logo
days
hours
mins
secs
09
Jan
#Švietimas
Nuotolinio seminaro metu aptartos Lietuvos mažųjų žaidynių jubiliejinio sezono aktualijos

Startavo 2024 metų Lietuvos mažųjų (LTMŽ) žaidynių projektas! Sausio 8 dienos popietę įvyko nuotolinis seminaras, kurio metu (LTMŽ organizatoriai su ikimokyklinių įstaigų pedagogais aptarė jubiliejinio – 10-ojo – sezono aktualijas: kuo šiemet žaidynės bus kitokios, kokios staigmenos lauks mažųjų sportininkų ir juos ugdančių pedagogų.

Šiais metais, 10-ą kartą vyksiančiose žaidynėse pirmą kartą dalyvaus 440 ikimokyklinių ugdymo įstaigų iš visų 60 Lietuvos savivaldybių! Projekto metu laukia staigmenos ir dovanos! 

Kaip sako viena iš projekto organizatorių Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros asociacijos (RIUKKPA) prezidentė Audronė Vizbarienė, jubiliejinis LTMŽ projekto sezonas – tarsi apibendrinimas to, kas buvo nuveikta per šį dešimtmetį: suburta aktyvi LTMŽ bendruomenė, sukurta puiki projekto valdymo ir vykdymo sistema, išbandyta daug naujų ir laiko patikrintų metodų. 

„Džiaugiuosi, kad mes per 10 metų ne tik nepabodome savo dalyviams, bet priešingai – esame mylimi ir laukiami. Taip pat džiaugiuosi ilgalaike draugyste ir partneryste su Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu (LTOK). Kartu mes užauginome „Lietuvos mažųjų žaidynes” iki tarptautinę šlovę pelniusio projekto, bet tai nereiškia, kad jau laikas sustoti.  Šis nuotolinis susitikimas su LTMŽ bendruomene – puiki proga prisiminti mūsų mažus žingsnelius link to, kur esame dabar ir pasitarti, kur norime judėti toliau, – komentuoja A. Vizbarienė.

– Šį pirmadienį buvo smagu ekrane matyti pažįstamus veidus ir kreiptis vieniems į kitus vardais. LTMŽ bendruomenė džiaugiasi sprendimu organizacinius klausimus aptarti nuotoliu. Tai savotiškas mūsų indėlis į tvarumą: pasirinkdami nuotolinį seminarą taupėme dalyvių laiką ir materialinius išteklius. Kitas nuotolinio seminaro privalumas – galimybė pateikti klausimus raštu. Tikiuosi, kad šio seminaro metu, kiekvienas jautėsi išgirstas ir visi rūpimi klausimai buvo atsakyti.“

200 projekte dalyvaujančių pedagogų dar turės galimybę pagilinti žinias kontaktiniuose seminaruose, sausio 25 ir 29 dienomis vyksiančiuose Kaune ir Palangoje. „Labai smagu būtų juose susitikti su projekto naujokais, o patyrusiems dalyviams, visų organizatorių vardu, linkiu didžiausios sėkmės, gero starto ir nepamirštamų akimirkų!” – sako RIUKKPA prezidentė A. Vizbarienė.

Pirmasis projekto etapas ikimokyklinio amžiaus vaikams prasidės jau vasario mėnesį. Jo metu vaikai, pedagogai ir šeimos nariai bus kviečiami dalyvauti virtualiuose fizio aktyvumo užsiėmimuose. 

Antrojo etapo metu dalyviai organizuos LTMŽ festivalius savo įstaigose, o sezono pabaiga bus pažymėta penkiais finaliniais žaidynių festivaliais skirtinguose Lietuvos miestuose, kur susitiks skirtingų ikimokyklinio ugdymo įstaigų komandos. 

LTMŽ projekto tikslas – skatinti Lietuvos ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą.

Uždaviniai: parengti ir vykdyti reguliarius (ne mažiau kaip 3 k. /sav.) virtualius fizinio aktyvumo užsiėmimus ikimokyklinio ugdymo įstaigose; organizuoti ikimokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą ir pozityvias patirtis skatinančius renginius (festivalius); plėtoti Lietuvos ikimokyklinio / priešmokyklinio ugdymo pedagogų kvalifikaciją vaikų fizinio aktyvumo skatinimo ir fizinio ugdymo srityse.

LTMŽ nuo 2014 m. organizuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir RIUKKPA. Projekto metu siekiama įtraukti 1,5–7 metų vaikus į jiems patrauklias fizinio aktyvumo veiklas, taip skatinant džiaugsmą sportuoti, bendrauti, patirti gerų emocijų ir nuo mažų dienų stiprinti sveikatą.

Projektą globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė.

Daugiau informacijos:

mazujuzaidynes.lt

facebook.com/lietuvosmazujuzaidynes