logo
days
hours
mins
secs
11
Jan
#LTOK
LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė dalyvavo bendruomenės susitikime su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė trečiadienį dalyvavo Ukrainos centre vykusiame nevyriausybinių organizacijų ir Lietuvoje gyvenančių ukrainiečių susitikime su Lietuvos prezidentu Gitanu Nausėda, pirmąja ponia Diana Nausėdiene bei Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu.

„Glaudžiai bendradarbiaujame su Ukrainos nacionaliniu olimpiniu komitetu, prisidedame kiek galime prie pagalbos ukrainiečiams Lietuvoje, stengiamės Lietuvoje gyvenančius vaikus iš Ukrainos įtraukti į mūsų olimpinio švietimo projektus. Todėl buvo didelė garbė sulaukti šio kvietimo“, – sakė olimpinė čempionė.

LTOK su Ukrainos centru Vilniuje bendradarbiauja jau ne pirmą kartą. Olimpinis komitetas taip pat prisidėjo organizuojant veiklas Ukrainos nepriklausomybės dienos proga.

Ukrainos centras įsteigtas Lietuvos ir Ukrainos pirmųjų ponių iniciatyva, siekiant ukrainiečių bendruomenei Lietuvoje sukurti atvirą kultūros, švietimo ir bendruomeninių paslaugų erdvę. Jo steigėjai – Lietuvos Respublikos Prezidentūra, Vytauto Didžiojo universitetas ir Ukrainos ambasada Lietuvoje.

Vienas iš pagrindinių Ukrainos centro uždavinių – ne tik suteikti erdvę pasitraukusiems iš Ukrainos žmonėms, siekiant sėkmingos ukrainiečių integracijos Lietuvoje, bet ir sudaryti jiems galimybes susitikti su tautiečiais, puoselėti savo kultūrą, istoriją ir identitetą, gauti psichologinę pagalbą, neformaliojo švietimo, kultūrines, socialines, kitas reikalingas paslaugas. Iki šiol tai yra tarptautiniam bendradarbiavimui atvira kultūrinė ir edukacinė erdvė.