logo
days
hours
mins
secs
14
Mar
#LTOK
LTOK prezidentė dalyvavo renginyje apie lyčių lygybę žiemos olimpinėse žaidynėse

2024 m. kovo 14 d.

Olimpinė čempionė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė kalbėjo diskusijoje apie lyčių lygybę 2026 m. Milano-Kortinos žiemos olimpinėse žaidynėse ir jų indėlį į lygybę Italijos sporte.

„Džiaugiuosi, kad apie lyčių lygybę vis garsiau kalbama, o olimpinis judėjimas vis stipriau žengia šiuo keliu. Visą savo karjerą, tiek sportuodama, tiek vadovaudama stengiausi įkvėpti mergaites ir moteris būti ambicingomis, ryžtingai siekti užsibrėžto tikslo ir aukštų rezultatų ar postų sporte“, – sakė renginyje nuotoliu dalyvavusi D. Gudzinevičiūtė.

Ji taip pat yra Milano-Kortinos olimpinių žaidynių koordinacinės komisijos narė.

Diskusijoje dalyvavo Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK), Milano-Kortinos žaidynių organizacinio komiteto, Italijos vyriausybės, Italijos nacionalinio olimpinio komiteto atstovai, treneriai, sporto federacijų atstovai.

Lyčių lygybė – viena TOK strateginių krypčių. Šiais metais vyksiančiose Paryžiaus vasaros olimpinėse žaidynėse pirmą kartą bus pasiektas lyčių balansas – sportininkų vyrų ir moterų skaičius bus po 50 proc.

Žiemos olimpinės žaidynės taip pat sparčiai žengia šiuo keliu. Pavyzdžiui, 2014 m. Sočio žaidynėse dalyvavusių sportininkių skaičius sudarė 40 proc., tuo tarpu Italijoje moterų bus jau 47 proc.