„Sporto kino festivalis“ – vienintelis kino festivalis Lietuvoje, skirtas sportui. Tai festivalis apie sporto galią keisti, teikti džiaugsmą, integruoti. Tai istorijos, priverčiančios sportą, o kartais ir pasaulį pamatyti kitu kampu ir taip atrasti kelią į tobulenį save.
LMŽ ambasadoriai, moksleiviai, rekomenduoja Sporto kino festivalio filmus, kuriuose siekiama paskatinti žmones atrasti sportą kitaip.
Gerda Minajevaitė, Prienų Žiburio gimnazijos abiturientė, rekomenduoja ispanų režisieriaus Javier Fesser filmą „Čempionai“. Tai istorija apie Marco – buvusį aukščiausios Ispanijos krepšinio lygos komandos trenerio asistentą, kuris šias pareigas prarado po nesėkmingų rungtynių, kai būdamas girtas sukėlė avariją. Po incidento žlunga jo profesinė karjera ir asmeninis gyvenimas, tačiau įdomybės prasideda po to, kai teismo sprendimu Marcui pavedama treniruoti sutrikusio intelekto žmones, kurie niekada ankščiau nebuvo laikę krepšinio kamuolio. Sakoma, kad sportas griauna stereotipus, todėl jų naivumas, švelnumas, kitoniškumas, persmelktas geru humoru treneriui padės pamatyti tikrąsias gyvenimo vertybes. Kokios vertybės yra svarbiausios bei kas yra tikrieji gyvenimo čempionai galėsite atsakyti pažiūrėję filmą „Čempionai“.
Vidmantas Mišinskas, Klaipėdos Versmės progimnazijos mokinys, rekomenduoja filmą „Nagano juostos“. Tai istorija apie laisvę bei Čekijos laisvę sportui – jų antrajai religijai ledo rituliui. Filmas supažindina su komunistinės Čekoslovakijos žaidėjų gyvenimais bei jų nepaprasta kelione Nagano olimpinėse žaidynėse. Jaromiras Jagras, Dominikas Hašekas ir Petras Svoboda – pasaulinės ledo ritulio žvaigždės – ką tik sužaidė svarbiausias savo gyvenimo rungtynes ir laimėjo olimpinių žaidynių auksą, finale nugalėdami galingąją Rusiją. Aukso laimėjimas čekams – simbolis to, kad Čekija atgimsta kaip tauta ir tampa didvyre prieš galingiausias pasaulio elito komandas. Žiūrėdami filmą „Nagano juostos“ pamatysite, kiek pastangų reikėjo įdėti bei kiek sunkumų ištverti norint pasiekti pergalę dideliame turnyre – svarbiausią Čekijos istorijoje.
Aurelija Mikėnaitė iš Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos rekomenduoja serialą „Kūnas +“. Tai 5 dalių trumpasis serialas kuriame pasakojamos įkvepiančios istorijos apie atletus, pasiekusius aukštų rezultatų, nepaisant jų fizinių apribojimų ar amžiaus. Filme atkreipiamas dėmesys į atletų vidinius išgyvenimus: kas jiems buvo sunkiausia, o kas nepaisant neplanuotų gyvenimo aplinkybių suteikė ryžto ir motyvacijos siekti savo užsibrėžtų tikslų. Žiūrėdami serialą „Kūnas +“ galėsite pasinerti į nuostabias žmonių istorijas, kurios padės suprasti, jog įdedant daug darbo ir pastangų visi gyvenimo tikslai gali būti įgyvendinami.
Rusnė Razgūnaitė, Molėtų progimnazijos mokinė, rekomenduoja filmą „Auksinė karta“. „Auksinė karta“ – dokumentinė istorija apie tai, kaip Argentinos krepšininkai, vienos kartos atstovai su Manu Ginobiliu priešakyje, 2004 m. Atėnų olimpinėse žaidynėse tapo čempionais. Argentina džiaugėsi, Argentina verkė, Argentina susivienijo. Visa tai – juostoje, kurioje taip pat pamatysite pažįstamus Luisą Scola, Andresą Nocioni, Manu Ginobilį, Walterį Hermanną, Carlosą Delfino, Pau Gasolį, Carmelo Anthony ir kitas krepšinio asmenybes. Tai filmas, kuris moko siekti savo tikslų ir niekada nepasiduoti bei parodo, jog viskas yra įmanoma, jei tik to labai norėsi ir užtikrintai sieksi.
Rokas Keniausis iš Klaipėdos Vydūno gimnazijos rekomenduoja filmą „Tautos kovotojai“. Tai dokumentinis filmas apie Kubos boksininkus bei jų pasisekimą olimpinėse žaidynėse. Per paskutinius 50 metų Kuba laimėjo daugiausiai olimpinių žaidynių medalių. Čia labai svarbi Teofilo Stevensono istorija. Jis kadaise atsisakė kovoti su Mohamadu Ali. Sportininkas atsisakė net 1 milijono dolerių tam, kad pasiliktų kovoti savo gimtinėje. Pažiūrėję filmą „Tautos kovotojai“ sužinosite, kokia yra Kubos sėkmės paslaptis?
Vanesa Ribinskaitė, Alytaus Vidzgirio progimnazijos mokinė, siūlo pažiūrėti filmą „Monstrų gaudytojai“. Pamirškime Godzilą, King Kongą ar Guliverį. Šis filmas apie kitokius monstrus – apie 20 metrų cunamių ir viesulų sukeltas bangas, kurias geriausi pasaulio bangų medžiotojai gaudo keliaudami po visą pasaulį. Įsitaisykite patogiai, tačiau įsikibkite į atlošą, nes tai, ką pamatysite, gali išversti iš krėslo. „Monstrų gaudytojai“ – tai nepamirštama istorija apie draugystę bei beprotišką kelionę, į kurią išsiruošė Garrettas McNamara ir kiti geriausi pasaulio banglentininkai, tikėdamiesi sugauti didžiausią metų bangą.
Dar vienas filmas, kurį pažiūrėti rekomenduoja Rusnė Razgūnaitė – „Pergalės kaina“. Dokumentinė juosta „Pergalės kaina“ – tai istorija apie žmonių maniją ugdyti specializuotus, aukšto lygio sportininkus-vaikus. Tai ir pasakojimas apie milijardinį jaunimo sporto verslą Jungtinėse Amerikos valstijose. Dokumentiniame filme apžvelgiamas nuolatinis šio požiūrio poveikis jaunų sportininkų ilgalaikiam vystymuisi. Iš esmės šis filmas apie tai, kaip suaugę siekdami savo neįgyvendintų svajonių perspaudžia vaikus, gniuždo jų aistrą sportui, judėjimui, aktyviam gyvenimo būdui. Ir apie tai, kad kai kur pinigai ir suaugusiųjų gyvenimas veikia per stipriai. Pažiūrėję filmą „Pergalės kaina“ pamatysite, kokia iš tiesų yra ta pergalės kaina.