Ketvirtadienį Vilniuje vyko Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Vykdomojo komiteto posėdis. Susitikimo metu aptarti olimpinio švietimo renginiai bei jaunųjų sportininkų pasirodymas Europos jaunimo olimpiniame festivalyje.
LTOK Olimpinio sporto direktorius Einius Petkus pristatė liepą Banska Bistricoje (Slovakija) vykusio Europos jaunimo olimpinio festivalio rezultatus.
Lietuvai atstovavo 55 sportininkų rinktinė, kuri iškovojo 10 medalių – 4 aukso, 4 sidabro ir 2 bronzos. Tiek pat medalių lietuviai iškovojo 2011 metais Trabzone (Turkija) vykusiame festivalyje, tiesa, tuomet lietuviai laimėjo mažiau aukso medalių (3). Visiems medalininkams ir jų treneriams LTOK skirs piniginius prizus.
„Festivalis buvo labai sėkmingas, medalius laimėjo 40 proc. rinktinės, daug kas pagerino asmeninius rezultatus ar liko per žingsnį nuo medalių.
Festivalyje Lietuvos rinktinė turėjo geriausias įmanomas tiek gyvenimo, tiek sporto sąlygas. Į renginį vežėmės keturis medikus ir nemažai medicininės įrangos. Sportininkai turėjo galimybę ne tik spręsti medicinos problemas, bet ir galimybę susipažinti su traumų prevencija ir greitesnio atsistatymo galimybėmis“, – sakė Lietuvos misijos Banska Bistricoje vadovas E. Petkus.
Sportininkų pasirengimu olimpiniam festivaliui rūpinosi savivaldybės, federacijos, o kai kuriais atvejais – ir patys tėvai. LTOK skyrė 80 tūkst. eurų baigiamosioms treniruočių stovykloms, apmokėjo kelionę, padengė aprangos išlaidas. LTOK sumokėjo ir dalyvavimo mokesčius: viena para akredituotam žmogui kainuoja 90 eurų.
Tiesa, pasikeitus sporto finansavimo sistemai padengti baigiamųjų treniruočių stovyklų išlaidas LTOK galėjo paskutinį kartą.
LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė atstovaudama Europos olimpinių komitetų asociaciją (EOK) rugsėjo pradžioje dalyvavo 1972 metų Miuncheno olimpinių žaidynių tragedijos minėjime ir aukų pagerbimo ceremonijoje.
1972 metais Miuncheno olimpinių žaidynių olimpiniame kaimelyje įvyko įkaitų drama, nusinešusi 11 Izraelio sportininkų ir Vokietijos policijos pareigūno gyvybes.
Renginyje taip pat dalyvavo Vokietijos prezidentas Frankas Walteris Steinmeieris, Izraelio prezidentas Isaacas Herzogas, Tarptautinio olimpinio komiteto prezidentas Thomas Bachas, Izraelio nacionalinio olimpinio komiteto vadovai, aukų artimieji.
LTOK Vykdomasis komitetas taip pat patvirtino pokyčius Lietuvos olimpiniame fonde (LOF). Iki šiol fondui vadovavusį Mantą Marcinkevičių direktoriaus pozicijoje keičia ilgametę vadybos ir vadovavimo patirtį turinti Lina Minderienė. Sutartis su M. Marcinkevičiumi nutraukta abipusiu susitarimu.
„Dėkojame Mantui už darbą ir įdėtą indėlį olimpinio judėjimo bei Lietuvos olimpinę komandą jungiančio „LTeam“ ženklo plėtrą. Linkime sėkmės tolimesniame karjeros kelyje“, – sakė LOF valdybos pirmininkė D. Gudzinevičiūtė.
LTOK olimpinio švietimo direktorius Kasparas Šileikis posėdyje pristatė rudenį prasidėsiančias veiklas. Jau spalį dešimtys tūkstančių Lietuvos pradinukų gilinsis į sveiką mitybą ir bendradarbiavimo svarbą, mokysis atpažinti savo emocijas ir daug judės jau penktą kartą vyksiančiame projekte „Olimpinis mėnuo“. Nors registracija į projektą baigsis rugsėjo 17 dieną, jau yra užsiregistravę rekordinis skaičius klasių – 2300. Tai reiškia, kad į sveiką gyvenseną gilinsis apie 45 tūkst. vaikų. Taip pat pirmą kartą projekte dalyvaus visų 60 Lietuvos savivaldybių klasės.
„Džiaugiamės, kad projektą globoja pirmoji ponia Diana Nausėdienė, esame jai labai dėkingi už palaikymą skatinant vaikų fizinį aktyvumą. Šiuo projektu siekiama sudominti vaikus sveika gyvensena, todėl prisidėti kvietėme ir žinomus sporto bei pramogų pasaulio žmones. Vaikai sportuos kartu su olimpiečiais, o sveikus receptus gamins su Gian Luca Demarko“, – pasakojo K. Šileikis.
Britų Taryba Lietuvoje jau penktus metus pratęsė bendradarbiavimą su LTOK vykdant projektą „Svajonių komandos“. Projekto tikslas – per sportą ugdyti moksleivių lyderystę, tarpkultūriškumą, organizacinius gebėjimus, bendradarbiavimą ir XXI a. kompetencijas. Projektas įtrauks rusakalbes, lenkakalbes ir lietuviakalbes mokyklas Klaipėdos, Šalčininkų ir Visagino regionuose. Jau rugsėjo 19 dieną Kauno „Žalgirio“ arenoje dalyvių laukia pirmasis atidarymo renginys.
Lapkritį vyks tradiciniai fizinio ugdymo mokytojų apdovanojimai, kurio metu bus renkami aktyviausi ir kūrybiškiausi bendrojo ir ikimokyklinio ugdymo pedagogai, o rugsėjo pabaigoje vyks Olimpinių vertybių ugdymo programos mokymai.
Taip pat prasideda pasiruošimas didžiausiam Lietuvoje ikimokyklinio ugdymo vaikams skirtas fizinio ugdymo projektui Lietuvos mažųjų žaidynėms.