secs
02
Jul
#LTEAM
Pasibaigus olimpinei atrankai vietą Paryžiuje užsitikrino dar 4 Lietuvos lengvaatlečiai

Baigėsi olimpinė atranka lengvosios atletikos atstovams, po kurios vietą Paryžiuje užsitikrino dar 4 Lietuvos lengvaatlečiai: trišuolininkė Dovilė Kilty, ieties metikė Liveta Jasiūnaitė, disko metikas Martynas Alekna ir bėgikė Gabija Galvydytė. Kiek anksčiau dar 5 Lietuvos lengvaatlečiai iškovojo olimpinius kelialapius įvykdę normatyvus.

Palangoje savaitgalį vykęs Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas buvo paskutinės varžybos mūsų lengvaatlečiams prieš pasibaigiant olimpinei atrankai. Olimpinių žaidynių kvalifikacijos sistema užsidarė liepos 1 d., o galutinė lengvaatlečių rinktinė turėtų paaiškėti liepos 7 d. – dar turi tikimybę užsitikrinti vietą ir likę už brūkšnio sportininkai, jei atsisakys į Paryžių vykti kelialapius jau turintys kitų šalių atstovai.

Jau aštuntą kartą šalies čempione tapo trišuolininkė Dovilė Kilty, kuri atliko tik vieną įskaitinį šuolį (14.21 m, 3.8 vėjas). 25-oje vietoje olimpinių žaidynių reitinge prieš varžybas žengusi lengvaatletė po šio pasirodymo išlaikė šią poziciją ir užsitikrina vietą Paryžiuje. Trišuolio rungtyje į Prancūzijos sostinę keliaus 32-i sportininkės.

800 m rungties čempione penktą kartą iš eilės tapo Gabija Galvydytė. Pastaroji distanciją įveikė per 2 min. 01,68 sek. ir nepaliko vilčių konkurentėms. Vidutinių nuotolių bėgikė po šių varžybų olimpiniame reitinge pakilo iš 46-os į 43-ią poziciją ir užsitikrina vietą Paryžiaus olimpinėse žaidynėse, jos rungtyje dalyvaus 48-ios bėgikės.

Devintą kartą iš eilės Lietuvos čempione ieties metimo rungtyje tapo Liveta Jasiūnaitė, kurios ietis skriejo 59.35 m. Po šalies čempionato lietuvė užima 24-ą poziciją pagal reitingą ir taip pat užsitikrino vietą Paryžiuje.

Pirmą Lietuvos čempiono titulą iškovojo Martynas Alekna (63.59 m), kuris užimdamas 26-ą vietą olimpiniame reitinge užsitikrina vietą Paryžiaus olimpinėse žaidynėse.

Jau anksčiau vietą olimpinėse žaidynėse užsitikrino normatyvus įvykdę disko metikai Mykolas Alekna, Andrius Gudžius, šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė, ieties metikas Edis Matusevičius ir disko metikė Ieva Gumbs.

Lengvoji atletika olimpinių žaidynių programoje numatyta rugpjūčio 1–11 d.