logo
days
hours
mins
secs
Lietuvos U19 merginų futbolo rinktinės vizitas LTOK / Elvio Žaldario/LFF nuotr.
30
May
#LTOK
LTOK lankėsi Lietuvos merginų U19 futbolo rinktinė

Ketvirtadienį Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete lankėsi Lietuvos merginų iki 19 metų futbolo rinktinė. Komanda rengiasi jau liepos 14-27 dienomis prasidėsiančiam Europos merginų U19 futbolo čempionatui, kurio globėja ir ambasadorė yra LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė. Olimpinė čempionė tarė įkvepiančią kalbą futbolininkėms.

„Labai linkiu, kad jus šis sportas toliau „vežtų“ ir džiaugtumėtės kiekviena maža pergale, pačiu treniruočių procesu. Daug yra sporte įsivyravusių stereotipų, esą, jei esi mergaitė, tai verčiau turėtų užsiimti gimnastika, bet jokiu būdu nelakstyti paskui kamuolį futbolo aikštynuose. Labai džiaugiuosi, kad Lietuvos futbolo federacija skatina ir jaunąsias sportininkes žaisti futbolą bei organizuoja Europos futbolo čempionatą pas mus namuose“, – sakė Sidnėjaus olimpinė čempionė D. Gudzinevičiūtė. 

Elvio Žaldario/LFF nuotr.
Elvio Žaldario/LFF nuotr.

LTOK prezidentė teiravosi kaip rinktinei sekasi ruoštis čempionatui, pasidalino savo sportinės karjeros prisiminimais. Susitikimo metu buvo prisiminta ir mūsų sporto istorija – patys pirmieji Lietuvos olimpiečiai, startavę prieš 100 metų Paryžiuje ir buvo būtent futbolininkai.

Lietuvos merginų U19 futbolo rinktinė dabar aktyviai sportuoja treniruočių stovykloje. Belaukiant Europos merginų futbolo čempionato, oficiali turnyro taurė kurį laiką bus eksponuojama Lietuvos tautinio olimpinio komiteto būstinėje.

„Malonu, kad mumis tiki ir pasitiki Lietuvos tautinis olimpinis komitetas su prezidente priešakyje. Dainos Gudzinevičiūtės tapimas ambasadore šio Lietuvoje vyksiančio Europos čempionato yra didelis įvertinimas tiek jums, žaidėjoms, tiek ir mūsų federacijai“, – susitikimo metu sakė LFF prezidentas Edgaras Stankevičius, kuris tuo pačiu LTOK prezidentei įteikė ir vardinius futbolo rinktinės marškinėlius.

Lietuvos komanda A grupėje varžysis su pajėgiomis ir gilias futbolo tradicijas turinčiomis Serbijos, Prancūzijos ir Anglijos komandomis. 

Pirmas turnyro mačas vyks liepos 14-ąją, kai vyks Prancūzijos ir Serbijos komandų akistata, tačiau oficialiu čempionato atidarymu taps tą pačią dieną vėliau Kaune vyksiantis mačas tarp Lietuvos ir Anglijos vienuolikių, kuris prasidės 17 valandą.

Finalinis turnyro etapas vyks Kauno, Marijampolės, Jonavos stadionuose.