logo
days
hours
mins
secs
08
Apr
2022

#LTEAM
Olimpinio festivalio ženkliukus rinkusiai biatlonininkei gražiausias – lietuviškas

Olimpiniai ženkliukai per ilgus metus tapo svarbiu olimpinių renginių akcentu. Todėl dalyvaujant tiek olimpinėse žaidynėse, tiek festivaliuose į ženkliukų medžioklę įsitraukia praktiškai visi: sportininkai, treneriai, renginio savanoriai. Kovą Suomijoje vykusiame Europos jaunimo žiemos olimpiniame festivalyje lietuvių lydere ženkliukų medžioklėje tapo biatlonininkė Viktorija Kapancova.

Olimpinių ženkliukų mainų istorija pradėta rašyti 1896-aisiais Atėnuose, pirmųjų šių laikų olimpinių žaidynių metu. Tiesa, tuomet buvo naudojami spalvoti kartoniniai žetonai, skirti identifikuoti sportininkus, oficialius asmenis ir žiniasklaidą. Kai kurie dalyviai ėmė žetonais keistis, pradėdami jau ilgiau nei šimtmetį gyvą tradiciją.

Kiekvienų olimpinių žaidynių metu prasideda olimpinių ženkliukų karštligė. Kiekvienam renginius specialius ženkliukus gamina dalyvaujančių šalių nacionaliniai olimpiniai komitetai, Tarptautinės sporto šakų federacijos, žaidynių rėmėjai, Tarptautinis olimpinis komitetas, žaidynių organizacinis komitetas.

Šiuo azartišku užsiėmimu užsikrečia ne vienas sportininkas. Pavyzdžiui, praėjusiais metais vykusiose Tokijo olimpinėse žaidynėse neabejotinu lyderiu tapo šaulys Karolis Girulis, surinkęs įspūdingą ženkliukų kolekciją.

V. Kapancovos surinkti ženkliukai.
V. Kapancovos surinkti ženkliukai.

Vuokatyje (Suomija) kovo pabaigoje vykusiame Europos jaunimo žiemos olimpiniame festivalyje šia veikla laisvalaikiu užsiėmė biatlonininkė Viktorija Kapancova. Ji surinko 32 ženkliukus iš 43 (neskaitant Lietuvos) festivalyje dalyvavusių šalių. 

„Apie ženkliukų rinkimą buvau girdėjusi iš bičiulio, kuris dalyvavo jaunimo olimpiniame festivalyje ir jaunimo olimpinėse žaidynėse. Jis sakė, kad tai linksmas užsiėmimas.

Iš pradžių drovėjausi, buvo nejauku eiti prie žmonių ir siūlyti mainytis, bet gavus naują ženkliuką apimdavo džiugus jausmas, o galiausiai pagavo azartas. Turint kišenėje Lietuvos ženkliuką vis knietėdavo išsikeisti“, – pasakojo biatlonininkė.

Pagrindinė mainų vieta – festivalio valgykla, į kurią susirenka visų šalių atstovai. Ženkliukų mainų tikslas – ne tik apsikeisti atributika, bet ir susipažinti, pabendrauti su skirtingų šalių sportininkais.

„Jau baigiant valgyti imdavau dairytis į šalis, su kurių šalių sportininkais dar galėčiau apsikeisti ženkliukais.

Visų nesurinkau, bet džiaugiuosi tais, kuriuos turiu. Kai kurios šalys, pavyzdžiui, Ukraina, ženkliukų nebuvo pasigaminusios, tuomet tiesiog padovanojau lietuvišką. Kad turėtų prisiminimą iš festivalio. Labai smagu, kad tokia smulkmena privertė juos nusišypsoti.

Visi ženkliukai gražūs, bet man gražiausias – lietuviškas. Todėl visų neiškeičiau, vieną pasilikau sau“, – sakė sportininkė.

Iš viso festivalyje dalyvavo 932 sportininkai iš 46 Europos nacionalinių olimpinių komitetų.