Sekmadienį Jonavos sporto arenoje vaikų juoku šurmuliavo „Lietuvos mažųjų žaidynių“ didysis festivalis.
Tai – jau antroji net 44 tūkst. dalyvių šį sezoną sutraukusio projekto sporto šventė, kurioje 216 darželinukų iš skirtingų ikimokyklinio ugdymo įstaigų buvo pakviesti išbandyti jėgas sportinėse rungtyse. Festivalyje susitiko komandos iš Jonavos, Kauno bei Utenos. Kiekvieną iš 36 dalyvavusių komandų sudarė 3 mergaitės, 3 berniukai ir 2 pedagogai.
Tikra sporto švente tapusiame festivalyje dalyvius aplankė ir ypatinga viešnia – plaukikė, praėjusiais metais net tris Lietuvos rekordus – 100 m ir 50 m nugara bei 100 m krūtine – pagerinusi Ugnė Mažutaitytė. Kovo mėn. 25-ąjį gimtadienį atšventusi mergina prasitarė, kad apsidžiaugė sulaukusi kvietimo aplankyti žaidynių dalyvius.
„Esu tikra, kad vaikams labai svarbu turėti pavyzdį, kuriuo jie galėtų sekti. Kai aš buvau visai maža, mano didžiausia motyvacija buvo mano idealai – plaukikai Rolandas Gimbutis ir Saulius Binevičius. Tik man labai pasisekė, mano tėtis buvo Sidnėjaus olimpinių žaidynių plaukimo rinktinės treneris, todėl visą procesą galėjau stebėti iš arti. Manau, kad mano karjeroje tai buvo labai svarbu. Todėl man labai malonu, kad turėjau progą susitikti su vaikais, nusifotografuoti, galbūt tai juos įkvėps“, – džiaugėsi U. Mažutaitytė.
Festivalio metu visos dalyvavusios komandos turėjo progą ne tik nusifotografuoti, bet ir pabendrauti su viešnia. Pusdienį su darželinukais praleidusi ir juos varžantis stebėjusi plaukikė prisiminė save vaikystėje ir džiaugėsi projekto tikslais nuo mažų dienų skatinti fizinį aktyvumą bei olimpines vertybes.
„Pati sportuoti pradėjau labai panašaus amžiaus, kai man buvo vos 5-eri. Kadangi mano šeimoje daug plaukikų, galima sakyti, kad kito pasirinkimo ir nebeliko, dažnai juokauju, kad plaukti pradėjau dar negimusi. Plaukimas buvo mano genuose, todėl niekada ir nesvarsčiau, kad, galbūt, turėjau pasirinkti kitą sporto šaką. Mane labai sužavėjo renginys, vaikai ne tik patiria džiaugsmą sportuodami, išbandydami skirtingas judėjimo formas, bet ir mokosi olimpizmo filosofijos. O gražiausia, kad jau pradeda ja gyventi – gerbia varžovą, varžosi kilniai ir tiesiog mėgaujasi procesu”, – įspūdžiais dalijosi U. Mažutaitytė.
Projekto metu vaikai skatinami būti fiziškai aktyvūs, o vienas iš svarbiausių elementų – siekiama, kad fiziškai aktyviose veiklose vaikai patirtų judėjimo džiaugsmą ir įgytų motyvacijos būti fiziškai aktyvūs visą gyvenimą. Kalbėdama apie vaikų motyvaciją, U. Mažutaitytė išskyrė aplinkos, kurioje vaikai sportuoja, svarbą.
„Tai, ką matau šiame projekte, ir yra raktas į sėkmė siekiant vaiką išlaikyti sportinėje veikloje – geras klimatas. Jaunimui labai svarbu, kad jie gerai jaustųsi, mes visi norime sugrįžti ten, kur mums gera. O į gerą klimatą įeina labai daug detalių – trenerio, pedagogo, tėvų palaikymas, saugi aplinka, draugai, geros emocijos“, – patirtimi dalijosi plaukikė.
Jonavos sporto arenoje susirinkusius mažuosius dalyvius palaikė gausus būrys juos atlydėjusių tėvelių. Besąlygiškas tėvų palaikymas festivaliuose – viena iš projekto renginių vizitinių kortelių. Į tai dėmesį atkreipė ir rekordininkė U. Mažutaitytė, kuri pažymėjo, kad su dideliu palaikymu vaikas net darželyje gali susikurti savo svajonę ir pradėti jos siekti.
„Aš nuo mažens žinojau, kad aš tapsiu gera plaukikė, šeimoje turėjau daug pavyzdžių. Dar būdama maža išsikėliau sau didelį tikslą ir žinojau, kaip jo siekti, žinojau, kas yra griežta disciplina ir kantrybė. Be abejonės, kaip ir minėjau, labai svarbus klimatas, palaikymas, man tai padėjo siekti savo svajonės. O vaikams norėčiau palinkėti tiesiog mėgautis sportu bei jo kuriamomis galimybėmis ir gyventi šia akimirka“, – linkėjimus mažiesiems perdavė mergina.
Finalinio „Lietuvos mažųjų žaidynių“ etapo metu bus surengti dar 8 festivaliai – gegužės 14 ir 15 dienomis Alytuje, 21 ir 23 dienomis Vilniuje, 28 dieną Šiauliuose, 29 dieną Jonavoje ir birželio 4 bei 5 dienomis Palangoje.
Projektą globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė. Organizuoja – Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA).
Projektas iš dalies finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Švietimo mainų paramos fondas.