Vykdomojo komiteto posėdis / Kipro Štreimikio/ LTOK nuotr.
05
Sep
#LTOK
LTOK Vykdomojo komiteto posėdyje aptartos Paryžiaus olimpinės žaidynės

Rugsėjo 5 d. vyko Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Vykdomojo komiteto posėdis, kurio metu buvo aptartas dalyvavimas Paryžiaus olimpinėse žaidynėse, patvirtintos Ataskaitinės ir Rinkimų sesijos darbotvarkės LTOK Generalinės asamblėjos rinkimų sesijai, kuri vyks spalio 11 d. 

LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė Paryžiaus olimpinėse žaidynėse kaip Tarptautinio olimpinio komiteto narė turėjo ir kitų pareigų. Olimpinė čempionė papasakojo apie dalyvavimą 142-oje TOK sesijoje liepos 23-24 dienomis. 

„TOK sesijos metu buvo patvirtinti 2030 ir 2034 metais vyksiančių žiemos olimpinių žaidynių organizatoriai. Prancūzija po Paryžiaus vasaros olimpinių žaidynių užsitikrina šeimininkės statusą dar vienam didžiausiam sporto renginiui pasaulyje – žiemos olimpinėms žaidynėms. TOK Paryžiaus kongresų rūmuose trečiadienį, liepos 24 d., vykusioje sesijoje buvo priimtas sprendimas organizuoti 2030 m. žiemos olimpines žaidynes Prancūzijos Alpėse.

Taip pat TOK sesijos metu buvo patvirtinti organizatoriai ir 2034 metais planuojamoms žiemos olimpinėms žaidynėms – jos vyks Solt Leik Sityje-Jutoje, Jungtinėse Valstijose. Tai bus antrosios Solt Leik Sityje vyksiančios žiemos olimpinės žaidynės, pirmosios surengtos 2002 metais.

Paryžiuje turėjau progą susipažinti su Solt Leik Sičio mere, kuri turi lietuviškų šaknų, ji pasakojo apie jos planus važiuoti į Lietuvą ieškoti savo giminystės šaknų“, – sakė LTOK prezidentė.

Vykdomojo komiteto posėdis / Kipro Štreimikio/ LTOK nuotr.
Vykdomojo komiteto posėdis / Kipro Štreimikio/ LTOK nuotr.

TOK sesijos metu paaiškėjo, kad dabartinis TOK prezidentas Thomas Bachas nebeketina kandidatuoti į prezidentus dar vienai kadencijai, net jeigu ir būtų keičiama Olimpinė chartija.

Rugsėjo 11 dieną bus paskelbti visi kandidatai į TOK prezidentus, o rinkimai kovo mėnesį vyks TOK sesijoje.

Vykdomojo posėdžio metu buvo patvirtinta spalio 11 d. vyksiančios LTOK Generalinės asamblėjos ataskaitos ir rinkimų sesijos darbotvarkė. Taip pat patvirtintas LTOK VK nutarimas dėl LTOK Generalinės asamblėjos rinkimų sesijos komisijų ir sekretoriato.

VK posėdžio metu buvo aptariamos ir kitos aktualijos – apie šiuo metu su politinėmis partijomis pasirašomą susitarimą dėl Lietuvos sporto strategijos sukūrimo. Praėjusią savaitę ją pasirašė ir Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė. Nutarimu numatomas  lyderystės sporte perdavimas nevyriausybinėms organizacijoms, valstybei pasiliekant tik esminius politikos formavimo bei kontrolės vykdymo mechanizmus.

VK posėdis buvo tęsiamas darbotvarkėje numatytu punktu dėl „Dalyvavimo XXXIII olimpiados žaidynėse Paryžiuje 2024 m. liepos 26 – rugpjūčio 11 dienomis“.

LTOK Sporto direkcijos vadovas Einius Petkus parengė pristatymą apie dalyvavimą Paryžiaus olimpinėse žaidynėse. Aptarta Lietuvos olimpinės rinktinės sudėtis, pasakojama apie strateginius bei logistinius sprendimus, kad kelionė bei dalyvavimas olimpinėse žaidynėse būtų kuo patogesnis patiems mūsų sportininkams.

„Reikėjo organizuoti oro kondicionierių nuomą dėl ypatingai didelio karščio. Kelios rinktinės gyveno viešbutyje, o ne olimpiniame kaimelyje, tą mes padarėme įsivertinę, kad didesnis atstumas iki varžybų bus jiems nepatogus. Irkluotojams ir baidarininkams būtų tekę vykti į savo startus ypatingai anksti. Dabar iki savo startų jie užtrukdavo 5-10 min.”, – pasakojo Paryžiaus olimpinės misijos vadovas Einius Petkus.

Vykdomojo komiteto posėdis / Kipro Štreimikio/ LTOK nuotr.
Vykdomojo komiteto posėdis / Kipro Štreimikio/ LTOK nuotr.

E. Petkus taip pat pasakojo, kad didžiosioms rinktinėms reikėjo vežti savo medikus, su kuriais nuolatos dirba, kadangi neturime šiuo metu centralizuotos sportininkų priežiūros.

Aptarimą apie olimpines žaidynes tęsė LTOK prezidentė, akcentavusi puikią atmosferą, ypatingą saugumo užtikrinimą, sklandų organizavimą. D. Gudzinevičiūtė taip pat pasakojo apie savo papildomas užduotis kaip TOK narės, kai pagal Olimpinę chartiją įteikė 6 medalių komplektus olimpiniams prizininkams. Buvo aptartos ir žaidynių metu kilusios informacinės atakos organizatorių atžvilgiu.

Olimpinės misijos vadovo pavaduotoja Agnė Vanagienė papasakojo apie vizitus olimpiniame kaimelyje. Žaidynių pradžioje jame lankėsi Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda su pirmąja ponia Diana Nausėdiene ir delegacija, o žaidynių pabaigoje – premjerė Ingrida Šimonytė kartu su Švietimo, mokslo ir sporto ministre Radvile Morkūnaite-Mikulėniene.

LTOK garbės prezidentas Artūras Poviliūnas pagyrė Lietuvos sportininkų pasirodymus ir Olimpinės misijos darbą.

Generalinės asamblėjos sesija vyks spalio 11 d.