logo
days
hours
mins
secs
Daina Gudzinevičiūtė Atėnuose.
26
Apr
#LTOK
LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė dalyvavo olimpinės ugnies perdavimo ceremonijoje Atėnuose

Penktadienį Graikijos sostinėje Atėnuose vyko iškilminga olimpinės ugnies perdavimo ceremonija Paryžiaus olimpinių žaidynių organizatoriams. Legendiniame „Panathenaic“ stadione vykusiame renginyje dalyvavo ir olimpinė čempionė, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

„Ši ceremonija mums primena, kad olimpinės žaidynės – jau ranka pasiekiamos. Iki įspūdingos renginio atidarymo ceremonijos lieka vos trys mėnesiai. Mūsų olimpinė rinktinė pildosi, sportininkai intensyviai treniruojasi, o mes, LTOK, dėliojame paskutinius štrichus, kad sportininkams žaidynėse užtikrintume geriausias įmanomas sąlygas.  

Olimpinės žaidynės, kaip ir olimpinė ugnis yra taikos ir vilties simbolis. Sportas suvienija tautą. Vienybė ir yra didžiausias olimpinis laimėjimas“, – sakė Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) narė, Europos olimpinių komitetų asociacijos (EOK) viceprezidentė.

Stadione „Panathenaic“ – II amžiaus arenoje, kur 1896 metais žaidynės atgimė – Graikijos olimpinio komiteto pirmininkas Spyros Kapraloa olimpinį deglą įteikė Paryžiaus žaidynių organizacinio komiteto vadovui Tony Estanguet.

Olimpinė ugnis balandžio 16 dieną tradiciškai buvo įžiebta Senovės Olimpijoje, istorinėje vietoje, kur 776 m. pr. Kr. vyko pirmosios olimpinės žaidynės.

Jau netrukus istoriniu XIX amžiaus laivu „Belem“ pradės kelionę į Prancūziją. Planuojama, kad laivas Marselį pasieks gegužės 8 dieną.

Paryžiaus vasaros olimpinės žaidynės vyks liepos 26 – rugpjūčio 11 dienomis.