20
Feb
#LTOK
LTOK rengiami nemokami mokymai – ir atletams, ir treneriams, ir administratoriams

2024 m. vasario 20 d.

Dažnas sportininko galvos skausmas – kas bus po karjeros, trenerio – kaip burti komandą, siekti rezultatų ir išsaugoti auklėtinius sveikus, administratoriaus – įstaigos įvaizdis, vidinė ir išorinė komunikacija. Rasti atsakymus padeda Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK), jau penkeri metai rengiantis itin kokybiškus, pasaulinius standartus atitinkančius mokymus, kurie yra nemokami. Artimiausi – administravimo, skirti sporto vadybininkams ir treneriams, jau renkamos grupės.

Šiemet rengiami LTOK mokymai.
Šiemet rengiami LTOK mokymai.

„Mūsų mokymai pasižymi ypač aukšta kokybe ir profesionaliais lektoriais. Šįmet tradiciškai siūlome administravimo kursus – vienus treneriams, vienus vadybininkams, rudenį – sporto vadybos kursus pažengusiems. Pastarieji būna ypač gilūs, dešimties dienų“, – pasakoja LTOK olimpinio sporto direktoriaus pavaduotoja Agnė Vanagienė. Ji – vienintelė Lietuvoje yra gavusi Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) sertifikatą tokiems mokymams rengti ir jau penkeri metai tą daro intensyviai ir sistemingai.

Į kiekvienus kursus atrenkama tik po 20 dalyvių, – taip galima užtikrinti studijų kokybę ir galimybę besimokantiems atsiskleisti, parodyti savo stipriąsias puses, pabendrauti su kitais, susipažinti. „Šįmet išleisime penktą mokymų dalyvių laidą, po truputį auginamės alumnų klubą. Baigę pažengusiųjų kursus juokais klausia, kada gi bus doktorantūros mokymai – nauji jų susibūrimai. Kalbant rimtai, kasmet trejus mokymus baigia po 20 žmonių, per metus 60 – ne tiek ir daug, bet mums svarbiau ne kiekybė, o kokybė, siekiame išlaikyti labai aukštą kartelę“, – aiškina A. Vanagienė.

A. Vanagienė (kairėje) ir LTOK sporto administravimo kursus pažengusiems baigusi olimpietė B. Virbalytė.
A. Vanagienė (kairėje) ir LTOK sporto administravimo kursus pažengusiems baigusi olimpietė B. Virbalytė.

Paskutinę vasario dieną prasidėsiantys administravimo mokymai vadybininkams daugiausia skirti komunikacijai. ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto Verslo vadybos ir analitikos programos direktorė Dominyka Venciūtė dalysis žiniomis apie įvaizdžio formavimą socialiniuose tinkluose. „Mūsų sporto organizacijos šį galingą įrankį nepakankamai išnaudoja“, – pripažįsta A. Vanagienė. Kitas lektorius Lauras Balaiša labiau akcentuos vidinę organizacijų komunikaciją.

Registracija į sporto administravimo mokymus vadybininkams

Balandį vyksiančiuose trenerių mokymuose bus akcentuojami psichologiniai aspektai, svarbūs formuojant komandą. „Bandysime juos provokuoti, kad atsidurtų įvairiose nepatogiose situacijose, kad save pamatytų iš kitos pusės, kaip juos mato sportininkai. Kitos temos – komunikacija ir sporto medicina, kuri, manome, treneriams yra labai svarbi ir aktuali. Pateikti naujausias žinias padeda Lietuvos sporto medicinos federacija“, – pasakoja mokymų organizatorė.

Registracija į sporto administravimo kursus treneriams

LTOK rengiami mokymai išsiskiria ir tuo, kad jais siekiama pateikti kuo daugiau praktinių žinių ir kuo mažiau teorijos. „Suteikiame dalyviams įrankius, o kiek jais pasinaudos, jau priklauso tik nuo jų pačių. Skatiname rinktis ir skaitmenine TOK platformą „Athlete 365“, ji naudinga tiek sportininkams, tiek treneriams, tiek kineziterapeutams, kurie gali prisijungti prie įvairių nemokamų mokymų, juos išklausę atlikti testus ir gauti sertifikatus. Mano kolegė, LTOK užsienio ryšių direktorė Vaida Mačianskienė yra sertifikuota „Athlete 365“, lektorė, kaip tik šįmet atnaujinusi žinias pagal naujausią medžiagą. Ji gali sėkmingai padirbėti su sportininkais įvairiomis temomis. Pavyzdžiui, kaip paruošti savo gyvenimo aprašymą, pasirengti darbo pokalbiui, kas yra aktualu sportuojant ir panašius dalykus, kurie gal tik iš pirmo žvilgsnio atrodo paprasti“, – sako A. Vanagienė.

Šiuo metu LTOK su užsienio partneriais ruošia ir tarptautinių mokymų turinį, kurio temos – tvarumas, mažesnis įvairių resursų naudojimas organizuojant renginius, antroji atletų karjera.

„Sporto šakų federacijoms pasiūlysime su TOK Olimpinio solidarumo parama pačioms organizuotis techninius mokymus. Čia mūsų vaidmuo daugiau tarpininko – sugeneruoti lėšas, užtikrinti priežiūros mechanizmą, kad būtų išlaikytas turinys ir mokymų kokybė. Rengdamos tokius mokymus, federacijos prisideda prie trenerių kvalifikacijos kėlimo“, – vardija A. Vanagienė.

LTOK sporto administravimo kursus baigė ir „Šiaulių“ klubo sporto direktorius D. Slanina.
LTOK sporto administravimo kursus baigė ir „Šiaulių“ klubo sporto direktorius D. Slanina.

Neseniai baigėsi LTOK inicijuotas ir su užsienio partneriais įgyvendintas projektas „New Miracle“, skatinęs moterų lyderystę sporto organizacijose, kėlęs jų kompetencijas. Finansavimą jam suteikė Europos Komisiją.

Šįmet tikimasi gauti lėšų naujam projektui, skirtam kurti saugią sportininkams aplinką: „Kiekvienais metais LTOK pasirenka strategines temas, kurių ekpertinėmis žiniomis nori dalytis su sporto šakų federacijomis, vadybininkais, treneriais ar sportininkais. Kartu su kitais Europos olimpiniais komitetais kovą naująjį projektą pateiksime Europos komisijai. Saugi aplinka ypač svarbi išvykus į didžiuosius sporto renginius, ten daug pavojaus apraiškų, kurių plika akimi galbūt ir neįmanoma pamatyti. Kai kuriais atvejais smurto, patyčių, seksualinio priekabiavimo momentus gali pastebėti tik specialiai apmokyti žmonės.“