logo
days
hours
mins
secs
27
Feb
2023

#LTOK
LTOK atstovas – tarptautiniuose tvarumo mokymuose

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) atstovai kartu su kolegomis iš dar 17 Europos valstybių praėjusią savaitę dalyvavo pirmajame tvarumą skatinančio projekto „Ocean“ susitikime. Projekto tikslas – parengti tvarumo koordinatorius, padėsiančius nacionaliniams olimpiniams komitetams mažinti poveikį aplinkai.

Tarptautine iniciatyva „Ocean“ siekiama įgalinti nacionalinius olimpinius komitetus prisidėti prie kovos su klimato kaita, suteikti žinių kaip matuoti ir sumažinti organizacijos sukuriamą pėdsaką aplinkai bei padėti stiprinti gerąjį valdymą klimato kaitos klausimu organizacijoje.

„Daugelis nacionalinių olimpinių komitetų, kaip ir mes, jau yra pradėję kurti tvarumo strategiją, bet susiduria su iššūkiais: darbuotojų pasipriešinimu, žmogiškųjų resursų trūkumu, neturi matavimo įrankių, neturi patirties ir žinių.

Tyrimai rodo, kad klimato kaita stipriai veikia ir sporto pasaulį. Skaičiuojama, kad po 7 metų pasaulyje bus likusios mažiau nei 10 valstybių, galinčių organizuoti žiemos olimpines žaidynes. Tvarumas privalo būti tarp kiekvieno nacionalinio olimpinio komiteto strateginių krypčių“, – sakė nacionalinė projekto koordinatorė LTOK Užsienio ryšių direktorė Vaida Mačianskienė.

Pirmojo susitikimo metu dalyviai buvo supažindinti su projekto tikslais ir eiga, pagrindinėmis šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijų skaičiavimo ir mažinimo praktikomis, pagrindiniais tvarumo principais.

Iniciatyvos metu vyksta mokymai, kuriuose ruošiami nacionaliniai tvarumo pareigūnai, stebėsiantys ir koordinuosiantys tvarumo strategijų įgyvendinimą nacionaliniuose olimpiniuose komitetuose. Tapti LTOK tvarumo pareigūnu ruošiamas Lietuvos olimpinio fondo (LOF) projektų vadovas Ignas Gibas.

„Praėjusiais metais kartu su partneriais pradėjome kurti LTOK tvarumo strategiją, kurią šiemet tikimės baigti ir pradėti įgyvendinti. Buvo labai įdomu sužinoti, kaip strategijas kuria ir įgyvendina kolegos kitose šalyse, pasidalinti savo patirtimi bei susipažinti su tvarumo teorija“, – sakė jis.

Projekte dalyvauja 18 nacionalinių olimpinių komitetų atstovai: Belgijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Kroatijos, Čekijos, Danijos, Prancūzijos, Graikijos, Airijos, Kosovo, Lietuvos, Liuksemburgo, Maltos, Makedonijos, Lenkijos, Portugalijos, Rumunijos, Slovakijos, Slovėnijos ir Ispanijos. Prie projekto įgyvendinimo prisideda ir Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK), Pasaulio nacionalinių olimpinių komitetų asociacijos (ANOC) bei Vokietijos aplinkos tyrimų instituto atstovai.