logo
days
hours
mins
secs
LTOK archyvo nuotr.
11
Jan
#LTOK
LTOK Vykdomojo komiteto posėdyje pristatyta LTOK tvarumo strategija

Ketvirtadienį Vilniuje vyko pirmasis šiais metais Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Vykdomojo komiteto posėdis. Renginio metu aptartas pasiruošimas artėjančiai Generalinės asamblėjos sesijai bei pristatyta LTOK tvarumo strategija.

Posėdyje Vykdomojo komiteto nariai patvirtino artėjančios Generalinės asamblėjos eilinės sesijos rengimo eigą bei mandatų komisijos ir sekretoriato sudėtis.

Taip pat nariams pristatytas LTOK veiklos plano, o netrukus bus pateiktas ir biudžeto projektas. Šiuos dokumentus Vykdomojo komiteto nariai tvirtins ir Generalinei asamblėjai pateiks vasario mėnesį vyksiančiame posėdyje.

 Generalinės asamblėjos sesija vyks vasario 23 d.

Posėdyje oficialiai patvirtintas jaunimo žiemos olimpinių žaidynių dalyvių sąrašas. Sausio 19 – vasario 1 dienomis Gangvono provincijoje (Pietų Korėja) vyksiančiame renginyje Lietuvai atstovais 13 sportininkų, jie varžysis 5 sporto šakų disciplinose.

„Olimpinis principas mus moko, kad svarbiausia dalyvauti ir nugalėti save. To jiems ir palinkėjau – parodyti viską, ką iki šiol išmoko ir ištobulino, o ateityje tapti tikrais olimpiečiais ar net olimpiniais čempionais“, – sakė D. Gudzinevičiūtė.

Trečiadienį LTOK vyko oficiali sportininkų palydėtuvių į žaidynes ceremonija. Jiems simboliškai buvo įteikta Lietuvos trispalvė, kiekvienam delegacijos dalyviui perduotas aprangos komplektas. Taip pat jaunieji sportininkai bei jų treneriai buvo supažindinti su antidopingo taisyklėmis ir procedūra bei prevencine programa, skirta kovai su varžybų rezultatų klastojimu.

LTOK prezidentė trečiadienį dalyvavo Ukrainos centre vykusiame nevyriausybinių organizacijų ir Lietuvoje gyvenančių ukrainiečių susitikime su Lietuvos prezidentu Gitanu Nausėda, pirmąja ponia Diana Nausėdiene bei Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu.

„Glaudžiai bendradarbiaujame su Ukrainos nacionaliniu olimpiniu komitetu, prisidedame kiek galime prie pagalbos ukrainiečiams Lietuvoje, stengiamės Lietuvoje gyvenančius vaikus iš Ukrainos įtraukti į mūsų olimpinio švietimo projektus. Todėl buvo didelė garbė sulaukti šio kvietimo“, – sakė D. Gudzinevičiūtė.

Lietuvos olimpinio fondo (LOF) renginių ir projektų vadovas Ignas Gibas Vykdomojo komiteto nariams pristatė LTOK tvarumo strategiją. Strateginis dokumentas parengtas bendradarbiaujant su tvarumo konsultantais „Sustain Academy“, o finansuotas Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) Olimpinio solidarumo lėšomis.

„Klimato kaita veikia visas sferas, sportas – ne išimtis. Jau dabar skelbiama, kad nuo 2040 m. žiemos olimpines žaidynes dėl klimato kaitos padarinių galės rengti vos 10 pasaulio valstybių. Mums svarbu prisidėti prie planetos išsaugojimo, būti socialiai atsakinga organizacija ir rodyti pavyzdį Lietuvoje.

Rengdami tvarumo strategiją atsižvelgėme į gerąją tarptautinių organizacijų patirtį. LTOK tvarumo strategijoje numatome ne tik neigiamo poveikio gamtai mažinimą, bet ir sportininkų gerovę, į kūrimą įtraukėme ir partnerius, sporto federacijas, organizacijas ir įmones, su kuriomis dirbame“, – pasakojo I. Gibas.

LOF direktorė Lina Minderienė pasidžiaugė gruodžio 21 dieną vykusiais Lietuvos sporto apdovanojimais. Prestižiniame renginyje pagerbti geriausi 2023 metų olimpinio ir paralimpinio sporto atstovai.