logo
days
hours
mins
secs
Edgaras Jankauskas (Sauliaus Čirbos nuotr.)
30
Mar
#Mokymai
LTOK sporto administravimo mokymuose – ir rinktinių treneriai

Šią savaitę įpusėjo kasmetiniai Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) organizuojami sporto administravimo kursai treneriams. Antroje mokymų dalyje dvi dešimtys sporto specialistų sėmėsi žinių apie šiuolaikinius motyvacijos įrankius.

„Per metus organizuojame trejus sporto administravimo mokymus trejoms skirtingoms grupėms. Kiekvienus jų adaptuojame grupės poreikiams. Daug metų olimpiniuose renginiuose dirbdami ir bendraudami su treneriais matome, kad viena esminių problemų, su kuriomis jie susiduria, yra gebėjimas pritraukti į savo sporto šaką vaikus ir išlaikyti jų motyvaciją.

Džiaugiuosi, kad LTOK gali prisidėti prie trenerių „minkštųjų“ kompetencijų ugdymo ir sporto plėtros. Kaip sakau prieš kiekvienus mokymus, mes suteikiame įrankius ir tikimės, kad mokymų dalyviai jais pasinaudos“, – sakė LTOK olimpinio sporto direktoriaus pavaduotoja Agnė Vanagienė.

Mokymų akimirka (Sauliaus Čirbos nuotr.).
Mokymų akimirka (Sauliaus Čirbos nuotr.).

 Ji –  vienintelė Lietuvoje, turinti Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) sertifikatą šiems mokymams organizuoti.

Šie kursai suskirstyti į tris dalis. Pirmąją mokymų dieną kartu su patyrusiu verslo konsultantu Lauru Balaiša sporto treneriai kalbėjo apie įtakos darymą ir psichologiją. Teorinių ir praktinių užsiėmimų metu mokymų dalyviai analizavo kaip tam tikras situacijas galėtų pakreipti savo organizacijos naudai. Pavyzdžiui, kaip į savo sporto mokyklą pritraukti sportuoti daugiau vaikų arba kaip paskatinti tėvus įsitraukti į treniruočių procesą bei palaikyti jaunuosius atletus.

Antrojoje mokymų dalyje jų dalyviai per praktines užduotis gilinosi į šiuolaikinius motyvacijos įrankius, jų panaudojimą, aptarė tyrimus, asmenines patirtis.

„Man labai patiko. Lektorius labai aiškiai išaiškino savimotivacijos būdus su pavyzdžiais ir įtraukiomis užduotimis, padėjo suprasti, kas išties yra komandinis darbas. Tikrai pritaikysiu tai savo darbe, su sportininkais atliksime savimotyvacijos testą, kuris, tikiuosi, padės sportininkams geriau pažinti save“, – sakė mokymuose dalyvaujantis Kauno ledo ritulio mokyklos „Griunvaldas“ vadovas, ledo ritulio treneris Linas Paražinskas.

Linas Paražinskas (Sauliaus Čirbos nuotr.).
Linas Paražinskas (Sauliaus Čirbos nuotr.).

Kiekvienais metais rengiamuose nemokamuose Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) Olimpinio solidarumo finansuojamuose mokymuose dalyvauja 20 sporto trenerių. Šiemet tarp jų – Lietuvos dviračių treko rinktinės treneris Dmitrijus Leopoldas, Lietuvos futbolo rinktinės treneris Edgaras Jankauskas, olimpietė lengvosios atletikos trenerė Rita Ramanauskaitė, 2000 m. Sidnėjaus olimpinių žaidynių medalininkė Birutė Šakickienė.

LTOK per metus organizuoja trejus nemokamus sporto administravimo mokymus. Be šiuo metu vykstančių kursų treneriams ir jau pasibaigusių mokymų vadybininkams, rugpjūtį patyrusius specialistus ir vadovaujančias pareigas užimančius vadybininkus LTOK pakvies į mokymus pažengusiems.