logo
days
hours
mins
secs
28
Mar
#LTEAM
Olimpinė diena grįžta į Šiaulius: ruošiamasi didžiausiai sporto ir pramogų šventei

Lietuvai minint olimpinį šimtmetį ir nekantriai laukiant Paryžiaus vasaros olimpinių žaidynių, didžiausia šalyje sporto ir pramogų šventė Olimpinė diena grįžta į Šiaulius! Birželio 8 dieną čia laukiami tūkstančiai sporto ir aktyvaus gyvenimo būdo mėgėjų iš visos Lietuvos. 

Kaip ir kasmet, šis visos dienos renginys bus nemokamas ir atviras visiems – bus galima išmėginti daugiau nei 100 sportinių ir kitų veiklų, aktyviai praleisti laiką, pabendrauti su geriausiais Lietuvos sportininkais, laimėti dovanų bei linksmintis žinomo muzikos atlikėjo koncerte.

Kiekvienais metais Olimpinė diena vyksta skirtinguose  didžiuosiuose Lietuvos miestuose, o Šiauliuose paskutinį kartą surengta 2016-aisiais. Šiauliai Olimpinės dienos vėliavą perėmė iš Panevėžio, kuriame ši sporto šventė vyko pernai. 

Šiemet Olimpinės dienos renginio vieta drieksis nuo vieno iš Šiaulių simbolio – „Šaulio” skulptūros (dar vadinamo „Auksinio berniuko”) iki „Geležinės lapės” skulptūros ir Talkšos ežero pakrantės. Renginį „Olimpinė diena 2024“ organizuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK), Lietuvos olimpinis fondas (LOF) ir Šiaulių miesto savivaldybė.

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas akcentuoja, kad 2024-ieji Lietuvos ir Šiaulių miesto sportui turi istorinę vertę: praėjo 100 metų nuo tada, kai 1924 m. Paryžiaus olimpinėse žaidynėse pirmą kartą dalyvavo neseniai atsikūrusios Lietuvos Respublikos sportininkai, tarp kurių buvo ir du šiauliečiai – dviratininkai Juozas Vilpišauskas ir Isakas Anolikas.

„Džiaugiuosi, kad olimpiniais metais Lietuvos tautinis olimpinis komitetas nusprendė organizuoti Olimpinę dieną būtent Saulės mieste, kur lauksime gausaus miesto gyventojų ir svečių dalyvavimo. Šiauliai turi ne tik įspūdingą sporto istoriją, galime didžiuotis ir šiandienos pasiekimais. Esame kai kurių sporto šakų sostinė, prieš keletą metų pelnėme nominaciją „Metų sporto miestas“, labai džiugu, kad birželio 8-ąją vėl tapsime Lietuvos sporto centru“, – sako A. Visockas.

„Olimpinė diena – unikalus renginys, kuriame veiklos ras kiekvienas: nuo mažiausių iki vyriausių, nuo sportuojančių kasdien iki tų, kurie dar tik bando prisijaukinti judėjimą. Iki šiol pamename, kokią neįtikėtiną šventę kartu su Šiauliais sukūrėme prieš 8 metus, todėl džiaugiuosi, kad į šį miestą galime sugrįžti Lietuvos olimpiniam sportui ypatingais metais“, – sakė LTOK prezidentė, olimpinė čempionė Daina Gudzinevičiūtė.

Olimpinė diena Šiauliuose 2016 m.
Olimpinė diena Šiauliuose 2016 m.

Praėjusiais metais Panevėžyje surengtoje šventėje dalyvavo daugiau nei 18 tūkst. panevėžiečių ir miesto svečių. Šventę vainikavo Monikos Linkytės koncertas ir kino seansas po atviru dangumi.

Olimpinės dienos misija – supažindinti visuomenę su įvairiausiomis aktyviomis veiklomis, suteikti galimybę jas išbandyti, užmegzti ryšį su federacijomis, klubais, treneriais ar sportininkais. „Judėk. Sužinok. Atrask. Kartu“ – tai pasaulinis Olimpinės dienos šūkis, raginantis būti smalsiu ir išdrįsti susipažinti su sporto teikiamu džiaugsmu.

Lietuvoje pirmą kartą Olimpinė diena buvo surengta 1989 metų gegužės 13 dieną Vilniuje. 2015 metais sporto šventės organizatoriai pradėjo turą po didžiuosius Lietuvos miestus – džiugino  Kauno (2015, 2022), Panevėžio (2018, 2023), Klaipėdos (2019), Vilniaus (2021), Alytaus (2017) ir Šiaulių (2016) gyventojus. 2020 metais Tarptautinė olimpinė diena Lietuvoje buvo paminėta virtualiu bėgimu, kuris suvienijo daugiau nei 3 000 tautiečių iš 31 valstybės visuose pasaulio žemynuose.