logo
days
hours
mins
secs
30
Mar
2022

#Švietimas
Olimpinis švietimas 2022-aisiais: dar daugiau kokybiško ugdymo per sportą

Trečiadienį į pirmąjį šiais metais posėdį susirinko Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Olimpinio švietimo komisija.

Nuotoliniu būdu vykusiame posėdyje pristatyta 2021 m. olimpinio švietimo veiklų ataskaita bei šių metų Olimpinio švietimo direkcijos veiklų planas.

Šiais metais Olimpinio švietimo direkcijos planuose – nauji ir visuomenės bei švietimo įstaigų atstovų atpažįstami projektai. Gegužės 3 d. Kauno „Žalgirio“ arenoje vyks jau tradiciją tapęs „Olimpinio švietimo forumas“, subursiantis pedagogus iš visos Lietuvos.

Sausį prasidėjęs projektas „Lietuvos mažųjų žaidynės” jau įgyvendino nuotolinius fizinio aktyvumo užsiėmimus, bet šiais metais ikimokyklinio ugdymo įstaigas dar pakvies į sporto festivalius įstaigų viduje bei 10 didžiųjų festivalių. Jų metu sportuoti susirinks skirtingų įstaigų auklėtiniai.  Šis projektas iš dalies finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Šiemet taip pat bus pristatytas LTOK kartu su Didžiosios Britanijos organizacija „Youth Sport Trust International“ bei Lietuvos fizinio aktyvumo specialistais Lietuvai sukurtas fizinio raštingumo modelis. Šio modelio įgyvendinimo mokymai Lietuvoje bus pradėti jau gegužę.

Lietuvos pradinio ugdymo pedagogus Olimpinio švietimo direkcija taip pat pakvies įsitraukti į unikalų kokybiško fizinio ugdymo kursą, kurio metu ugdymo įstaigų atstovai bus kviečiami tobulinti kompetencijas ir kurti bei įgyvendinti įvairesnį fizinio ugdymo pamokų planą.

Programos „Olimpinė karta“ dalyviai šiemet bus pakviesti dalyvauti mokymuose įstaigų vadovams, jaunimo programoje bei olimpinio projekto konkurse, kurio metu bus finansuoti olimpine tematika rengiami renginiams. Olimpinio švietimo forumo metu bus apdovanoti geriausi praėjusių metų programos pedagogai bei pristatyti nauji dalyviai.

LTOK Olimpinio švietimo direkcijos kartu su Britų Taryba Lietuvoje ketverius metus įgyvendintas projektas „Svajonių komandos“ (angl. Dreams and Teams) šiais metais pasidalijo viešai prieinamomis rekomendacijomis. 8 praktiniai patarimai, kaip įgyvendinti kokybiškus ugdymo per sportą projektus ir iniciatyvas bus pristatomi savivaldybėms, valstybinėms ir nevyriausybinėms organizacijoms. Įvairiose pasaulio šalyse įgyvendinto projekto tikslas – per sportines veiklas ugdyti mokinių lyderystę, organizacinius gebėjimus, bendradarbiavimo, darbo komandoje įgūdžius bei suteikti žinių ir gebėjimų pedagogams ugdant mokinių tarpe lyderystę ir kitas XXI amžiaus kompetencijas, taip pat skatinti mokyklų, kuriose mokoma skirtingomis kalbomis, bendradarbiavimą.

Taip pat jau penktus metus iš eilės visoje Lietuvoje įgyvendinama Olimpinių vertybių ugdymo programa: vedami mokymai ir organizuojami regioniniai forumai pedagogams, kuriuose pabrėžiamas inovatyvus darbas su įvairaus amžiaus vaikais, paremtas olimpine filosofija, vertybėmis ir fizinio aktyvumo veiklomis.

Pradinių klasių moksleiviai jau tradiciškai spalio mėnesį bus pakviesti dalyvauti projekte „Olimpinis mėnuo“. Iniciatyvos tikslas – bendradarbiaujant su pedagogais skatinti fizinio raštingumo ugdymą, padėti moksleiviams atrasti sveiką gyvenseną ir fizinį aktyvumą kaip linksmą ir naudingą veiklą, supažindinti su olimpinėmis vertybėmis bei principais – pagarba, draugyste, tobulėjimu.

Vyresnių klasių moksleiviai dar metų pradžioje buvo pakviesti dalyvauti „Lietuvos mokyklų žaidynėse“, kurios šiemet skatina išbandyti ir pamilti dar neatrastas sporto šakas. Projekto metu mokyklose rengiamos sporto šventės bei varžybos, o mokslo metų pabaigoje aktyviausi bus apdovanoti.

Spalio mėnesį metus papuoš jau ketvirtą kartą vyksiantys Lietuvos fizinio ugdymo mokytojų apdovanojimai. Jų metu bus pagerbti aktyviausi ir inovatyviausi fizinio ugdymo pedagogai.

Nuo 1993 m. Lietuvoje vystomo kilnaus sportinio elgesio (angl. Fair Play) komiteto veikloje kaip ir kasmet bus numatomas Lietuvos kilnaus sportinio elgesio apdovanojimų rengimas, kuriuose skirtingose nominacijose jau tradiciškai bus pagerbti Lietuvos kilnaus sportinio elgesio pavyzdžiai.

Olimpinis švietimas – viena iš strateginių Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) veiklos sričių. Visame pasaulyje olimpinis judėjimas teikia didelę svarbą fizinio aktyvumo skatinimui, jaunimo užimtumo, sporto, kaip ugdymo priemonės, sklaidai, olimpinių vertybių –universaliųjų vertybių – ugdymui ir siekia prisidėti prie taikios bei darnios visuomenės kūrimo.