logo
days
hours
mins
secs
LTOK Prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, LOA narys Rimantas Plungė, LOA Prezidentas Saulius Ritter (S. Čirbos nuotr.)
30
Apr
#LTOK
LTOK įvyko Lietuvos olimpiečių asociacijos ataskaitinė konferencija

Antradienį Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete (LTOK) vyko Lietuvos olimpiečių asociacijos (LOA) ataskaitos konferencija.

„Metai buvo tikrai aktyvūs. Džiaugiamės galėdami aktyviai įsitraukti į sporto renginius. Norėčiau padėkoti visiems, kurie prisidėjo prie šių veiklų“, – ataskaitinės konferencijos metu sakė LOA Prezidentas Saulius Ritter, 2016 m. Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių prizininkas.

Saulius Ritter (S. Čirbos nuotr.)
Saulius Ritter (S. Čirbos nuotr.)

Ataskaitinės konferencijos metu aptartas 2023 metų veiklos plano vykdymas, asociacijos narių dalyvavimas bei bendradarbiavimas organizuojant renginius. Konferencijos metu buvo LOA Revizoriaus Edvino Krungolco pranešimas, buvo pristatyta ataskaita dėl LOA 2023 m. biudžeto vykdymo ir 2024 m. biudžeto planas.

LOA Prezidentas S. Ritter pasakojo apie su teisininkų pagalba naujai sukurtus LOA įstatus, taip pat pristatė šių metų veiklos planą. Numatyta dalyvauti išlydėtuvėse sportininkų, dalyvavimas LTOK Generalinėje asamblėjoje, Olimpinės ugnies estafetė ir kituose renginiuose. Taip pat numatyti bendradarbiavimo renginiai su kitų šalių olimpiečių organizacijomis.

LTOK Prezidentė Daina Gudzinevičiūtė tarė sveikinimo žodį LOA ataskaitinės konferencijos dalyviams, pasidžiaugė jų įsitraukimu tęsiant olimpinio sporto tradicijas bei įteikė LTOK pirmojo laipsnio ženklą „Už nuopelnus“ 80-metį minėjusiam Miuncheno olimpinių žaidynių 14-os vietos laimėtojui, lengvaatlečiui, tarptautinės klasės sporto meistrui, nusipelniusiam treneriui Rimantui Plungei.

LTOK Prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, LOA narys Rimantas Plungė, LOA Prezidentas Saulius Ritter (S. Čirbos nuotr.)
LTOK Prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, LOA narys Rimantas Plungė, LOA Prezidentas Saulius Ritter (S. Čirbos nuotr.)

Posėdžio metu pagerbtas R. Plungė iškėlė diskusiją ir dėl jaunosios kartos fizinio aktyvumo. Sporto legendoms rūpi olimpinės pamainos klausimas, kuris prasideda nuo pačių mažiausiųjų įtraukimo į sportą.

„Varžosi tik tie, kurie treniruojasi sporto mokyklose. Galbūt yra daugybė talentų, kurie galėtų realizuoti save, bet jų tiesiog niekas nepastebi, nepakviečia. Iš mokyklos turi ateiti noras sportuoti. O noras ateis, jei bus varžymasis“, – pastebėjo Rimantas Plungė LOA narys.

LTOK olimpinio švietimo direktorius Kasparas Šileikis papasakojo apie LTOK Švietimo direkcijos veiklas ir darbus.

„Stengiamės, kad tas lygis vaikų įsitraukimo kiltų. Turime renginių ir organizuojame juos tiek darželinukams, tiek moksleiviams. Per įvairius renginius surinkome unikalius 150 tūkstančius dalyvių. Motyvacija iš olimpiečių, autoritetų yra labai reikalinga mažiesiems“, – kalbėjo K. Šileikis.

Vienas svarbiausių LOA metinės ataskaitinės konferencijos klausimų buvo įstatų atnaujinimas. Buvo pristatyta nauja įstatų redakcija, kuriai LOA nariai pritarė vienbalsiai.

Konferencijoje taip pat pagerbti anapilin iškeliavę olimpiečiai Remigijus Valiulis ir Antanas Bagdonavičius.

2003 m. įkurta Lietuvos olimpiečių asociacija siekia propaguoti olimpinius idealus, Olimpinės chartijos nuostatas ir kilnaus elgesio principus, tęsti olimpinio sporto tradicijas.