logo
days
hours
mins
secs
08
Mar
#LTEAM
Olimpinio judėjimo 100-mečio ėjimo iššūkis: per pirmą savaitę aplink Žemę apeita 11 kartų

2024 m. kovo 8 d.

Prieš savaitę startavusiame „Olimpinio judėjimo 100-mečio ėjimo iššūkyje“ dalyvių skaičius jau išaugo iki daugiau nei 11,6 tūkst., o jie visi kartu per septynias dienas jau nuėjo 560 mln. žingsnių – tiek užtektų 11 kartų apeiti Žemės rutulį ir net 234 sykius aplink Lietuvą.

Iššūkyje nuo pirmos dienos nepralenkiama krepšinio komanda – ji ir gausiausia (2,8 tūkst. dalyvių), ir surinkusi daugiausiai žingsnių (124 mln.). Antroje vietoje pagal nueitus žingsnius rikiuojasi lengvoji atletika (59 mln.), trečioje – futbolas (38 mln.), ketvirtoje – dviračių sportas (37 mln. žingsnių), o penketuką užbaigia žirginis sportas (30 mln.).

Tiesa, pagal žingsnių vidurkį TOP-5 skiriasi kardinaliai. Šios kategorijos lyderio pozicijoje – sunkioji atletika su 147 dalyviais ir 76 tūkst. žingsnių vidurkiu. Antrą vietą užima fechtavimas (vid. 74 tūkst. žingsnių), trečią – lengvoji atletika (vid. 73 tūkst. žingsnių), ketvirtą – šiuolaikinė penkiakovė (vid. 69 tūkst. žingsnių), penktą – breikas (vid. 69 tūkst. žingsnių). Krepšinis šioje įskaitoje žygiuoja 21-as iš 28 komandų – vidutiniškai 60 tūkst. žingsnių.

„Olimpinio judėjimo 100-mečio ėjimo iššūkį“ Lietuvos tautininis olimpinis komitetas (LTOK) kartu su mobiliąja programėle „#walk15“ organizuoja minint 100 metų sukaktį nuo pirmojo šalies sportininkų starto olimpinėse žaidynėse.

Šventiniame žingsnių iššūkyje dalyviai kviečiami eiti už vieną iš 28 olimpinių sporto šakų – 27, kuriose per 100 metų yra startavę Lietuvos sportininkai, ir breiką, kurio „lietuviškasis“ debiutas įvyks artėjančiose olimpinėse žaidynėse Paryžiuje.

Prie iššūkio prisijungti ir dalyvauti galima iki birželio 7-osios, o 50-ies aktyviausių dalyvių apdovanojimai bus surengti birželio 8 d. Šiauliuose vyksiančios Olimpinės dienos metu.

Visi 1 mln. žingsnių ribą pasiekę ėjikai gaus virtualų diplomą su LTOK prezidentės olimpinės čempionės D. Gudzinevičiūtės sveikinimu. Taip pat šiuos žingsnius bus galima iškeisti į specialius prizus programėlės „žingsnių piniginėje“.

Norintiems prisijungti prie „Olimpinio judėjimo 100-mečio ėjimo iššūkio“ tereikia į savo išmanųjį telefoną parsisiųsti nemokamą vaikščiojimo programėlę „#walk15“. Tai padaryti galima iš „App Store“ arba „Google Play“.