logo
days
hours
mins
secs
22
Feb
#LTOK
Olimpinio judėjimo 100-mečiui Lietuvoje paminėti – kvietimas prisijungti prie ėjimo iššūkio

Prieš 100 metų, Lietuvos sportininkams pirmą kartą startavus olimpinėse žaidynėse, mūsų šalis tapo olimpinės šeimos dalimi. Tad minėdamas šią neeilinę progą – Olimpinio judėjimo Lietuvoje šimtmetį – Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) kviečia lietuvius visame pasaulyje prisijungti prie „Olimpinio judėjimo 100-mečio ėjimo iššūkio“, organizuojamo kartu su tvaraus judumo platforma ir mobiliąja programėle „Walk15“.

„Olimpinis judėjimas Lietuvoje prasidėjo nuo debiuto olimpinėse žaidynėse, tačiau šis judėjimas – kur kas daugiau nei žaidynės. Tai – gyvenimo filosofija, kuomet per sportą kuriamas geresnis pasaulis. Būtent todėl švęsdami Olimpinio judėjimo šimtmetį Lietuvoje norime paskatinti visus judėti. Ir nebūtina dėl šio iššūkio leistis į žygius – kiekvienas galime į savo kasdienybę judesio įnešti pamažu, pavyzdžiui, iki parduotuvės ne važiuoti automobiliu, o eiti pėsčiomis“, – sako LTOK prezidentė olimpinė čempionė Daina Gudzinevičiūtė.

Nuo debiuto Paryžiuje per 100 metų Lietuvos sportininkai olimpinėse žaidynėse iš viso varžėsi 27 sporto šakų varžybose – 22 vasaros ir 5 žiemos. Artėjančią vasarą Paryžiaus olimpinėse žaidynėse „lietuviškasis“ debiutas įvyks ir 28-ojo sporto – breiko – varžybose.

Kiekvienas prisijungęs prie „Olimpinio judėjimo 100-mečio ėjimo iššūkio“ programėlėje „#walk15“ žingsnius rinks ne tik asmeniškai, bet ir atstovaudamas vienai iš šių 28 sporto šakų.

„Mūsų globali programėlė „#walk15“ kviečia viso pasaulio lietuvius ir mūsų šalies gerbėjus jungtis prie Olimpinio judėjimo 100-mečio žingsnių iššūkio. Bendras visų mūsų tikslas – aplink Žemę apkeliauti 100 kartų ir taip skleisti žinią apie Lietuvos sporto talentus. Turime kuo didžiuotis! Tereikia prisijungti prie iššūkio, pasirinkti mylimą sporto šaką ir žingsniuoti iki pergalės“, – sako tvaraus judumo platformos ir mobiliosios programėlės „Walk15” įkūrėja ir vadovė Vlada Musvydaitė-Vilčiauskė.

Ėjimo iššūkis vyks 100 dienų – nuo vasario 29 iki birželio 7 d., o 50-ies aktyviausių dalyvių apdovanojimai bus surengti birželio 8 d. Šiauliuose vyksiančios Olimpinės dienos metu.

„Net ir baigusi karjerą mėgstu aktyvų laisvalaikį, o ypač patinka ilgi pasivaikščiojimai gamtoje – kai už lango geri orai, galiu nužygiuoti ir 10 ar daugiau kilometrų, – dalijasi olimpinė čempionė Vida Vencienė. – Labai kviečiu visus prisijungti prie Olimpinio judėjimo šimtmečio ėjimo iššūkio ir taip į savo kasdienę rutiną įtraukti aktyvios veiklos.“

Išankstinė registracija į iššūkį jau startavo, o iššūkio starto pražiopsoti tiesiog neapsimoka – pirmieji 1 mln. žingsnių ribą pasiekę ėjikai programėlės „žingsnių piniginėje“ galės juos iškeisti į specialius prizus.

Be to, visi šią žingsnių sumą surinkę dalyviai gaus virtualų diplomą su LTOK prezidentės olimpinės čempionės D. Gudzinevičiūtės sveikinimu.

Norintiems prisijungti prie „Olimpinio judėjimo 100-mečio žingsnių iššūkio“ tereikia parsisiųsti nemokamą vaikščiojimo programėlę „#walk15“ į savo išmanųjį telefoną. Tai padaryti galima iš „App Store“ arba „Google Play“.