logo
days
hours
mins
secs
Lietuvos dailiojo čiuožimo federacija
14
Jan
#LTEAM
Lietuvos šokių ant ledo pora S. Ambrulevičius ir A. Reed iškovojo Europos čempionato bronzą

Teksto autorius: sportas24.lt

2024 m. sausio 14 d.

Lietuvos dailiojo čiuožimo federacija

Lietuvos šokių ant ledo pora Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius Kauno „Žalgirio“ arenoje iškovojo didžiausią karjeros pergalę. Jie Europos dailiojo čiuožimo čempionate pelnė bronzos apdovanojimą.

Sausakimšoje arenoje laisvąją programą be priekaištų atlikę A. Reed ir S. Ambrulevičius surinko 122,64 taško ir pasiekė geriausią karjeros rezultatą. Naujas rekordas užfiksuotas ir bendroje įskaitoje – 203,37 taško.

Laisvąją programą mūsiškiai atliko skambant Son Lux kūriniui „Enough of Our Machines“.

„Buvo fantastika. Atmosfera buvo kaip krepšinio rungtynėse, tik aš pats pasijaučiau būdamas Saboniu ar pan., – sakė S. Ambrulevičius. – Medalis parodo mūsų septynerių metų darbą. Labai juo džiaugiamės.“

„Ačiū labai visiems“, – lietuviškai ištarė A. Reed, pridūrusi, jog jaučiasi labai laiminga ir jai sunku rasti žodžių jausmams apibūdinti.

Ankstesnis lietuvių rekordas buvo 200,11 taško, užfiksuotas praėjusių metų gruodį. Lietuvos pora pasidžiaugė, kad pavyko žengti dar vieną kokybinį žingsnį į priekį.

„Kiekviename pasirodyme atiduodame visą save. Sunkiai dirbome ir norėjome visą tai parodyti. Siekėme atskleisti savo charakterį ir manau, kad tą padarėme“, – džiaugėsi S. Ambrulevičius.

Europos čempionų titulą apgynė italai Charlene Guignard ir Marco Fabbri (214,38 tšk.). Sidabro medalius antrus metus iš eilės iškovojo britai Lilah Fear ir Lewisas Gibsonas (210,82 tšk.).

Už Lietuvos dueto išsirikiavo dvi Prancūzijos poros – Jevgenija Lapareva ir Geoffrey‘us Brissaud (197,17 tšk.) bei Loicia Demougeot ir Theo le Mercier (192,15 tšk.). Tik šešti liko praėjusių metų bronziniai prizininkai suomiai Juulia Turkkila ir Matthiasas Versluisas (192,08 tšk.).

„Tai buvo svajonės išsipildymas, ypač po tiek daug darbo kartu. Buvo nuostabu taip pasirodyti Kauno arenoje. Tai man reiškia viską. Labai malonu, kad tą padarėme tokią svarbią dieną Lietuvai”, – džiaugėsi A. Reed.

Praėjusiais metais Europos čempionate A. Reed ir S. Ambrulevičius užėmė ketvirtąją vietą.

S. Ambrulevičius pasidžiaugė, kad bronzos medalius pavyko iškovoti svarbią Lietuvai dienai – Sausio 13-ąją.

„Žinojome, kad Lietuvai tai yra svarbi diena. Žmonės tuomet kovojo už Lietuvos laisvę, o mes dabar kovojame už Lietuvą dailiajame čiuožime“, – šypsojosi S. Ambrulevičius.

Anksčiau per visą istoriją Lietuvai du bronzos medalius iškovojo Margarita Drobiazko ir Povilas Vanagas – 2000 ir 2006 m.

P. Ramanauskaitė ir D. Kizala: „Tai buvo svajonės išsipildymas“

Paulina Ramanauskaitė ir Deividas Kizala iš viso surinko 154,85 taško ir pasiekė geriausią savo rezultatą Europos čempionatuose – užėmė 16-ą vietą.

Lietuviams pritrūko poros balų iki geriausių karjeros rezultato, aistringą tango sušokę lietuviai buvo tiesiog apipilti pliušinių meškinų, skriejančių iš visos „Žalgirio“ arenos.

„Šokio pradžioje ne viskas pavyko sklandžiai, bet po to „pagavome“ tempą bei ritmą ir sušokome kaip norėjome. Atidavėme visą energiją, kurią turime“, – sakė P. Ramanauskaitė.

Lietuvos čiuožėjai sako, kad lietuviškąjį tango sušokti prie savų žiūrovų Kaune buvo svajonės išsipildymas.

Milžiniškas palaikymas Kaune sukelia ir šiokį tokį spaudimą. Laisvosios programos metu lietuvius palaikė dar didesnis būrys žmonių nei trumpojoje programoje. D. Kizala teigė, jog jautėsi pakankamai ramiai ir pasirodymui tai nesutrukdė.

„Nebuvo tai, kad labai jaudinčiausi, nes tas jaudulys įprastas prieš kiekvienas varžybas. Žinoma, šiandien to jaudulio buvo kiek daugiau, nes pamačius pilną areną, kūnas suvirpėjo, tačiau itin didelio susijaudinimo nebuvo“, – šypsojosi P. Ramanauskaitė.

P. Ramanauskaitė neabejoja, kad šis pasirodymas suteiks įkvėpimo tiek jai su Deividu, tiek jaunajai Lietuvos dailiojo čiuožimo kartai.

„Pasiektas rezultatas suteikia dar daugiau motyvacijos dirbti dar sunkiau. Tą ir darysime“, – pabrėžė P. Ramanauskaitė.

Europos čempionato finalas vyksta Lietuvai ypatingą dieną – Sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną.

„Nėra geresnio būdo paminėti šią dieną nei atstovauti Lietuvai Europos čempionate. Mums tai didelė garbė“, – sakė čiuožėjai.

Sportininkai buvo paklausti ir apie milžinišką pliušinių žaislų kiekį. P. Ramanauskaitė ir D. Kizala sako, kad kolekcijoje dabar tikrai nieko nebetrūksta.

„Labai miela ir labai džiaugiuosi tokiomis akimirkomis. Ypač miela matyti mažas mergaites, čiuožiančias surinkti žaisliukus“, – šypsojosi P. Ramanauskaitė, netrukus švęsianti savo gimtadienį.

„Europos čempionatas Kaune – mano svajonės išsipildymas. Apie jį svajojau nuo 2018 metų. Mano svajonė išsipildyti“, – pridūrė čiuožėja.

P. Ramanauskaitė ir D. Kizala 2018 metų Europos čempionate buvo 26-i, o praėjusiais metais – 17-i. Tiesa, pernai Europos pirmenybėse dalyvavo net 10 porų mažiau.

Sportininkai neslepia, kad jų didžiausias karjeros tikslas – olimpinės žaidynės, bet dabar jų mintys bus apie artėjantį pasaulio čempionatą, kur bus siekiama vietos finale.

A. Golovkina didžiuojasi savo pasirodymu

Aleksandra Golovkina moterų varžybų laisvojoje programoje neišvengė kritimų ir surinko 99,36 taško. Tai daugiau nei 6 taškais prasčiau nei jos geriausias karjeros ir sezono rezultatas (105,56 tšk.). Iš viso jos sąskaitoje – 155,16 taško.

Aistringai žiūrovų palaikoma A. Golovkina solidžiai pradėjo laisvąją programą, tiksliai atliko pirmuosius elementus. Deja, bet antroji pasirodymo pusė pažymėta dviem nemaloniais kritimais atlikus suktukus.

Galutinė A, Golovkinos vieta – 16-a. Lyginant su trumpąja programa, mūsiškę jau aplenkė keletas čiuožėjų, tarp jų – latvė Sofja Stepčenko (157,69 tšk.) ir estė Nataly Langerbaur (155,32 tšk.), tačiau kai kurias sportininkes pavyko ir aplenkti.

Lietuvos sportininkė sakė, kad prieš startą nepavyko išvengti jaudulio, nes čiuožti Lietuvoje yra ir ypatinga, ir neįprasta. Ji pastaraisiais metais treniruojasi Didžiojoje Britanijoje.

„Susijaudinimo buvo ištiek per daug. Jaudinausi labiau nei prieš trumpąją programą ir visa drebėjau. Visgi esu patenkinta savo pasirodymu, gaila, kad nepavyko atlikti dviejų šuolių. Nepaisant to, tai buvo vienas geriausių mano pasirodymu, ne tiek balais, kiek visa programa. Man labai gera startuoti Lietuvoje ir sulaukti tiek daug palaikymo. Prieš čempionatą nežinojau, ar galėsiu čiuožti finale, todėl negaliu būti nepatenkinta savo pasirodymu“, – po laisvosios programos vos sulaikydama ašaras kalbėjo A. Golovkina.

Po trumposios programos A. Golovkina su asmeniniu rekordu (55,80) taško buvo 15-a.

Europos pirmenybėse ši Lietuvos čiuožėja dalyvavo trečią sykį. 2020 metais ji buvo 26-a, 2022 metais – 22-a.

A. Golovkina, kuri prieš metus buvo patyrusi sunkią trauma, prasitarė, kad apie karjeros pabaigą negalvoja. Ji sieks prasibrauti į pasaulio pirmenybes bei pakovoti dėl kelialapio į 2026 metų žiemos olimpines žaidynes.

Europos čempione tapo belgė Loena Hendrickx (213,25 tšk.). Ji pernai buvo antra, o šįkart buvo nepralenkiama tiek trumpojoje, tiek laisvojoje programose.

Sidabro medalį iškovojo Sakartvelui atstovaujanti Anastasija Gubanova (206,52 tšk.), bronzos – belgė Nina Pinzarrone (202,29 tšk.).