Lietuvos sporto mokslininkai norėtų prisidėti prie aukšto meistriškumo sportininkų rengimo ir galėtų būti naudingi. Taip yra daugiausiai olimpinių medalių pelnančiose užsienio šalyse, taip buvo ir pas mus, kol nesubyrėjo bendra olimpiečių rengimo sistema.
Apie tai – straipsnis naujame Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) leidžiamo virtualaus žurnalo „Olimpinė panorama“ numeryje.
Lapkričio „Olimpinėje panoramoje“ rašoma ir apie tai, kad būti vien tik stebėtojais nenori ir olimpiečiai. Vis dažniau sporto valdininko kostiumą velkasi olimpinis vicečempionas irkluotojas Mindaugas Griškonis. Jis jau antrus metus vadovauja LTOK sportininkų komisijai, o šį rudenį buvo išrinktas Lietuvos irklavimo federacijos prezidentu.
„Žinoma, kad tai – dar viena veikla, kuriai reikia rasti laiko, o jo ir taip neturiu. Bet į sporto politiką ėjau tik dėl to, kad daugiau kaip 20 metų atidaviau irklavimui, tad nenoriu būti tik stebėtojas ir žiūrėti, kaip sportas Lietuvoje ritasi žemyn. Noriu prisidėti jį keldamas. Profesionaliajame sporte turiu daug patirties ir ryšių, esu matomas ir žinomas tarptautinėje arenoje, tad tikiu, kad galiu būti naudingas“, – įsitikinęs M.Griškonis, dar nedžiaunantis ir irklų. Jis ketina kovoti dėl kelialapio į Paryžiaus olimpines žaidynes.
Taip pat „Olimpinėje panoramoje“ – pažintis su boksininku Edgaru Skurdeliu, breiko talente Dominika Banevič ir laipiojimo sporto atstovu Kipru Baltrūnu, šiuolaikinės penkiakovės, riedlenčių sporto ir akmenslydžio aktualijos, LTOK projektai ir tarptautinė veikla, olimpinės istorijos margumynai.