Pekino olimpinių žaidynių kaimeliuose jau įsikūrė visi Lietuvos sportininkai. Paskutinysis iš Milano į Kiniją antradienį atskrido kalnų slidininkas Andrejus Drukarovas. Tiesa, į olimpines žaidynes jis atvyko su mažesne komanda, nei planavo.
Naujienas apie žaidynes ir Lietuvių tvarkaraštį rasite čia
Šveicarijoje liko koronavirusu susirgęs lietuvio slidžių paruošėjas Maurizio Magatelli.
„Slides planuoju ruošti pats, moku tai daryti, be to padės ir treneris Andrea. Sulaukiau pagalbos bei informacijos ir iš savo slidžių gamintojų, todėl turėtų pavykti“, – sakė A. Drukarovas.
22 metų A. Drukarovas į Kiniją atvyko su treneriu Andrea Testa. Jie įsikūrė kalnų slidininkams skirtame olimpiniame kaimelyje Jančinge. Čia jau anksčiau apsigyveno kita Lietuvos kalnų slidininkė Gabija Šinkūnaitė. Du kalnų slidininkus į olimpines žaidynes Lietuva delegavo jau trečią kartą.
„Kelionė praėjo labai gerai, kadangi lėktuve kiekvienas sėdėjome po vieną per tris vietas, buvo gana patogu. Pekino oro uoste taip pat ilgai nelaukėme, po pusantros valandos nuo atvykimo jau buvome olimpiniame kaimelyje“, – kalbėjo A. Drukarovas.
Įspūdingos trasos
Jančingo olimpinis kaimelis įsikūręs kalnuose – 900 m virš jūros lygio. Čia apsigyveno per 1200 sportininkų ir aptarnaujančio personalo iš 90 šalių. Iš kaimelio trasas sportininkai gali pasiekti arba tiesioginiu autobusu, arba visai šalia esančiais keltuvais.
Po treniruočių ar varžybų iki kaimelio gyvenamosios zonos jie gali tiesiog nušliuožti žemyn.
„Buvo labai įdomu pamatyti, ką jie čia pastatė“, – sakė A. Drukarovas.
Pekino žaidynių slalomo ir didžiojo slalomo varžybose dalyvausiantis lietuvis jau išbandė Jančingo nacionalinio kalnų slidinėjimo centro trasas.
„Trasos įspūdingos. Dirbtinis sniegas – labai kietas, daug ledo ir visur labai statu, kas nėra būdinga Kinijai.
Praėjusią savaitę treniravausi Austrijoje, sekėsi gerai, bet čia sniegas yra visiškai kitoks ir prie jo priprasti nėra lengva. Bet būtent tam šias dienas ir išnaudosiu, šiandien ant sniego jau jaučiuosi geriau nei vakar“, – sakė sportininkas.
Aukšti tikslai
Jaunam atletui šios olimpinės žaidynės – jau antrosios. Prieš ketverius metus jis debiutavo Pjongčango žiemos olimpinėse žaidynėse, kur, būdamas jauniausias Lietuvos delegacijos narys, slalomo rungtyje užėmė 41 vietą, o didžiojo slalomo – 59-ąją.
2016-aisiais sportininkas taip pat dalyvavo Lilehameryje vykusiose jaunimo žiemos olimpinėse žaidynėse, kur slalomo rungtyje buvo 27-as. Tai – geriausias lietuvių pasirodymas.
Šveicarijoje gyvenantis sportininkas į Kiniją atvyko ryžtingai nusiteikęs. Nieko keisto, pastaruoju metu sportininkas demonstruoja puikią formą – sausį jis laimėjo dvejas Tarptautinės slidinėjimo federacijos (FIS) kategorijos varžybas Italijoje.
Prieš metus Italijoje vykusiame pasaulio čempionate didžiojo slalomo lenktynėse A.Drukarovas užėmė 23 vietą tarp 100 startavusių sportininkų. Tai – aukščiausia vieta Lietuvos kalnų slidinėjimo istorijoje.
Pekino žaidynėse A. Drukarovas norėtų pagerinti dar 1998 metais Nagano žaidynėse Lino Vaitkaus pasiektą rezultatą – 25 vietą.
„Mano tikslas – patekti į dvidešimtuką didžiajame slalome ir į trisdešimtuką slalome. Jaučiu, kad forma gerėja kiekvieną dieną“, – sakė jis.
Didžiuojasi atstovaudamas Lietuvai
Jau dvyliką metų A. Drukarovas gyvena ir treniruojasi Šveicarijoje. Į šią valstybę jis su mama persikėlė būdamas devynerių.
Čia sportininkas augo, pamėgo kalnų slidinėjimą, o šiuo metu ne tik treniruojasi su Šveicarijos rinktinės B komanda, bet ir Liucernos universitete siekia teisininko diplomo.
Nors jau daugiau nei pusę savo gyvenimo sportininkas praleidžia tarp Šveicarijos ir Italijos, namais laiko Lietuvą.
„Atstovauti Lietuvai man didelė garbė ir džiaugsmas. Vilniuje gimiau ir užaugau, esu lietuvis, todėl noriu pasiekti aukštus rezultatus Lietuvai. Parodyti, kad ir Lietuvos kalnų slidininkai moka greitai slidinėti, nors kalnų ir neturime“, – sakė A. Drukarovas.
Vasario 13 dieną jis startuos didžiojo slalomo, o vasario 16-ąją – slalomo varžybose.