21
Jun
#LTEAM
Plaukikas Danas Rapšys – Europos vicečempionas

Lietuvos plaukikas Danas Rapšys penktadienį Belgrade (Serbija) iškovojo Europos vandens sporto šakų čempionato sidabrą. Lietuvis užėmė antrąją vietą 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale.

29-erių metų lietuvis distanciją įveikė per 1 min. 45,65 sek.

Po 150 m Lietuvos plaukikas dar rikiavosi ketvirtas, bet galingas finišas leido pakilti į antrąją poziciją.

Čempionu tapo nuo pat starto baseine dominavęs rumunas Davidas Popovici (1 min. 43,13 sek.). Bronza atiteko šveicarui Antonio Djakovičiui (1.46,32).

Šios rungties Lietuvos rekordas, priklausantis D. Rapšiui, yra 1 min. 44,38 sek.

Šioje rungtyje Europos čempionato medalį D. Rapšys buvo iškovojęs tik 2018 metais, kai Škotijoje taip pat pelnė sidabro apdovanojimą.

Danas Rapšys kartu su Tomu Lukminu, Tomu Navikoniu ir Kristupu Trepočka Belgrade triumfavo estafetėje 4×200 m laisvuoju stiliumi.

Šiame čempionate D. Rapšys taip pat įvykdė 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi olimpinį normatyvą.