27
Jul
#LTEAM
Pirmieji Paryžiaus olimpinėse žaidynėse tarp Lietuvos plaukikų pasirodė D. Rapšys ir A. Šidlauskas

Paryžiuje prasidėjo vasaros olimpinės žaidynės, kur plaukimo varžybose prie starto linijos stojo ir du Lietuvos sportininkai.

Danas Rapšys (tren. Ina Paipelienė, Paulius Povilionis) išmėgino savo jėgas ne pagrindinėje jam vyrų 400 m laisvuoju stiliumi rungtyje. Kvalifikacijoje lietuvis nuotolį įveikė per 3 min. 46,27 sek. ir bendroje įskaitoje užėmė dešimtą vietą. Į finalą pateko aštuoni greičiausi plaukikai.

Atrankos lyderiu tapo vokietis Lukas Martensas (3:44.13), o vietą finaliniame aštuntuke garantavo 3 min. 45,75 sek. rezultatas.

D. Rapšiui priklausantis šios rungties Lietuvos rekordas yra 3 min. 43,36 sek.

Rytoj panevėžietis startuos savo pagrindinėje distancijoje: vyrų 200 m plaukimo laisvu stiliumi kvalifikacijoje.

Andrius Šidlauskas / Kipro Štreimikio/LTOK nuotr.

Andrius Šidlauskas šeštadienį pasirodė vyrų 100 m plaukimo krūtine atrankoje, kur užėmė 20 vietą ir į pusfinalį nepateko.

Trenerių Inos Paipelienės ir Pauliaus Povilionio auklėtinis finišavo per 1 min. 0,29 sek.

Pusfinalyje varžysis 16 greičiausių kvalifikacijos dalyvių.

Greičiausiai ryte plaukė olandas Casparas Corbeau (59,04 sek.).