logo
days
hours
mins
secs
Olimpietė Eglė Balčiūnaitė yra Olimpinės dienos Šiauliuose ambasadorė / Gintarės Kairytės nuotr.
24
May
#LTEAM
Olimpiečiai Balčiūnaitė ir Ramanauskas gatvėje tikrino šiauliečių žinias apie Olimpinę dieną

Olimpietė Eglė Balčiūnaitė yra Olimpinės dienos Šiauliuose ambasadorė / Gintarės Kairytės nuotr.

Visai neseniai Šiaulių miesto gatvėse buvo galima sutikti sportininkus olimpiečius Eglę Balčiūnaitę ir Edviną Ramanauską. Jie domėjosi, ar jų kraštiečiai girdėjo apie artėjančią Olimpinę dieną, o už teisingus atsakymus dalijo dovanas. 

Šiaulių miesto gyventojai bėgikę E. Balčiūnaitę ir irkluotoją E. Ramanauską – šių metų Olimpinės dienos ambasadorius – gatvėje pasitiko su šypsenomis: vieni džiaugėsi laimėtomis dovanomis, kiti buvo nustebinti netikėta pažintimi su Lietuvos olimpiečiais. 

Sportininkų pokalbius su šiauliečiais kviečiame žiūrėti vaizdo įraše:

Sportininkai kraštiečiams uždavė kelis klausimus, į kuriuos atsakymus privalo žinoti kiekvienas šiaulietis, neabejingas aktyviam laisvalaikiui, profesionaliam sportui ir olimpiadai. 

Kada Šiauliuose vyks Olimpinės dienos renginys?

Birželio 8 dieną, šeštadienį. 

Kurioje Šiaulių vietoje vyks Olimpinė diena?

Prie Geležinės lapės, Talkšos ežero pakrantėje.

Kas Olimpinės dienos renginyje koncertuos?

Dainininkas Donatas Montvydas (18 val.).

Kelintą kartą Šiauliuose vyks Olimpinė diena? 

Antrą kartą. Pirmą kartą Olimpinė diena Šiauliuose vyko 2016 metais, prieš 8 metus. 

Olimpietė Eglė Balčiūnaitė yra Olimpinės dienos Šiauliuose ambasadorė / Gintarės Kairytės nuotr.
Olimpietė Eglė Balčiūnaitė yra Olimpinės dienos Šiauliuose ambasadorė / Gintarės Kairytės nuotr.

Daugiau informacijos apie Olimpinę dieną

Birželio 8 dieną (šeštadienį) sporto ir pramogų šventė „Olimpinė diena 2024” Šiauliuose bus pilna išskirtinumų, o vienas iš jų – pirmą kartą šiame renginyje vyksiantis Baltijos šalių, o tuo pat metu ir Lietuvos, stipriausio (-ios) ugniagesio (-ės) gelbėtojo (-os) čempionatai. Pernai Lietuvos ugniagesiai gelbėtojai triumfavo pasaulio čempionate, o visai netrukus jų pasirodymus savo akimis bus galima pamatyti Saulės mieste.

Retas kuris iš mūsų gali išvardyti 100 sporto šakų ir aktyvių fizinių veiklų, o Olimpinės dienos metu jas visas bus galima netgi išbandyti! Kviesime išbandyti, pavyzdžiui, mazgų rišimą, smiginį, šaudymą iš lanko, bočią, vežimėlių krepšinį, išsitestuoti fizines galimybes bei daugelį kitų. Atlikus veiklas bus renkami į  Dalyvio pasą fiksuojami taškai, kuriuos vėliau bus galima išsikeisti į prizus. 

Olimpinės dienos metu vyks 600 m vaikų bėgimas, 1988 m lietuviškos mylios bėgimas, taip pat 5 ir 10 km bėgimo varžybos, breiko turnyras, bus galima įveikti 10 km dviračių važiavimą, 6 arba 12 km pėsčiųjų trasą. Rungčių dalyviai gaus specialius medalius, o varžybų nugalėtojų laukia rėmėjų prizai. Šventėje laukiami visi – nepaisant nei amžiaus, nei fizinio pasirengimo. 

Šiauliuose Olimpinės dienos renginys vyks simboliniais metais, kai Lietuvoje bus minimas olimpinio judėjimo šimtmetis, o Paryžiuje vyks 33-osios olimpinės žaidynės, tad renginio organizatoriai kviečia kartu aktyviai atšvęsti šias progas. 

Šventę organizuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, Lietuvos olimpinis fondas ir Šiaulių miesto savivaldybė.

Daugiau informacijos apie šventę: www.olimpinediena.lt.