28
Aug
2020

#LTOK
„Olimpinėje panoramoje“ – apie Z kartos vaikus, olimpinius planus ir auksinį legendinio teisėjo švilpuką

Rugsėjo pirmosios išvakarėse pasirodžiusioje „Olimpinėje panoramoje“ nemažai dėmesio skiriama naujiems mokslo metams.

„Suprantame, kad nei moksleiviams, nei pedagogams nebus lengva. Prireiks nemažai kūrybiškumo, kad pamokų kokybė nenukentėtų, o Vyriausybės numatytų saugumo reikalavimų būtų laikomasi. Labai tikiu mūsų pedagogais, kurie karantino metu atliko milžinišką darbą, kad moksleiviai net namuose būtų fiziškai aktyvūs“, – „Olimpinei panoramai“ sakė olimpinė čempionė, LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Svarstoma, kaip sudominti vaikus ir jaunimą sportu, kaip kūno kultūros pamokas padaryti judresnes ir aktyvesnes. Na, o straipsnyje „Kaip treniruoti Z kartos vaikus“ žurnalisto kalbinti specialistai pripažino, kad ši karta išties kitokia ir reikalauja specifinių trenerio darbo įgūdžių. Bet nėra beviltiška, jei kartais taip pasirodė žvelgiant į šablonines charakteristikas. Dabartinė karta nori užkariauti pasaulį, bet vengia sunkaus darbo. Priklausomi nuo technologijų ir virtualių pasaulių. Žino savo teises ir nepaiso autoritetų. Nori būti išskirtiniai ir nepripažįsta klaidų. Tai tik dalis apibūdinimų, taikomų vadinamajai Z kartai. Vaikams, gimusiems nuo 2003 metų. Su kokiais iššūkiais susiduria šiuolaikiniai vaikų treneriai? Ir kaip nulipdyti ateities čempionus iš molio, su kurio savybėmis ką tik susipažinote? Apie tai – „Olimpinėje panoramoje“.

Apie savo sporto šakas, jų šiandienos rūpesčius ir ateities planus mintimis dalijasi Lietuvos triatlono ir vandensvydžio federacijų prezidentai. Kaip vandens takeliuose vėl siekia geriausios sportinės pasakoja Lietuvos olimpinės rinktinės kandidatai plaukikas Giedrius Titenis ir baidarininkas Ignas Navakauskas. Lietuvos moterų krepšinio rinktinės treneris Mantas Šernius teigia, kad mūsų šalies krepšinyje lygybės nėra. Miestų valdžia krepšiniui skiriamas lėšas skirsto labai neproporcingai. Vyrams riebūs kąsniai, o moterims – kas lieka.

Su rubrika „Kitu kampu“ spausdinamas įdomus straipsnis apie varžovus.  Štai per savo karjerą šimtus trasų ir milijonus žingsnių šalia kitų varžovų įveikusi ėjikė Brigita Virbalytė-Dimšienė žodžio „varžovas“ vartoti nelinkusi. Tai greičiau kolegos, konkurentai. O pats kiečiausias jos varžovas, su kuriuo kovoti, susitarti, nesipykti mėgina jau daugiau nei du dešimtmečius, yra ji pati.

Garsiausias visų laikų Lietuvos krepšinio arbitras Romualdas Brazauskas prisimena savo įspūdingą karjerą. 2010-aisiais, sulaukęs 50-ties, pagal FIBA nuostatus Romualdas turėjo baigti aktyvią tarptautinę teisėjo karjerą. Per palydas pasaulio vyrų krepšinio čempionate Turkijoje arbitrui iš Lietuvos buvo įteiktas didžiausias pripažinimo ženklas – auksinis švilpukas.

Liepos mėn. vėl pasirodė tik elektroninė „Olimpinės panoramos“ versija. Visus žurnalo numerius rasite LTOK svetainėje.