logo
days
hours
mins
secs
LTOK
28
Sep
2022

#Švietimas
Naujajame Olimpinių vertybių ugdymo programos sezone – dar daugiau galimybių Lietuvos pedagogams

Sportas ir fizinis aktyvumas ugdo ne tik fizinius gebėjimus, bet ir pasitikėjimą savimi, socialinius įgūdžius, sveiką gyvenseną bei olimpines vertybes.  

Pasitelkiant sportą kaip įrankį Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) sukūrė Olimpinių ugdymo vertybių programą (OVUP), kurią Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) vienas pirmųjų pasaulyje išvertė į savo šalies kalbą ir, pritarus TOK, pasiūlė kelių lygių mokymus Lietuvos pedagogams.

Visos Lietuvos OVUP mokymų vadovai šią savaitę susitiko Kaune, kur trijų dienų trukmės mokymuose kartu su lektoriais Nerijumi Miginiu ir Donatu Petkausku aptarė netrukus prasidėsiantį naująjį sezoną, įvertino pastarųjų metų veiklos rezultatus bei diskutavo apie mokymų efektyvumo tobulinimą.

„Nuotaika prieš naująjį sezoną – puiki, mes čia jaučiamės kaip viena didelė komanda ir matome labai didelę savo darbo vertę. Smagu po vasaros susitikti su kolegėmis, atnaujinti žinias, kartu panagrinėti situacijas, su kuriomis susidūrėme vesdamos mokymus, ir atrasti aiškius jų sprendimo būdus. Mums labai pasisekė, kad turime galimybę situacijas analizuoti su daugiametę patirtį turinčiais lektoriais Nerijumi ir Donatu. Dirbdamos su jais kaskart jaučiame didelę pagalbą ir jaučiame, kaip tobulėjame, tad esame labai dėkingos“, –  kalbėjo OVUP mokymų vadovė, Miroslavo gimnazijos fizinio ugdymo pedagogė Ingrida Rauličkienė.

Netrukus prasidėsiantis OVUP mokymų sezonas atneš ir naujovių. Dar šių metų birželį buvo surengtas pirmasis OVUP regioninis forumas Utenoje, kurio metu programa pristatyta Utenos apskrities pedagogams. Planuojama, kad iš viso per 2022-2023 mokslo metus bus surengti keturi regioniniai forumai, o artimiausias įvyks rugsėjo 29 d. Alytuje.

Taip pat einamaisiais mokslo metais planuojama įgyvendinti net 30 kelių lygių mokymų visoje Lietuvoje. Nuo programos Lietuvoje pradžios per ketverius metus iš viso buvo įgyvendinti 56 mokymai, kuriuose dalyvavo daugiau nei 1300 pedagogų.

Planuojama, kad nuo 2023 metų rugsėjo olimpinių vertybių ugdymas bus įtrauktas ir į atnaujintą bendrojo ugdymo programą bei taps fizinio ugdymo programos dalimi.

„Labai smagu susiburti su kolegėmis ir dar kartą kartu pajausti, prie kokios reikšmingos veiklos Lietuvoje prisidedame. Programa sparčiai auga, mes, vadovės, įgyjame vis daugiau patirties, mus kuruoja profesionalūs lektoriai, o jau kitais mokslo metais olimpinių vertybių sąvoka turėtų atsirasti ir bendrojo ugdymo programoje. Tai reiškia, kad atsiras būtinybė supažindinti fizinio ugdymo mokytojus su olimpinių vertybių nuostatomis ir suteikti žinias, būtinas užtikrinti sėkmingą šių vertybių integravimą į ugdymo procesą. Vienas efektyviausių būdų to pasiekti yra būtent OVUP mokymai, todėl susitikimo metu ieškojome kelių, kaip užtikrinti šių mokymų prieinamumą kuo didesnei daliai fizinio ugdymo mokytojų“, – džiaugėsi OVUP mokymų vadovė, Utenos Krašuonos progimnazijos direktoriaus pavaduotoja Laima Telksnienė.

Lietuvoje vykdoma OVUP yra sulaukusi tarptautinio pripažinimo – praėjusiais metais Kaune vykusiuose mokymuose lankėsi TOK Olimpinio kultūros ir paveldo fondo vyriausioji švietimo vadovė Xenia Kourgouzova, kuri programą Lietuvoje įvardijo kaip pavyzdį kitoms pasaulio valstybėms.

Visi OVUP mokymai yra patirtiniai, grindžiami veiklomis, įsitraukimu, išbandymu. Mokymų metu pedagogai dirba grupėmis, išbando olimpinių vertybių ugdymo programoje pateiktas užduotis, naujas sporto šakas (įskaitant paralimpines), įvairias numatytas situacijas, aptaria edukacines temas, vėliau patys kuria užduotis, jas išbando kitose grupėse, diskutuoja apie patirtis, jų naudą, pritaikomumą pedagogų veikloje.