logo
days
hours
mins
secs
Elvis Žaldaris
28
Apr
#LTEAM
Paaiškėjo baidarininkai, kurie atstovaus Lietuvai Paryžiaus olimpinėse žaidynėse

Trakuose prasidėjo balandžio Lietuvos taurės Dariaus ir Zbignevo Survutų memorialo varžybos. Jose vyko kova ir dėl vietų Lietuvos rinktinėje, vyksiančioje į šių metų Paryžiaus olimpines žaidynes.

Baidarių ir kanojų rinktinė praėjusių metų pasaulio čempionate Lietuvai iškovojo olimpinius kelialapius dvejose rungtyse – dviviečių baidarių 500 m distancijoje ir keturviečių baidarių 500 m nuotolyje. Lietuvos taurės varžybose paaiškėjo, kas šiose distancijose atstovaus mūsų šaliai.

Trakuose triumfavo ir bilietus į Paryžių užsitikrino tos pačios įgulos, kurios ir iškovojo olimpinius kelialapius.

Dviviečių baidarių 500 m distancijoje nepralenkiami buvo Mindaugas Maldonis ir Andrejus Olijnikas. Nugalėtojai nuotolį įveikė per 1 min. 33,705 sek. ir artimiausius persekiotojus aplenkė 2,364 sek.

„Keliame aukščiausius tikslus. Kiekvieno sportininko dalia yra kelti aukščiausius įmanomus tikslus. Kiek tai bus realu, matysim olimpinių žaidynių starto dieną. Lietuviai esame pasaulio elite, todėl olimpinėse žaidynėse gali visko nutikti. Pagal šiandien pasiektą rezultatą panašu, kad pasiruošimo sezonui metu keliaujam ten, kur norėtume būti“, – sakė antrose olimpinėse žaidynėse iš eilės startuosiantis M. Maldonis.

„Nesinorėtų per daug visko forsuoti sezono pradžioje, nes dar likę trys mėnesiai iki olimpinių žaidynių. Džiaugiamės, kad kelialapis jau mūsų kišenėse ir dabar galime ramiai ruoštis olimpinėms žaidynėms. Kaip krepšinyje yra posakis, kad kamuolys yra apvalus, taip pas mus yra posakis, kad starte visi lygūs. O kaip bus finiše, pamatysime Paryžiuje“, – teigė 2016 m. Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse dalyvavęs A. Olijnikas.

Favoritai laimėjo ir keturviečių baidarių 500 m varžybas. Simonas Maldonis, Mindaugas Maldonis, Ignas Navakauskas ir Artūras Seja distanciją įveikė per 1 min. 23,28 sek. ir užtikrintai tapo nugalėtojais bei užsitikrino vietą olimpinėse žaidynėse.

Antroje vietoje likusi keturvietė, kurią irklavo olimpinis medalininkas Edvinas Ramanauskas, pasaulio čempionato prizininkas Ričardas Nekriošius bei Tomas Jusevičius ir Viktoras Čaplinskis, nugalėtojams pralaimėjo 2,732 sek.

„Jausmai dvejopi, nes dar nesuprantu kas iš tikro įvyko. Startas olimpinėse žaidynėse oficialiai įformins dvidešimties metų darbą. Bet tai dar nėra riba, tai tik vienas iš laiptelių. Olimpinėse žaidynėse bandysim pasiekti kuo daugiau“, – tvirtino į pirmas olimpines žaidynes karjeroje vyksiantis S. Maldonis.

„Džiaugiuosi, kad dabar jau oficialiai atsirinkome į olimpiadą. Po ilgos pertraukos vėl grįšiu į olimpines žaidynes. Dėl to labai džiaugiuosi. Daug kas jau nurašinėjo mane, nes man metų jau nemažai. Bet aš tik dabar įgaunu geriausią savo sportinę formą gyvenime. Tikiu mūsų komanda, esam stiprūs ir sieksim daug nuveikti olimpinėse žaidynėse“, – sakė Rio de Žaneire startavęs I. Navakauskas.

„Dar nežinau to jausmo, ką reiškia dalyvauti olimpinėse žaidynėse. Dar daug darbo reikia padaryti iki olimpinių žaidynių ir tikiuosi, kad ten kažką nuveiksim gero. Tikslus kelsim po truputį. Pirmiausia reikia patekti į finalą, tai jau būtų labai gerai. Mūsų sportas labai neprognozuojamas. Pasaulio čempionate kelias įgulas nuo medalio skyrė vos trys dešimtosios sekundės. Todėl patekus į finalą, tikrai galim užsikabinti olimpinį medalį,“, – teigė olimpinėse žaidynėse debiutuosiantis A. Seja.

Paskutiniai kelialapiai į Paryžiaus olimpinių žaidynių baidarių ir kanojų varžybas bus išdalinti papildomose atrankos varžybose gegužės 8-9 d. Vengrijoje.

Į olimpinę atranką vyks Lietuvos taurę dviviečių kanojų 500 m distancijoje laimėję Henrikas Žustautas ir Vadimas Korobovas.

Po Lietuvos taurės varžybų bus sprendžiama, kurios dar įgulos yra pajėgios varžytis dėl olimpinių kelialapių ir vyks į olimpinę atranką.