logo
days
hours
mins
secs
Roko Lukoševičiaus nuotr.
07
Jun
#LTEAM
Olimpinės dienos Šiauliuose išvakarėse – ugniagesių gelbėtojų čempionato pradžia: sėkmingų startų ir palinkėjo ministrė Agnė Bilotaitė

Birželio 7-8 d. Šiauliuose, Talkšos ežero pakrantėje (Šiauliai, Frenkelių g. 17), rengiamas Baltijos šalių stipriausio ugniagesio gelbėtojo čempionatas. Čempionatas yra birželio 8 d. Šiauliuose rengiamos Olimpinės dienos dalis. Penktadienio popietę įvyko iškilmingas čempionato atidarymas, kuriame dalyvius sveikino vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė ir kiti garbingi svečiai.

Ugniagesiai gelbėtojai iš Estijos, Latvijos, Lietuvos ir Lenkijos priešgaisrinių gelbėjimo pajėgų komandų rinktinės penktadienį startavo Baltijos šalių stipriausio ugniagesio gelbėtojo čempionate Šiauliuose, Talkšos ežero pakrantėje startuojančiame 43-ajame Baltijos šalių stipriausio ugniagesio gelbėtojo čempionate.  

Varžybų atidarymo ceremonijoje vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sakė, kad yra, kuo didžiuotis: „Mūsų pareigūnai turi ne tik didžiausią pasitikėjimą, bet ir fizinę parengtį, tvirtą valią, todėl galime jaustis saugūs, – sveikindama sportininkus sakė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė. – Kiekvieną dieną jūs rizikuojate savo gyvybe, savo sveikata, o tam reikia nepaprastai daug pasirengimo, ne tik fizinio. Aš noriu palinkėti, kad jūs ir toliau garsintumėte Lietuvą, ir savo gerais darbais toliau rodytumėte gerą pavyzdį ir mūsų žmonės jaustųsi saugesni. Linkiu jums kuo didžiausios sėkmės.”

„Kiekvienoje pasaulio šalyje, paklausus, kaip galima apibūdinti ugniagesius, sulauktume atsakymo, kad jie yra drąsūs, stiprūs ir ryžtingi. Baltijos šalys visur demonstruoja vienybę. Džiugu, kad čempionatas dėl įvairių priežasčių, nors ir buvo nutrūkęs, vėl sugrįžo. Linkiu visiems saugių startų ir gerų asmeninių rekordų,“ – kreipdamasis į čempionato svečius ir sportininkus sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Saulius Greičius.   

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas pasidžiaugė, kad ugniagesių čempionatas šiais metais surengtas Šiauliuose vykstančioje Olimpinėje dienoje. Jo teigimu, kada nors šios rungtys galėtų būti įtrauktos  į  Olimpinių varžybų tvarkaraštį.

Naujai atgimusiu čempionatu pasidžiaugė ir puikių startų, ryžto ir ištvermės siekiant pergalės visiems ugniagesiams gelbėtojams linkėjo Estijos gelbėjimo tarnybos generalinis direktorius Margo Klaos, Latvijos priešgaisrinės apsaugos  ir gelbėjimo  tarnybos viršininko pavaduotojas Intars Zitans. 

Čempionato dalyvius sveikino ir Lietuvos olimpinio fondo direktorė Lina Minderienė: „Esame dėkingi už galimybę papildyti mūsų tradicinę sporto ir pramogų šventę – Olimpinę dieną –  tokiu čempionatu. Ugniagesių-gelbėtojų profesija yra ypatingai svarbi ir reikalauja didelio atsidavimo. Čia, Saulės mieste, organizuojamas Baltijos šalių, o tuo pačiu ir Lietuvos stipriausio ugniagesio gelbėtojo čempionatas. Tai savotiškas įprasminimas jūsų daromų žygdarbių, proga parodyti publikai kokių specifinių įgūdžių bei ištvermės reikalauja ši profesija. Tikiu, kad rytoj tūkstančiai žmonių, susirinkę į Šiauliuose vykstančią Olimpinę dieną, bus sužavėti jūsų valia ir stiprybe. O savo akimis kiekvienas turės progą išvysti ir pasaulio stipriausius ugniagesius gelbėtojus – juk būtent Lietuvos ugniagesiai yra iškovoję tokį titulą. Linkime įdomaus ir intriguojančio čempionato bei nepamirškite po varžybų užsukti ir į kitas Olimpinės dienos rungtis. Sėkmės!”

Vienas iš varžybų organizatorių ne kartą tarptautinėse varžybose dalyvavęs ir ant nugalėtojų pakylos su Lietuvos rinktine lipęs, šiaulietis Andrius Ašmontas sakė, kad rengiantis šiam čempionatui, nebuvo gailėta nei laiko, nei pastangų. „Čempionate iš viso jame dalyvauja 14  komandų, tarp jų net 8 komandos iš  Lietuvos. Esame pasirengę. Visi sieksime pergalių. Norėtųsi, kad viskas pavyktų“, –  sakė jis. 

Šio čempionato tikslas – gerinti priešgaisrinių gelbėjimo pajėgų pareigūnų, karjeros valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, savanorių ugniagesių, dalyvaujančių gesinant gaisrus, profesinius, praktinius įgūdžius, fizinį pasirengimą ir stiprinti bendradarbiavimą.

Čempionate su apie 15 kilogramų sveriančia ekipuote ir kvėpavimo aparatais dalyvaujantiems ugniagesiams gelbėtojams reikės užnešti 20 kilogramų sveriantį žarnų ryšulį į ketvirtą pastato aukštą, ketvirtajame pastato aukšte, rankomis tempiant virvę į viršų, užtraukti tokį žarnų ryšulį, nusileidus laiptais žemyn lipti ant hidraulinio kalimo įrenginio, kūju nukalti hidraulinį prietaisą, nutempti gaisrinę žarną apie 25 metrus ir, leidžiant vandenį, jo čiurkšle numušti taikinį, apie 30 m tempti 80 kilogramų sveriantį tariamąjį nukentėjusįjį.

Čempionate bus siekiama nustatyti stipriausius šalies ugniagesius gelbėtojus, kurie pateks į Lietuvos rinktinę (5 stipriausius vyrus, vieną moterį ir vieną vyrą daugiau kaip 40 metų amžiaus kategorijoje). Taip pat jo metu paaiškės stipriausi Baltijos šalių ugniagesiai gelbėtojai. Apdovanojami bus ir stipriausi kiekvienos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesiai gelbėtojai bei valdybų komandos.

Birželio 7 d. vyks individualioji rungtis ir komandinės estafetės rungties atranka. Birželio 8-ąją – dvejetų rungtis ir komandinės estafetės rungties finalai, apdovanojimų ceremonija.

Varžybų pradžia – birželio 7 d. 10 val., birželio 8 d. 10 val.

Čempionato vaizdo transliaciją ir rezultatus galima stebėti  tiesioginėje valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Youtube paskyroje. 

Daugiau informacijos apie Olimpinę dieną: www.olimpinediena.lt 

Čempionato vaizdo transliaciją ir rezultatus galima stebėti  tiesioginėje valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Youtube paskyroje. Transliacijos nuoroda https://www.youtube.com/live/6HHSApNv3wE?si=YlH4oEYvKJrbYw_L