Prieš penkerius metus Lietuvoje pradėto įgyvendinti projekto „Svajonių komandos“ naujasis sezonas pradėtas mokymais Visagino ir Šalčininkų pedagogams. Būtent šių rajonų mokyklų mokiniai šiemet taps projekto dalyviais, o šią savaitę vykusiuose susitikimuose dalyvavę mokytojai tapo savo mokyklų komandų koordinatoriais.
„Svajonių komandos“ (angl. „Dreams & Teams“) – Britų tarybos Lietuvoje „People to People“ programos kartu su Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu (LTOK) organizuojamas unikalus projektas, įgyvendinamas ir didelės sėkmės susilaukęs skirtingose Europos valstybėse.
Projekto tikslas – per sportines ir neformaliojo ugdymo veiklas ugdyti mokinių lyderystę, organizacinius gebėjimus, bendradarbiavimo, darbo komandoje įgūdžius bei suteikti žinių ir gebėjimų pedagogams ugdant mokinių tarpe lyderystę ir kitas XXI amžiaus kompetencijas, taip pat skatinti Visagino, Šalčininkų ir Klaipėdos regiono mokyklų bendradarbiavimą, mažinti tarpkultūrinę atskirti.
„Visai neseniai penktąjį projekto sezoną atidarėme gražiame renginyje Kauno „Žalgirio“ arenoje, kur susirinko būrys buvusių ir šio sezono projekto dalyvių – mokinių ir pedagogų. Šią savaitę pradėjome įgyvendinti projektą pirmajame etape pakviesdami susipažinti šio sezono mokytojus iš Visagino ir Šalčininkų regionų.. Pamatėme didelį mokytojų entuziazmą ir įsitraukimą, tad neabejojame, kad moksleivių laukia įdomus, vertingas ir nepamirštamas sezonas. Džiaugiamės, kad visi pedagogai yra motyvuoti gilinti savo kompetencijas, lyderystės įgūdžius bei, žinoma, pagelbėti savo jaunimui, įtraukiant juos į įvairias aktyvias veiklas“, – po mokymų kalbėjo LTOK olimpinio švietimo direktorius Kasparas Šileikis.
Dviejų dienų trukmės mokymuose dalyvavusiems pedagogams buvo pristatyti projekto tikslai bei struktūra, įvairių praktinių bei teorinių veiklų metu aptartos XXI a. kompetencijos, aktyvaus jaunimo įsitraukimo skatinimo galimybės, tarpkultūrinio mokymosi ypatybės bei lytiškumo aspektas darbe su jaunimu.
„Dvi dienos teigiamų emocijų, nuostabūs lektoriai ir didžiulė nauda kiekvienai miesto mokyklai, kuri turėjo galimybę susipažinti su šiuo projektu. Labai džiugu, kad šiais sunkiais laikais turėsime galimybę ne konkuruoti, o dirbti svajonių komandose kartu su kitomis mokyklomis ir siekti bendrų tikslų, rezultatų. Vaikams tai bus puiki proga ne tik ugdyti įvairius įgūdžius, bet ir pabendrauti su kitų mokyklų mokiniais. Esu labai laiminga, kad čia dalyvaujame, nekantrauju suburti komandą ir įtraukti moksleivius į projekto veiklas“, – dalyvavimu projekte džiaugėsi Visagino „Verdenės“ pedagogė Asta Kolelienė.
Iškart po vykusių mokymų pedagogai bus pakviesti suburti savo mokyklų komandas. Projekte dalyvaus 5 Visagino ir 5 Šalčininkų regionų lyčių, kultūros ir kalbos prasme miršios komandos.
„Gavusi kvietimą prisijungti prie projekto sudvejojau, nes esu anglų kalbos mokytoja, bet čia atvykusi supratau, kad visai nebūtina dėstyti fizinį ugdymą tam, kad pasitelkdamas sportą galėtum suvienyti skirtingus žmones. Įprastai mokymai, kuriuose dalyvauju, būna visai kitokie – teoriniai. Čia mes viską išbandėme patys, buvo be galo įdomu, emocijos pačios geriausios, tad laukiu, kada panašias patirs ir XXI a. kompetencijas praktiškai atras moksleiviai“, – sakė Jašiūnų „Aušros“ gimnazijos pedagogė Gerda Maskoliūnienė.
Jau sausio mėnesį vyks mokymai– moksleiviams, kurių metu dalyviai analizuos projekto temas bei galimybes jas atskleisti savo bendraamžiams, susiburdami į mišrias komandas. Vėliau kiekvienai komandai bus skirtas organizatorių finansavimas projekto renginių organizavimui ir įgyvendinimui mokyklų ar rajono bendruomenėms.
Projekto metu komandos turės suorganizuoti mažiausiai du renginius, kuriuose bus skatinamos projekto vertybės, bendram darbui suburiami skirtingakalbiai moksleiviai, ugdomos XXI a. kompetencijos, lyderystė, lyčių lygybė bei tarpkultūriškumas.
Viso sezono metu dalyviams padės moksleiviai iš Klaipėdos mokyklų, projekte dalyvavę praėjusiais metais.
Sezonas finišuos iškilmingu uždarymo renginiu, kur susitiks šių ir praėjusių metų dalyviai, organizatoriai bei garbūs svečiai.
Projektas Lietuvoje įgyvendinamas nuo 2017 metų. Praėjusiais metais organizatoriai pasidalijo 4 metų patirtimi visuomenei pristatydami viešai prieinamas rekomendacijas įgūdžių ugdymui pasitelkiant sportą kaip įrankį.
Projektas finansuojamas Britų tarybos Lietuvoje ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto lėšomis.