Spalio 21-24 dienomis Mardino mieste, Turkijoje, įvyko kasmetinis European Fair Play Movement (EFPM) kongresas, į kurį susirinko 350 dalyvių iš įvairių Europos šalių. Renginio metu buvo pagerbti sportininkai ir treneriai, šiais metais pademonstravę išskirtinį sąžiningumą ir pagarbą sporte. Apdovanojimai buvo įteikti tiems, kurie sporto bendruomenėse išsiskyrė kilniu elgesiu ir tapo puikiu pavyzdžiu savo kolegoms bei visuomenei.
Kongreso metu Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) švietimo direktorius Kasparas Šileikis pristatė naują tarptautinį projektą „Crossing Europe for Fair Play and Peace“. Šio projekto tikslas yra naudojantis sporto įtaka suvienyti įvairių socialinių, etninių grupių bei mažumų atstovus, skatinti jų bendradarbiavimą, fizinį aktyvumą ir kurti taikesnę visuomenę. Projektas startuos jau kitą mėnesį ir tęsis iki gegužės.
Lietuvoje projekto koordinavimą ir eigą užtikrins LTOK olimpinio švietimo direkcija, siekdama įtraukti kuo daugiau įvairių bendruomenių ir toliau skatinti fizinį aktyvumą šalyje.
„Sportas yra puiki priemonė suburti skirtingų pažiūrų, skirtingų socialinių grupių, skirtingų tautybių žmones vardan bendro tikslo, kadangi sporto „kalbą“ mes visi gebame suprasti vienodai. Projektas „Crossing Europe for Fair Play and Peace“ būtent tai ir mėgins atskleisti. Jame galės dalyvauti įvairių amžių grupių žmonės, kurie norės ne tik fiziškai aktyviai praleisti laiką, tačiau pasiekti bendrą rezultatą, kartu su kitais projekte dalyvausiančiais dalyviais. Projekte dalyvaus visos Europos šalys, o tikslas – kiekvienos šalies dalyviams bendrai įveikti atstumą nuo jų šalies sostinės iki Europos kilnaus elgesio judėjimo sostinės – Briuselio. Prie 1464 km distancijos įveikimo Lietuvos dalyviai galės prisidėti ne tik bėgant, tačiau plaukiant, irkluojant, vaikštant ar užsiimant bet kokia sporto šaka, kurioje galima matyti įveiktų kilometrų skaičių“, – apie projekto sumanymą pasakojo K. Šileikis.
Šių metų EFPM kongresas buvo skirtas ne tik pagarbos ir kilnaus elgesio skatinimui, bet ir aktualioms sporto problemoms aptarti. Konferencijos metu dalyviai daug dėmesio skyrė smurto, patyčių ir sukčiavimo prevencijai sporto pasaulyje. Renginyje dalyvavo 18 Europos olimpinių komitetų ir olimpinių akademijų narių, kurie dalijosi patirtimi bei aptarė būdus kaip užtikrinti sporto etiką ir skaidrumą įvairiuose lygiuose.
European Fair Play Movement kongresas tapo puikia proga Europos sporto bendruomenei dar kartą susitelkti bendram tikslui – kurti draugiškesnę ir sąžiningesnę sporto aplinką, kurioje išryškėtų ne tik sportiniai pasiekimai, bet ir kilnaus elgesio pavyzdžiai.