logo
days
hours
mins
secs
02
May
#LTOK
LTOK prezidentė D. Gudzinevičiūtė tapo Europos merginų U19 futbolo čempionato ambasadore

Liepos 14-27 dienomis į Lietuvą atvyks pajėgiausios Senojo žemyno iki 19 metų futbolo komandos. Vyks Europos merginų U19 futbolo čempionatas, kurio ambasadore tapo olimpinė čempionė, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

„Mūsų Lietuvos rinktinė turės ypatingą progą varžytis savų sirgalių akivaizdoje. Tikiu, kad namų sienos įkvėps mūsų futbolininkes dalyvaujant Europos čempionate. Maloniai sutikau tapti šio čempionato ambasadore – ypatingai svarbu palaikyti jaunosios kartos futbolininkes, tai yra ne tik mūsų dabartis, bet ir ateitis. Čempionatas vyks prieš pat svarbiausią metų sporto įvykį – Paryžiaus olimpines žaidynes, kai visų širdys plaks vienu ritmu palaikant mūsų olimpiečius. Tad šis Lietuvoje vyksiantis Europos merginų futbolo čempionatas – puiki proga parodyti mūsų lietuvių vienybę, kai atėję į stadionus visa širdimi galime sirgti už mūsų žaidėjas“, – sakė LTOK prezidentė.    

Po burtų traukimo ceremonijos paaiškėjo, kad Lietuvos komanda A grupėje varžysis su pajėgiomis ir gilias futbolo tradicijas turinčiomis Serbijos, Prancūzijos ir Anglijos komandomis. Tuo tarpu į B grupę pateko Nyderlandų, Airijos, Ispanijos ir Vokietijos rinktinės. Sidnėjaus olimpinių žaidynių čempionė D. Gudzinevičiūtė tapdama šio čempionato ambasadore siekia paskatinti plačiąją visuomenę domėtis moterų sportu, o lyčių lygybė yra viena iš svarbiausių olimpinio judėjimo vertybių.

„Reikia pripažinti, kad sporto karaliaus – futbolo – epicentre nuolat sukasi vyrai, turintys milžiniškus kontraktus, žinomumą, o moterys, ypač merginos, gali likti užribyje. Galbūt Lietuvos rinktinės žaidėjoms ši neįkainojama patirtis kovojant su pajėgiausiomis Europos komandomis paklos pamatą siekiant tęsti karjerą ir suaugusiųjų sporte. Varžymasis didžiuosiuose tarptautiniuose turnyruose – gera proga būti pastebėtoms ir tų klubų, kurie medžioja futbolo talentus. Džiaugiamės Lietuvos futbolo federacijos pastangomis atsivežti tokio lygio renginį į Lietuvą“, – sakė LTOK prezidentė D. Gudzinevičiūtė, tapusi ir Europos merginų iki 19 metų čempionato įvaizdinio klipo veidu.

„Malonu, kad Lietuvos sporto bendruomenė, sporto politiką formuojančios organizacijos pasitiki futbolo federacija, vis dažniau lankosi mūsų renginiuose, vyksta produktyvus bendravimas tarp organizacijų, atstovavimas ir bendrų interesų ieškojimas. Pats asmeniškai kreipiausi į Dainą Gudzinevičiūtę, klausiau, ar sutiktų tapti renginio ambasadore, ji mielai sutiko, tad nuoširdžiai jai dėkojame. Naujoji renginio ambasadorė lankysis mūsų rungtynėse, prisidės prie komunikacijos, tad tai laikome labai dideliu laimėjimu čempionato organizavime“, – kalbėjo Lietuvos futbolo federacijos prezidentas Edgaras Stankevičius.

Lietuvos merginų iki 19 metų futbolo rinktinė čempionato metu turės progą apsilankyti ir LTOK būstinėje. Turnyro šeimininkės lietuvės jau sužinojo savo pirmąsias varžoves, liepos 17-ą dieną jos kovos su Anglijos komanda. Visus mačus Lietuvos rinktinė žais Kauno Dariaus ir Girėno stadione.

Burtų traukimo ceremonijos akimirka (LFF nuotr.)
Burtų traukimo ceremonijos akimirka (LFF nuotr.)

Burtų traukimo ceremonijos akimirka (LFF nuotr.)

Pirmas turnyro mačas vyks liepos 14-ąją, kai vyks Prancūzijos ir Serbijos komandų akistata, tačiau oficialiu čempionato atidarymu taps tą pačią dieną vėliau Kaune vyksiantis mačas tarp Lietuvos ir Anglijos vienuolikių, kuris prasidės 17 valandą.

Finalinis turnyro etapas vyks Kauno, Marijampolės, Jonavos stadionuose.