logo
days
hours
mins
secs
02
Jan
#LTEAM
Lietuvos raiteliams – du istoriniai olimpiniai kelialapiai

Šiais metais pirmą kartą Nepriklausomos Lietuvos istorijoje mūsų šalies raitelius bus galima išvysti olimpinėse žaidynėse. Lietuvai kelialapius į Paryžiaus olimpines žaidynes iškovojo dailiojo jojimo atstovė Justina Vanagaitė ir jojimo trikovės atstovas Aistis Vitkauskas.

Nors oficialiai dar nėra paskelbtas praėjusių metų gruodžio 31 dienos pasaulio (FEI) reitingas, jau aišku, kad savo zonų reitingo lyderių pozicijas išsaugojo abu minėti lietuviai. Informaciją apie pelnytus olimpinius kelialapius patvirtino Lietuvos žirgio sporto federacija.

Lapkričio gale paskelbtame reitinge J. Vanagaitė su žirgu Nabab užtikrintai pirmavo C grupės reitinge, kuriam priklauso Centrinės Rytų Europos bei Centrinės Azijos raiteliai. Dvi pirmąsias vietas reitinge užėmusios sportininkės pelnė olimpinius kelialapius.

Jojimo trikovės C grupės reitinge A. Vitkauskas su žirgu Commander VG išsaugojo pirmąją poziciją. Čia taip pat vietas olimpinėse žaidynėse pelnė du raiteliai.

Tiek J. Vanagaitė, tiek A. Vitkauskas yra ryškūs savo rungčių lyderiai Lietuvoje, todėl realiausia, kad būtent jie ir gins mūsų šalies vardą olimpinėse žaidynėse.

Paryžiaus olimpinėse žaidynėse dalyvaus 65 jojimo trikovės atstovai bei 60 dailiojo jojimo sportininkų.