Ketvirtadienį Vilniuje baigėsi pirmieji šiais metais Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) organizuoti sporto administravimo kursai vadybininkams. Savo žinias gilino 20 sporto vadybos specialistų iš visos Lietuvos.
Sporto administravimo programa – unikalus, Olimpinio solidarumo finansuojamas LTOK projektas, vykstantis jau aštuonerius metus. Jame kasmet turi galimybę dalyvauti dvi dešimtys vadybininkų iš šalies sporto centrų ir klubų, savivaldybių sporto skyrių ir kitų organizacijų.
„Darydami atranką stengiamės, kad dalyviai būtų iš skirtingų organizacijų ir savivaldybių. Bendraudami tiek paskaitų metu, tiek neformaliai jie supranta, kad sprendžia panašias problemas, todėl gali pasidalinti patirtimi, kartu ieškoti sprendimų, kurti projektus.
Mokymai sukuria vertę ne tik pačiam specialistui ir organizacijai, kuriai jis atstovauja, bet ir visai sporto bendruomenei“, – pasakojo LTOK olimpinio sporto direktoriaus pavaduotoja Agnė Vanagienė.
Šiemet keturias dienas vykusiuose intensyviuose mokymuose sporto vadybininkai gilinosi į vidinės komunikacijos, laiko planavimo ir lyderystės temas. Lektoriai taip pat juos supažindino su olimpiniu judėjimo bei olimpinėmis vertybėmis ir jų reikšme sporte.
„Rengdami mokymų programą stengiamės atsižvelgti į aktualiausias sporto vadybos temas. Jos kinta, todėl temos retai kartojasi. Didelis dėmesys skiriamas praktinei mokymų daliai bei kontaktų mezgimui. Per aštuonerius metus gimė ne vienas naujas projektas. Pavyzdžiui, būtent mokymų metu prasidėjo bendradarbiavimas tarp Lietuvos tinklinio federacijos ir Palangos sporto centro. Sporto organizacijos nusprendžia kartu teikti paraiškas Europos Sąjungos finansavimui gauti. Tokios iniciatyvos ne tik džiugina, bet ir kuria pridėtinę vertę Lietuvos sportui”, – sakė A. Vanagienė.
Mokymuose dažnai dalyvauja ir sporto vadybos keliu pasukę buvę atletai. Vienas jų – olimpinis vicečempionas, Lietuvos irklavimo federacijos generalinis sekretorius Saulius Ritter.
„Šios pareigos man – nauja patirtis, todėl stengiuosi gilinti reikalingas žinias, kad rezultatai būtų kuo geresni. Šie mokymai – vienas iš būdų tai padaryti. Manau, svarbiausia tai, kad lektorių dėstomą informaciją lydi praktiniai pavyzdžiai ir patarimai, kuriuos labai paprasta pritaikyti kasdieniuose darbuose“, – sakė buvęs irkluotojas.
Balandį bus paskelbta atranka į trečiuosius – treneriams skirtus administravimo kursus, kurie turėtų vykti gegužę. Rugsėjį laukia sporto administravimo kursai pažengusiems.
Visi šie mokymai – nemokami. Juos finansuoja TOK Olimpinio solidarumo programa, padeda rėmėjai ir savo lėšomis prisideda pats LTOK.