logo
days
hours
mins
secs
Vyks 6 km ir 12 km žygis
03
May
#LTEAM
Pėsčiųjų žygių entuziastus kviečia atvykti į Šiaulius: laukia išskirtinis renginys

Mėgstantiems žygiuoti gamtoje, birželio 8-ąją  (šeštadienį) verta atvykti į Šiaulius, nes tądien vyks didžiausia vasaros sporto ir pramogų šventė „Olimpinė diena 2024“. Visą dieną truksiančio renginio metu be daugybės varžybų, sportinių ir pramoginių veiklų, dar vyks ir „LTeam pėsčiųjų žygis“.

Olimpinę dieną organizuojantys Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK), Lietuvos olimpinis fondas (LOF), kartu su Šiaulių miesto savivaldybe ir vienus populiariausių žygių Lietuvoje kurianti „Trail Masters“ komanda kviečia pasirinkti 6 arba 12 km pėsčiųjų trasą.

Saulės mieste Olimpinės dienos renginys vyks simboliniais metais, kai Lietuvoje bus minimas olimpinio judėjimo šimtmetis, o Paryžiuje vyks 33-osios olimpinės žaidynės, tad renginio organizatoriai kviečia kartu aktyviai atšvęsti šias progas. 

Žygio trasą kūrusi „Trail Masters“ komanda sako, kad svarbu išsirinkti sau tinkamą atstumą. Jei mėgstate lėtus ir neilgus pasivaikščiojimus bei norite spėti daugiau išbandyti Olimpinės dienos veiklų, 6 km trasa – puikus pasirinkimas. Norintiems sau ir artimiesiems mesti iššūkį, surinkti daugiau žingsnių bei daugiau pamatyti, rekomenduojamas ilgesnis – 12 km – maršrutas.

Vaikščiojimas yra viena paprasčiausių ir prieinamiausių fizinės veiklos formų, teikiantis įvairialypės naudos – nuo fizinės ir psichinės sveikatos iki kūrybiškumo skatinimo ir santykių stiprinimo. O puoselėdami savo sveikatą taip pat turėsite progą pasigrožėti žaliosiomis Šiaulių miesto zonomis.

Žygeiviai, pasirinkę ilgąjį maršrutą, išvys Salduvės piliakalnį, praeis pro grafų Zubovų (Didžvario) parką, mėgausis kaštonų alėjos vaizdais bei Šiaulių centriniu parku. Trumpasis maršrutas praturtintas Talkšos parku bei Salduvės piliakalniu. 

Starto laikas – birželio 8 diena (šeštadienis), 11.40 val. 

Starto vieta – Ežero g., Šiauliai (prie starto arkos). 

Norint dalyvauti, būtina registracija. Jau dabar kviečiame išsirinkti „LTeam pėsčiųjų žygio“ trasą ir registruotis: https://bit.ly/4b0izfk.

Žygio dalyvių skaičius yra ribojamas, todėl bet kada iki renginio pradžios registracija gali būti sustabdyta, tad kviečiame nedelsti ir rezervuoti savo vietą!

Yra taikomas simbolinis registracijos mokestis (3 Eur – vaikams ir senjorams, 4 Eur – suaugusiems), daugiau informacijos apie žygį ir kitas renginio veiklas – www.olimpinediena.lt.

Kviečiame prisijungti prie renginio „Facebook’e”.

Eiti kartu kviečia – „Radiocentras”!

Apie Olimpinę dieną 

Olimpinė diena – masinis, visą šeimą įtraukiantis, sportą ir sveiką gyvenseną propaguojantis renginys, didžiausia sporto ir pramogų šventė. Po aštuonerių metų pertraukos renginys sugrįžta į Šiaulius – birželio 8 dieną Olimpinės dienos šventė organizuojama Šiauliuose.

Lietuva šiemet mini olimpinį šimtmetį, o visas pasaulis laukia Paryžiaus vasaros olimpinių žaidynių, tad šių metų Olimpinės dienos renginio atmosfera neabejotinai bus ypatinga – organizatoriai žada įspūdingą visos dienos renginį. 

Vasaros pradžioje visi bus kviečiami išbandyti įvairias vasaros ir žiemos olimpines sporto šakas bei daugiau nei 100 kitų nemokamų veiklų, pavyzdžiui: tinklinį sėdint, kulkinį šaudymą, zumbą, pasimokyti gestų kalbos sporte bei daugybę kitų. Mažieji renginio dalyviai galės aktyviai ir linksmai leisti laiką specialiai jiems įrengtoje zonoje. 

Olimpinės dienos metu taip pat bus galimybė pabendrauti su geriausiais Lietuvos sportininkais, laimėti dovanų bei pasidžiaugti žinomo atlikėjo koncertu. Šių metų renginio ambasadoriai – šiauliečiai bėgikė Eglė Balčiūnaitė ir baidarininkas Edvinas Ramanauskas. 

Olimpinės dienos misija – supažindinti visuomenę su pačiomis įvairiausiomis sporto šakomis, suteikti galimybę jas išbandyti, užmegzti ryšį su federacijomis, klubais, treneriais ar sportininkais. „Judėk. Sužinok. Atrask“ – tai pasaulinis Olimpinės dienos šūkis, raginantis būti smalsiu ir išdrįsti susipažinti su sporto teikiamu džiaugsmu. 

Žygis/Trail Masters nuotr.
Žygis/Trail Masters nuotr.

Žygis/Trail Masters nuotr.

Renginio ištakos siekia dar 1948 metus, kai 42-oje Tarptautinio olimpinio komiteto sesijoje Sankt Morice (Šveicarija) buvo pritarta Olimpinės dienos idėjai. Šią dieną minimas 1894 metų birželio 23 dieną vykęs Pasaulinis sporto kongresas Sorbonoje, kur buvo nutarta įkurti Tarptautinį olimpinį komitetą bei atnaujinti olimpines žaidynes. Birželio 23-oji žymi šių laikų olimpinio judėjimo pradžią.