logo
days
hours
mins
secs
27
Feb
#Švietimas
LTOK dalyvauja vaikų apsaugai sporte skirtame tarptautiniame projekte

Zagrebe (Kroatija) duotas startas naujam Europos Sąjungos (ES) finansuojamam projektui „Saugi aplinka vaikams sporte“ (GUARD). Į steigiamąjį susitikimą, kurį organizavo Kroatijos olimpinis komitetas, buvo pakviesti partneriai iš visos Europos.

Šiuo projektu siekiama užtikrinti sporto veiklose dalyvaujančių vaikų ir jaunimo saugumą bei gerovę. GUARD projekte dalyvauja ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK). Kiti partneriai – Kroatijos turizmo ir sporto ministerija, Lenkijos, Slovėnijos, Rumunijos, Graikijos ir Šiaurės Makedonijos olimpiniai komitetai.

Šiame susirinkime dalyvavo LTOK olimpinio švietimo direktorius Kasparas Šileikis ir olimpinio švietimo programų vadovas Paulius Martinkėnas.

„Džiaugiamės ir matome didelę prasmę būti tokio kilnaus ir svarbaus projekto dalimi. Saugios aplinkos kūrimas vaikų sporte yra ta sritis, kuri gali ir turi tobulėti Lietuvoje. Tikime, kad projektas leis mums Lietuvoje ir bendrai visiems projekto partneriams Europoje išvystyti programą, kurią vadovaujantis, išugdysime naujus specialistus ar pareigūnus, atsakingus už saugią aplinką, taip sumažinant patyčių bei smurto riziką vaikų ir paauglių sporte“, – kalbėjo K. Šileikis.

Tarptautinio susitikimo Zagrebe metu buvo diskutuojama apie išsamią projekto veiklą, terminus ir pareigų paskirstymą tarp partnerių organizacijų. Dalyviai pasinaudojo galimybe apibūdinti savo vaidmenis kuriant apsaugos struktūras, procedūras ir mokomąją medžiagą, skirtą vaikų apsaugos specialistams. Galiausiai buvo pristatytas ir patvirtintas oficialus projekto logotipas.

Antrąją susitikimo dieną buvo perskaityti du pranešimai saugios aplinkos vaikams sporte tema, taip pat pristatyti moksliniai tyrimai.

„Šis tarptautinis susitikimas Zagrebe padėjo tvirtą pagrindą siekiant apsaugoti sportuojančius vaikus, – teigė Kroatijos olimpinio komiteto viceprezidentė Morana Palikovič Gruden. – Džiaugiamės galėdami pradėti šią kelionę su savo gerbiamais partneriais ir esame įsitikinę, kad bendromis jėgomis galėsime pasiekti reikšmingus pokyčius.“

GUARD projekto partneriai yra įsipareigojo siekti jo tikslų ir vykdyti pažadėtas veiklas. Neabejojama, kad visi dalyviai yra pasiryžę sukurti saugesnę aplinką sporto veiklose visoje Europoje dalyvaujantiems vaikams.