Gruodžio 2-5 dienomis Prahoje (Čekija) vyko OCEAN projekto antrasis susitikimas ir penktas mokymų modulis, kuriame dalyvavo Lietuvos olimpinio fondo (LOF) renginių ir projektų vadovas Ignas Gibas.
Projektu OCEAN siekiama suteikti nacionaliniams olimpiniams komitetams (NOK) galimybę įgyti reikiamų žinių, kurios leistų jiems išmatuoti savo anglies pėdsaką ir nustatyti individualias anglies dioksido mažinimo strategijas, siekiant sumažinti išmetamo anglies dioksido kiekį ir stiprinant gerą valdymą kovos su klimato kaita srityje.
Penktajame mokymų modulyje Jungtinių Tautų biuro Prahoje vadovas Michal Broza pristatė naujausius mokslinius duomenis apie klimato kaitą, o „Olympism 365“ vyresnioji vadybininkė Rebecca Morton-Doherty bei Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) tvarumo vyresnioji vadybininkė Julie Duffus pristatymų metu daugiausiai dėmesio skyrė klimato kaitos mažinimo strategijų įgyvendinimui, stebėsenai ir komunikacijai. Tuo metu Matt Campelli iš „Touchline“ modulio metu buvo atsakingas už auditorijos pažinimo ir pranešimo bei raginimo dalyvauti veiksmingumo didinimo priemones.
„Visada malonu susitikti su kolegomis iš kitų nacionalinių olimpinių komitetų ir susipažinti, su kokiais sunkumais jie susiduria, bei tarpusavyje pasidalinti gerosiomis praktikomis. Nors klimato kaita yra didelis, sudėtingas ir kartais prieštaringas dalykas, tačiau jo neigti ar ignoruoti negalima.
Sporto industrija nėra išimtis ir poveikis jai jaučiamas tiek žiemos, tiek vasaros sporto šakoms. Kiekvienas asmeniškai ar organizacijos lygmeniu turime stengtis būti geresniais ir atsakingesniais prieš aplinką“, – kalbėjo I. Gibas.
Projektas OCEAN vykdomas dvejus su puse metų – nuo 2023 m. sausio mėn. iki 2025 m. liepos mėn. Jame dalyvauja 18 Europos NOK'ų, TOK'as, Nacionalinių olimpinių komitetų asociacija (ANOK) ir žinomi Oko instituto ekspertai.