logo
days
hours
mins
secs
Elvio Žaldario nuotr.
14
Mar
#Švietimas
LTOK pasveikinti nauji „Olimpinės kartos“ programos nariai

Ketvirtadienį Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete (LTOK) buvo priimti bei pasveikinti nauji programos „Olimpinė karta“ nariai. Šiais metais prie šio projekto prisijungė net 25 ikimokyklinės įstaigos ir bendrojo ugdymo mokyklos iš visos Lietuvos.

„Džiaugiamės, kad vis daugiau įstaigų Lietuvoje jungiasi į „Olimpinės kartos“ tinklą ir su mielu nori skleidžia olimpines vertybes savo bendruomenėse“, – teigė LTOK olimpinio švietimo direktorius Kasparas Šileikis.

„Olimpinė karta” – tai nuo 2001 metų vykstanti ilgalaikė programa, skirta vaikų ir jaunimo olimpiniam ugdymui, olimpinių idėjų ir sporto kaip ugdymo priemonės sklaidai Lietuvoje. Programos stuburą sudaro olimpinio švietimo idėjos, jos misija – ugdyti olimpiečius sporte ir gyvenime.

„Olimpinės kartos” programoje savanoriškai dalyvauja įstaigos, integruojančios olimpines idėjas į formalųjį ir neformalųjį ugdymo procesą.

„Visus metus įstaigos, kurios nori gilinti olimpinio judėjimo žinias olimpizmo srityje, turi galimybę tapti „Olimpinės kartos” nariais, pirmieji gauti visą informaciją bei dalyvauti šio projekto konkurse. Įstaigos gali teikti paraiškas savo projektams, kuriuos dalinai finansuojame“, – pabrėžė K. Šileikis.

Naujiems nariams Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete buvo pristatytos veiklos, į kurias jie galės įsitraukti šiais metais.

Programoje dalyvaujantys mokiniai yra skatinami sportuoti, mokytis kūrybiškai ir išreikšti save. Vaikai ir jaunimas tampa aktyvesni, drąsesni, išmoksta užsibrėžti tikslų ir jų siekti, o draugiškumas ir pagarba jiems tampa natūralia elgsena.

Į „Olimpinės kartos“ programą taip pat aktyviai įtraukiami pedagogai. „Olimpinė karta” organizuoja pedagogų kvalifikacijos tobulinimą, bendrus seminarus mokytojams ir jaunimui, konferencijas, vasaros stovyklas, konkursus ir veiklas vaikams, susitikimus su olimpiečiais.

„Oficialių ir griežtų reikalavimų naujiems nariams mes neturime, bet pageidaujame, kad visi per metus sudalyvautų bent vienoje iš mūsų inicijuojamų veiklų, pavyzdžiui, „Olimpiniame mėnesyje“ ar „Lietuvos mažųjų žaidynėse“, arba inicijuotų savo projektą per „Olimpinės kartos“ konkursą“, – kalbėjo K. Šileikis.

Dar vienas reikalavimas naujiems nariams – bent dalis inicijuojamų veiklų ar projektų turėtų sietis su dviem svarbiomis šių metų progomis: Lietuvos olimpinio judėjimo šimtmečiu arba Paryžiaus olimpinėmis žaidynėmis.