16
Dec
#LTOK
LTOK sporto vadybos kursų dalyviai džiaugiasi užsimezgusiais ryšiais ir įgyta patirtimi

Penktadienį Vilniuje finišavo Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) sporto vadybos kursai pažengusiems. Dvi dešimtys patyrusių sporto organizacijų administratorių per šešias įvykusias mokymų sesijas gilinosi į strateginį planavimą, komandos dinamiką, komunikaciją.

Visiems dalyviams LTOK būstinėje buvo įteikti kursų baigimo sertifikatai, o kiekvienas iš jų pasidžiaugė įgyta patirtimi. Projekto metu jie buvo suskirstyti į komandas ir prieš atsisveikindami turėjo atlikti tam tikras užduotis. Pristatant rezultatus, dalyviai spinduliavo puikia energija ir pabrėžė komandinio darbo bei naujų užsimezgusių ryšių naudą.

„Labai norėjome, kad žmonės iš skirtingų sporto organizacijų, sporto federacijų, privačių bei savivaldybių sporto klubų bei pačių savivaldybių sporto skyrių pabendrautų tarpusavyje, suprastų, kad visi gyvena su tomis pačiomis problemomis ir galėtų kartu rasti sprendimų būdus. Per keturis mėnesius trukusius mokymus palietėme dešimt skirtingų sporto vadybos temų ir stengėmės pakelti dalyvių asmenines kompetencijas, kurias jie galės pritaikyti savo darbuose“, – teigė LTOK Olimpinio sporto direktoriaus pavaduotoja Agnė Vanagienė.

A. Vanagienė (V. Dranginio nuotr.).
A. Vanagienė (V. Dranginio nuotr.).

Mokymų organizatorės teigimu, šiemet mokymuose didelis dėmesys buvo skirtas marketingui ir komunikacijai socialinėje erdvėje.

„Socialiniai tinklai ir kitos komunikacijos priemonės šiuo laikotarpiu yra labai svarbios, ypač vystant savo organizacijos prekės ženklą“, – sakė A. Vanagienė.

Į šį projektą kasmet atrenkama po 20 žmonių, o užklausų sulaukiama gerokai daugiau. Dėl to šie mokymai bus organizuojami ir ateityje.

„Išties per mokymus gavome daug informacijos, kurią galėsime pritaikyti savo veikloje. Buvo daug kalbama apie komunikaciją ir rėmėjų pritraukimą, įsivertinome galimas strategijas savo veiklos populiarinimui“, – mintimis dalinosi Lietuvos paralimpinio komiteto atstovė Aušrinė Bučinskytė.

Sporto administravimo mokymai pasižymi tuo, kad teorinę medžiagą lydi praktiniai užsiėmimai.

„Labiausiai patiko savo įmonės kūrimas. Visi galėjome pasvajoti apie tai, kad turime savo dideles įmones ir reikėjo sudėlioti jos strategiją. Tai buvo labai įdomu, nes mes esame iš skirtingų sferų ir į kiekvieną pasiūlymą reikia atsižvelgti“, – sakė A. Bučinskytė.

Galima pastebėti, kad šiuos LTOK mokymus renkasi nemažai buvusių ar vis dar esamų profesionalių sportininkų, kurie komandose jau turi ir kitokių pareigų. Vienas iš tokių – Gargždų „Bangos“ futbolo klubo atstovas Robertas Vėževičius.

„Esu dalyvavęs LTOK mokymuose pradedantiesiems ir man labai patiko, todėl norėjau tęsti šį mokymų ciklą. Įdomūs lektoriai, daug praktinių užduočių, kurios labai įtraukia ir pakeičia kartais pabostančią teorinę medžiagą. Tikrai rekomenduoju sudalyvauti tokiuose mokymuose. Pats dar nežinau dėl savo ateities, galbūt dar vieną sezoną teks pažaisti futbolą, bet ateityje žadu likti šalia jo – užsiimti tuo nematomu vadybiniu darbu, todėl tikiuosi ten pritaikyti čia įgytas žinias“, – kalbėjo R. Vėževičius.

R. Vėževičius (V. Dranginio nuotr.)
R. Vėževičius (V. Dranginio nuotr.)

Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) Olimpinis solidarumas per metus finansuoja trejus LTOK organizuojamus sporto administravimo mokymus: vadybininkams, treneriams ir pažengusiems. Pastarieji skirti patyrusiems, aukštesnes pareigas užimantiems sporto vadybininkams. Visi šie mokymai – nemokami.

LTOK sporto vadybos mokymus pažengusiems organizuoja nuo 2018 m.