Tęsiasi paraiškų teikimas Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) ir Lietuvos olimpinis fondo (LOF) inicijuotai tvarių sporto renginių rėmimo programai „LTeam START UP GOES GREEN“.
Atrinktiems projektams ir iniciatyvoms bus suteikta 5–15 tūkst. eurų parama, skirta pradėti, plėsti, gerinti ar tęsti jų veiklą įtraukiant tvarumą ir aplinkos apsaugos aspektą.
Paraiškas „LTeam START UP GOES GREEN“ programai galima teikti nuo 2021 metų lapkričio 1 iki lapkričio 30 dienos. Projektas turi būti įgyvendintas per 2022 metus.
Praėjusiais metais šioje programoje tarp geriausiai įvertintų buvo Pasaulinės orientavimosi sporto dienos projektas. Jam atiteko 3900 eurų „LTeam START UP GOES GREEN“ programos lėšų.
„Pasaulinę orientavimosi sporto dieną Lietuvoje vykdome ne pirmus metus. Kadangi orientavimosi sportas yra artimas gamtai, tai tvarumo klausimai mums yra labai aktualūs. Bėgiojant po miškus ir kai kurias apleistas vietas, matome kertamus miškus, šiukšlių kalnus, todėl suskausta širdį. Norėtųsi, kad to nebūtų, dėl to teikėme paraišką šiam projektui“, – sakė projekto vadovas, orientacininkas Vilius Aleliūnas.
Didelis dėmesys buvo skirtas ne tik esamiems orientacininkams, bet ir ikimokyklinio amžiaus vaikams bei moksleiviams.
„Renginių metu vaikus supažindinome ne tik su orientavimosi sportu, bet ir, pavyzdžiui, mokėme rūšiuoti šiukšles. Taip pat tvarkėme aplinką ir mėginome suorganizuoti renginį tvariai. Siekėme panaudoti tuos pačius dalykus kelis kartus. Pavyzdžiui, tuos pačius žemėlapius panaudojome ne vieną kartą, atsisakėme vienkartinių indų“, – geros praktikos pavyzdžius vardino V. Aleliūnas.
Pasak jo, buvo planuojama ir daugiau idėjų aplinkos tvarkymo klausimais, tačiau viską įgyvendinti sutrukdė pandemija ir įvairūs ribojimai. V. Aleliūnas pabrėžia, kad tvarumo temą jaunimui reikia akcentuoti nuolat.
„Vaikai, moksleiviai, darželinukai tikrai noriai dalyvavo programoje. Reikia suprasti, kad moksleiviams ir ikimokyklinio amžiaus vaikams nuolatos reikia priminti dalykus, kaip reikia naudoti daiktus, kaip rūšiuoti atliekas. Jie to neišmoks per vieną kartą. Tikimės, kad mokytojai ar auklėtojai pasisėmė idėjų kaip tą galima padaryti per žaidimo formą. Kai pamokoje 30-iai vaikų yra dėstoma informacija, tai jiems nelabai įdomu, bet su tvarumo klausimais galima susieti fizinio aktyvumo pratimus ir užduotis“, – pabrėžė orientacininkas.
Vienas iš pavyzdžių – Vilniaus Licėjaus gimnazijoje prie kiekvieno kontrolinio punkto buvo ir paruošta ir teorinė medžiaga. Panaši idėja įgyvendinta iš Šiauliuose.
„Tikriausiai gera idėja būtų sukurti vizualinę medžiagą, galbūt kompiuterinį žaidimą arba programėlę, kad jaunimas galėtų tuo užsiimti praktiškai kiekvieną dieną. Vaikai galėtų žaisti ir tuo pačiu lavinti save“, – idėjomis dalinosi V. Aleliūnas.
Visgi idėjų sugalvoti galima labai daug, tačiau viskas kainuoja nemažai. Būtent dėl to tvarių sporto renginių rėmimo programa „LTeam START UP GOES GREEN“ tampa labai reikšminga, nes ji leidžia geriausiems projektams gauti vertingą finansinį pagrindą.
„Finansavimo šaltinių dažniausiai nėra daug. Sporto renginių organizatoriai siekia ne tik žmonių fizinio aktyvumo, bet ir pelno. Dalyvavimas projektuose ir mokymuose padeda įgyvendinti idėjas, kurios kainuoja brangiai. Rekomenduočiau renginių organizatoriams dalyvauti tvarumo mokymuose, kurių metu galima įgyti vertingų žinių, su kolegomis pasidalinti turima patirtimi. Galų gale, galima dalintis turimais resursais ir taip prisidėti prie didesnio tvarumo“, – kalbėjo V. Aleliūnas.
TAIP PAT SKAITYKITE: „LTeam START UP GOES GREEN“ rems tvarius sporto renginius: kviečia teikti paraiškas