo dalyvius su kitokiomis ugdymo galimybėmis, įkvėpti, padėti plėsti akiratį bei atrasti savo profesiją ar veiklą iš naujo.

Žingsnis į ateitį

Siekiant kuo geriau atskleisti integracijos problematiką ir siūlomus sprendimo būdus, forume pranešimus skaitys ir diskusijose dalyvaus savo sričių specialistai, visuomenei gerai žinomi veidai, mokslininkai, Lietuvos olimpiečiai bei sportininkai. Detali programa bus pristatyta jau netrukus. 

LTOK prezidentė, olimpinė čempionė Daina Gudzinevičiūtė akcentuoja, kad Olimpinio švietimo forumas – viena iš efektyvių priemonių puoselėti ir skleisti olimpines vertybes, iš kartos į kartą perduoti jų prasmę. 

„Siekiame, kad olimpinių vertybių sklaida ir toliau būtų tokia efektyvi, o mūsų švietėjiškos veiklos pasiektų kuo daugiau šalies pedagogų, kurie žinias perduotų savo ugdytiniams. Mūsų visų bendras pagrindinis tikslas turėtų būti sudaryti sąlygas bei galimybes fizinį aktyvumą ir aukštumas sporte pasiekti visiems, o grupėms, kurios susiduria su didesniais sunkumais ir iššūkiais – dar rūpestingiau padėti, paskatinti juos siekti užsibrėžtų tikslų, – sako D. Gudzinevičiūtė.

Daina Gudzinevičiūtė
Daina Gudzinevičiūtė

– Jau devintą kartą forumas suburs didelę dalį mūsų bendruomenės. Tai yra puiki galimybė šalies pedagogams įgyti naujų žinių ir pasisemti darbe praversiančių idėjų, kurios gali būti itin reikšmingos siekiant kartu žengti į ateitį.”

Gilinantis į etninių mažumų, specialiųjų poreikių turinčių asmenų ir lyčių integraciją per sportą leidžia skatinti prieinamumą, mažinti diskriminaciją, formuoti kultūrą ir įvairiapusę, įkvepiančią bei įsitraukiančią visuomenę, kurios pamatinės vertybės būtų lygybė, supratimas bei bendradarbiavimas. „Tai leistų kiekvienam visuomenės nariui jaustis ir būti priimtu, pripažintu ir galinčiu pasiekti bei išnaudoti savo potencialą, nepriklausomai nuo kilmės, lyties ar turimų poreikių“, – pabrėžia LTOK prezidentė.

Šiemet forumas dar ypatingas ir tuo, kad jame bus minimi Lietuvos sportui reikšmingi įvykiai – vasarą prasidėsiančios Paryžiaus olimpinės ir paralimpinės žaidynės bei Lietuvos Olimpinio judėjimo šimtmetis. 

„Olimpinio judėjimo Lietuvoje šimtmečio bei olimpinių ir paralimpinių žaidynių minėjimas padeda puoselėti mūsų šalies sporto tradicijas ir vertybes, skatina siekti sportinių aukštumų, o taip pat primena sporto indėlio reikšmę, formuojant sveiką, aktyvią ir įsitraukiančią visuomenę ateityje“, – kalbėjo LTOK olimpinio švietimo direktorius Kasparas Šileikis.

Kasparas Šileikis
Kasparas Šileikis

Registruotis į „Olimpinio švietimo forumą“ kviečiama iki gegužės 13 dienos. Renginys nemokamas, tačiau vietų skaičius ribotas: priimti bus tik pirmi 500 užsiregistravusių, tad kviečiame nedelsti!

Forumo pradžia: 10 val. 

REGISTRACIJA: https://forms.office.com/e/3suFUVRCUm