Ketvirtadienį Vilniuje vyko Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Vykdomojo komiteto posėdis. Jo metu patvirtinta organizacijos biudžeto apyskaita bei olimpinių kandidatų ir stipendininkų sąrašai.
Posėdžiui pirmininkavo LTOK viceprezidentas Saulius Galadauskas. Dėl ligos gyvai dalyvauti negalėjusi LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė prisijungė nuotoliniu būdu.
Vykdomasis komitetas patvirtino pirmojo šių metų ketvirčio LTOK ir Lietuvos olimpinio fondo (LOF) biudžeto apyskaitą. Iš viso per pirmąjį ketvirtį LTOK pajamos siekė 2 mln. 317 tūkst. eurų (31 proc. metų plano). Olimpinio sporto finansavimui per pirmuosius tris šių metų mėnesius buvo skirta 1 mln. 317 tūkst. eurų.
LTOK biudžeto apyskaitą pristatęs iždininkas Darius Čerka patvirtino, kad pirmąjį šių metų pusmetį biudžetas buvo vykdomas pagal planą.
LOF biudžetas pirmąjį metų pusmetį siekė 341 tūkst. eurų (34 proc. metų plano).
Posėdžio metu patvirtintas 2026 metų Milano-Kortinos žiemos olimpinių žaidynių kandidatų ir olimpinės pamainos sąrašai, galiosiantys iki šių metų liepos 1 dienos. Posėdžio metu Vykdomojo komiteto nariai atkreipė dėmesį, kad ne visi į sąrašus siūlomų kandidatų treneriai yra Lietuvos Respublikos piliečiai. LTOK Vykdomasis komitetas ragina Lietuvos sporto federacijas atkreipti dėmesį į Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos rekomendacijas dėl Rusijos ir Baltarusijos pilietybę turinčių trenerių ir aptarnaujančio personalo.
Olimpiniai kandidatai
Taip pat pristatyti 16 žiemos sporto šakų atstovų, iki liepos 1 dienos gausiančių olimpines stipendijas. Nuo liepos 1 dienos visą olimpinio sporto finansavimą perims valstybė.
Olimpinės stipendijos
Vykdomasis komitetas posėdyje konstatavo, kad narystės LTOK, dėl nedalyvavimo Generalinės asamblėjos sesijose, pagal 29 LTOK įstatų punktą neteko trys fiziniai asmenys – Arvydas Juozaitis, Irena Ramelytė ir Gintautas Umaras.
Vasarį vykusios Generalinės asamblėjos sesijos metu nuskambėjus pastebėjimui, kad ne visi LTOK nariai atitinka įstatuose nurodytas sąlygas, organizaciją konsultuojantys teisininkai peržiūrėjo narių registrą ir atkreipė dėmesį į fiziniams LTOK nariams taikomą įstatų punktą: „LTOK narys laikomas atsistatydinusiu ir tokiu būdu be jokio pareiškimo netenka narystės, jeigu keičia pilietybę ir/arba narys 2 (dvejus) metus nedalyvauja LTOK Generalinės asamblėjos sesijose be pateisinamų priežasčių. Tokiais atvejais LTOK Vykdomasis komitetas konstatuoja, kad nutrūko (baigėsi) narystė.“
Visiems trims narystės netekusiems, prie LTOK kūrimo prisidėjusiems asmenims Vykdomasis komitetas suteikė Garbės nario vardą.
Posėdyje Vykdomojo komiteto nariams taip pat pristatytas pasiruošimas artėjantiems renginiams. Gegužės 3 dieną Kauno „Žalgirio“ arenoje vyks tradicinis Olimpinio švietimo forumas. Šiais metais renginio šūkis „Greičiau, aukščiau, tvirčiau – kartu“.
Forumo tikslas – kitaip pažvelgti į formalųjį švietimą. Renginio metu bus siekiama supažindinti pedagogus, savivaldybių bei jaunimo organizacijų darbuotojus, trenerius ir visus, besidominčius olimpiniu judėjimu, su kitokiomis ugdymo galimybėmis, įkvėpti, padėti plėsti akiratį bei atrasti savo profesiją iš naujo. Forumo metu pranešimus skaitys ir diskusijose dalyvaus savo sričių specialistai, visuomenėje žinomi veidai, Lietuvos olimpiečiai bei paralimpiečiai, pedagogai.