logo
days
hours
mins
secs
07
Feb
#EOK
Paaiškėjo miestas kandidatas surengti 2027 m. Europos žaidynes

2024 m. vasario 7 d.

Šią savaitę Ispanijos sostinėje Madride vyko pirmasis šiais metais Europos olimpinių komitetų asociacijos (EOK) Vykdomojo komiteto posėdis, kuriame dalyvavo ir olimpinė čempionė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė. Posėdžio metu pristatytas miestas, sieksiantis surengti 2027 m. Europos žaidynes.

„Ketvirtosios Europos žaidynės gali vykti didžiausiame Turkijos mieste Stambule. Šis miestas turi ir reikalingą infrastruktūrą, ir resursų surengti didžiausią Europos multisporto renginį.

Stambulo vadovai mato didelę Europos žaidynių naudą miestui – šis renginys ne tik pritraukia turistų, bet ir suvienija bendruomenę, prisideda prie sporto plėtros ir gyventojų sveikatingumo. Be to, Stambulas turi siekį surengti ir olimpines žaidynes, todėl čia būtų gera patirtis.

Stambulo atstovai EOK Vykdomajam komitetui pristatė savo viziją ir galimybes, toliau laukia vizitas į Turkiją ir tolesnės diskusijos“, – sakė EOK viceprezidentė D. Gudzinevičiūtė.

EOK Vykdomojo komiteto nariai.
EOK Vykdomojo komiteto nariai.

Posėdžio metu buvo aptarti didelės sėkmės sulaukę pernai Europoje vykę olimpiniai multisporto renginiai, pristatyta Krokuvoje vykusių Europos žaidynių ataskaita.

Daug dėmesio skirta 2024 metų planams ir galimybės, kurias suteiks į Europą po 12 metų pertraukos grįžtančios olimpinės žaidynės. EOK prezidentas Spyros Capralos pasidžiaugė, kad Europos sportininkai toliau lieka didžiausių pasaulio sporto renginių medalių lentelių viršūnėje, tai parodė ir sausį Pietų Korėjoje vykusios jaunimo žiemos olimpinės žaidynės.

„Tikimės, kad Europos sportininkai olimpinėse žaidynėse Paryžiuje iškovos 40 proc. medalių. Europa toliau tikslingai ir sėkmingai investuoja į sportą ir tai atsispindi apdovanojimuose“, – sakė S. Capralos.

Planuojama, kad Paryžiuje olimpinių žaidynių metu veiks Europos namai, kviesiantys miestiečius ir svečius susipažinti su senojo žemyno sporto istorija, pabendrauti su olimpiečiais ir pajausti olimpinę dvasią.

Vykdomojo komiteto posėdyje taip pat kalbėta apie organizacijos modernizavimą bei Generalinės asamblėjos formato pokyčius. Taip pat pristatytas pasiruošimas 2025 metų Europos jaunimo žiemos ir vasaros festivaliams.