logo
days
hours
mins
secs
30
Jun
2020

#LTOK
„Olimpinėje panoramoje“ – federacijų vadovų rinkimai, lengvaatlečių iššūkiai ir žiemos sportininkų vasara

Birželio mėnesį pasirodė antrasis tik elektroninis žurnalo „Olimpinė panorama“ numeris. Internete publikuojamame žurnale rašoma apie federacijų prezidentų rinkimus, sporto išsivadavimą iš pandemijos gniaužtų, neįprastai vykusį olimpinės mylios bėgimą.

Virtualus lietuviškos olimpinės mylios bėgimas suvienijo viso pasaulio lietuvius. Birželio 23 dieną, minint Tarptautinę olimpinę dieną, jame dalyvavo daugiau nei 3 tūkst. tautiečių iš 31 valstybės visuose pasaulio žemynuose.

Vasara – sporto federacijų vadovų rinkimų metas. Lietuvos rankinio ir Golfo federacijos savo prezidentų nekeitė, jų vairas ir toliau patikėtas Donatui Pasvenskui (rankinis) ir Česlavui Okinčicui. Na, o Lietuvos dviračių sporto federacija turi naują vadovybę. Organizacijos prezidentu ketverių metų kadencijai išrinktas Darius Levickis. 43 metų klaipėdietis drauge su nauja komanda žadėjo imtis federacijoje ženklių permainų. 

Lengvosios atletikos federacijos viceprezidentė ir generalinė sekretorė Nijolė Medvedeva pasakoja apie neįprastą šios vasaros sezoną, olimpinę komandą ir jos viltis kitąmet Tokijuje.

Vis garsiau kalbama, kad atėjo laikas atjauninti Lietuvos vyrų krepšinio rinktinę. „Olimpinėje panoramoje“  svarstoma, kam iš veteranų jau artėja laikas atsisveikinti ir kas iš jaunųjų gali belstis į rinktinės duris.

Jų įprasta darbinė aplinka – šaltis ir ledas arba sniegas. O kaip žiemos sportininkai treniruojasi vasarą? To žurnalo korespondentė klausė vyriškos penkių žiemos sporto šakų atstovų kompanijos. Nė vienas vasaros nekeiksnojo, bet kai kurie prasitarė, kad ypač karštomis dienomis užsigeidžia atsidurti ten, kur šalta ir balta.

Pasakyti, kad olimpinės žaidynės – laukiamiausias sporto renginys, yra visiška klišė, bet teisinga. Priežasčių, dėl ko verta jų laukti, galima išvardyti visą tuntą. Ir nebūtinai jos susijusios su sportu. „Atrask rytojų!“ – skelbė ir vis dar tebeskelbia Tokijo olimpinių žaidynių šūkis, idealiai atspindintis japonų siekį surengti žmonijai ne tik aukščiausio lygio sporto varžybas, bet ir kelionę į netolimą ateitį. Apie Tokijo inovacijas pasakojama straipsnyje „Atidėta kelionė į ateitį“.

Sporto bazės – tas Lietuvos sporto skaudulys, kuris seniai linksniuojamas, nes svarbiausių sporto bazių trūksta, o esamų padėtis dažnai apgailėtina. Apie sporto bazes, jų renovaciją ir naujus projektus – interviu „Olimpinėje panoramoje“.

Birželio mėn. „Olimpinę panoramą“, kaip ir visus kitus numerius, galima rasti LTOK.LT svetainėje.