Kiekvienam profesionaliam sportininkai svarbu laikytis disciplinos ne tik treniruotėse, bet ir kasdieniame gyvenime. Nenuostabu, kad dažniausiai sportininkų diena būna sustyguota minučių tikslumu. Olimpietis plaukikas Danas Rapšys pirmąją „Olimpinio mėnesio“ savaitę papasakojo ir parodė, kaip atrodo jo įprasta diena.
Kiekvieną spalį vystantis „Olimpinio mėnuo“ – Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) inicijuotas projektas pradinių klasių moksleiviams, kurio tikslas – skatinti fizinio raštingumo ugdymą, padėti moksleiviams atrasti sveiką gyvenseną ir fizinį aktyvumą kaip linksmą ir naudingą veiklą, supažindinti su olimpinėmis vertybėmis bei principais.
Pirmosios savaitės tema – vaikų fizinis aktyvumas. Savo patarimais ta proga dalinosi sporto kineziterapeutas Tomas Linksmuolis, o dabar siūlome pasisemti įkvėpimo iš tituluoto plaukiko D. Rapšio gyvenimo.
D. Rapšys savo dieną pradeda anksti ryte. Vos tik atsikėlęs, jis išgeria porą gurkšnių vandens. „Dažniausiai po nakties būnu ištroškęs, o ir šiaip organizmui yra labai sveika“, – sakė jis.
Viena svarbiausių ryto rutinos dalių – pusryčiai.
„Kiekvienam žmogui tikrai yra reikalingi pusryčiai, nes reikia visai dienai įgauti jėgų. Pats labai mėgstu uogas, jogurte išmaišytą granolą. Reikia neprisivalgyti per daug, kad būtų malonu. Man uogos pakelia nuotaiką, todėl jas labai mėgstu. Rytais pabūnu su savo mintimis, pavalgau ir pradedu dieną“, – pasakojo D. Rapšys.
Tikriausiai kiekvienam žmogui būna periodų, kai rytais trūksta nuotaikos ar energijos. D. Rapšys sutinka, kad ypač rudenį tokių momentų padažnėja. Visgi viską atperka noras pasiekti užsibrėžtus tikslus.
„Per dieną nuotaika svyruoja daug kartų. Visada reikia tai priimti kaip natūralų dalyką ir toliau tęsti savo darbus. Reikia tiesiog laikytis disciplinos ir tada viskas pasiseks“, – pabrėžė plaukikas.
Rytui dar net neįsibėgėjus, D. Rapšys vyksta į Lazdynų baseiną, kur laukia treniruotė su kitu olimpiečiu Andriumi Šidlausku. Svarbu pastebėti, kad veiksmas prasideda ne nuo vandens.
„Sportininkams yra būtina pramankšta. Mes paprastai jai skiriame apie 20 minučių. Ji labai reikalinga rytais, nes padeda įsivažiuoti visai dienai ir leidžia išvengti skausmų“, – aiškino D. Rapšys.
Kalbėdamas apie treniruotes, geriausias 2019 metų Lietuvos sportininkas vėl akcentavo discipliną bei trenerio, kurį galima pavadinti ir mokytoju, svarbą. D. Rapšys prisimena, kad ir pats anksčiau per savarankiškas treniruotes kartais nesilaikydavo trenerio plano, nesureikšmindavo kiekvienos detalės. Vėliau atėjo supratimas, kad treneriai arba mokytojai kruopščiai dirba tam, kad pasiektum geriausius rezultatus. Būtent to ir siekia profesionalai.
Po rytinės treniruotės plaukiko laukia pietų ir miego „kokteilis“. D. Rapšys pats mėgsta pasigaminti pietus, kurie jau turi būti kiek sotesni. Jam pačiam labiausiai patinka vištiena su salotomis.
„Sveikas maistas padeda geriau jaustis ne tik artimiausiomis valandomis, bet ir dienomis. Jeigu visai nebūna nuotaikos, kartais leidžiu pasilepinti ir pica, bet geriausia tai daryti savaitgalį“, – pabrėžė D. Rapšys.
Turėdamas laisvo laiko, plaukikas žiūri filmus, skaito knygas arba domisi naujienomis su išmaniuoju telefonu rankose. Pastarojo įpročio laikas, pasak jo, galėtų sutrumpėti. Norėdamas kokybiškai pasiruošti vakarinei treniruotei, D. Rapšys turi bent pusvalandžiui numigti.
Pailsėjus, laukia vakarinė treniruotė, susidedanti iš valandos sporto salėje bei dviejų valandų – baseine. D. Rapšys pabrėžia trenerio svarbą, mat krūvis bei treniruočių intensyvumas priklauso nuo pačių sportininkų demonstruojamų laikų. Būtent juos stebi ir analizuoja treneriai.
Po vakarinės treniruotės D. Rapšys skuba namo ir skaniai pavalgyti vakarienę. Vėliau poilsis ir nauja diena su tokia pačia rutina, vedančia svajonių link.
Video: