logo
days
hours
mins
secs
05
Jun
#LTEAM
Paryžiaus olimpinėse žaidynėse Lietuvai dviračių plento grupinėse lenktynėse atstovaus Rasa Leleivytė

Liepos 26 – rugpjūčio 11 d. vyksiančių Paryžiaus olimpinių žaidynių dviračių sporto varžybose Lietuvai atstovaus Rasa Leleivytė, Olivija Baleišytė ir Vasilijus Lendel. Tai patvirtino Lietuvos dviračių sporto federacijos Vykdomasis komitetas.

2021 m. Europos čempionato bronzos medalio laimėtoja R. Leleivytė iš Italijos komandos „Aromitalia – 3T – Vaiano“ dalyvaus plento grupinėse lenktynėse (158 km), pasaulio taurės varžybų prizininkė O. Baleišytė – treko omniume (daugiakovėje), o 2020 m. Europos čempionato bronzos medalio laimėtojas bei pasaulio taurės varžybų prizininkas V. Lendel – treko sprinto lenktynėse ir keirine.

Olimpinis kelialapis į moterų plento grupines lenktynes Lietuvai atiteko pagal šalių reitingą 2023 m. spalio 17 d. R. Leleivytė buvo vienintelė Lietuvos dviratininkė, kuri per olimpinės kvalifikacijos laikotarpį pasaulio reitingo taškų (68) pelnė varžybose užsienyje. Šiemet Rasa trejose UCI varžybose surinko 38 pasaulio reitingo taškus.

Apie du kelialapius Lietuvai į olimpinių žaidynių treko varžybas buvo paskelbta balandžio 22-ąją. O. Baleišytė bei V. Lendel Lietuvai pelnė visus olimpinės kvalifikacijos taškus.

Rasai ir Olivijai tai bus antrosios olimpinės žaidynės, o Vasilijus svarbiausiame sporto renginyje debiutuos. O. Baleišytė Tokijo olimpinėse žaidynėse buvo 17-a, o R. Leleivytė – 35-a.