logo
days
hours
mins
secs
Prancūzų institutas Lietuvoje, parodos atidarymas / Sauliaus Čirbos nuotr.
10
Jun
#LTOK
Prancūzų institute Vilniaus centre – atvira paroda apie Lietuvos olimpinę istoriją

Nuo birželio 10 d. Prancūzų institutas Lietuvoje, esantis pačiame Vilniaus miesto centre, (Didžioji g. 1) praeivius kviečia užsukti į jų organizuojamą parodą „Olimpinis šimtmetis. Nuo Paryžiaus iki Paryžiaus“. Prancūzija mūsų olimpinėje istorijoje užima ypatingą vietą – čia prieš šimtą metų Lietuva sulaukė savo olimpinio debiuto, o jau kitą mėnesį prasidės Paryžiaus olimpinės žaidynės, tad susidomėjimas sportu šiuo metu ypatingai didėja.

Prancūzijos ambasadorė Lietuvoje Alix Everard
Prancūzijos ambasadorė Lietuvoje Alix Everard

„Džiaugiuosi galėdama pristatyti Prancūzų institute šią parodą, pagerbiančią vyrus ir moteris, kurie padėjo Lietuvai suspindėti. Tai yra gražus ryšių, jungiančių mūsų abi šalis, simbolis. Jau lygiai 100 metų, per kuriuos Lietuvos sportininkai džiugino savo tautą ir garsiai bei aiškiai nešė mus vienijančias Pjero de Kuberteno vertybes“, – sakė Prancūzijos ambasadorė Lietuvoje Alix Everard.

Parodos „Olimpinis šimtmetis. Nuo Paryžiaus iki Paryžiaus“ lankytojai bus kviečiami prisiminti ryškiausias Lietuvos olimpiečių pergales per pastarąjį šimtmetį, laukia „Olimpiečių šlovės alėjos“ ekspozicija. Į parodos atidarymą atvykęs olimpinis vicečempionas Saulius Ritter pasiūlė čia eksponuoti ir jo gautą suvenyrą iš olimpinio deglo estafetės Marselyje.

„Esu labai laimingas, kad Prancūzų institutas Lietuvoje yra atviras visuomenei. Artėjant olimpinėms žaidynėms kviečiame visus mylinčius sportą ateiti ir patirti dalį Lietuvos sporto istorijos. Lietuvai tai olimpinis šimtmetis ir yra kuo didžiuotis.

Džiaugiuosi, kad parodoje turime ne tik gražiausias ir įsimintiniausias užfiksuotas akimirkas, bet kartu ir įspūdingus deglus, kurie kuriami kiekvienoms olimpinėms žaidynėms. Ateikite, patirkite, pažinkite ir palaikykite sportininkus tiek Lietuvoje, tiek vykdami į Paryžių“, – kviesdamas užsukti į atvirą parodą sakė Prancūzų instituto Lietuvoje direktorius Pascal Sliwanski.

Prancūzija turi ypatingą simboliką mūsų šalies sporto istorijai: tai šalis, kurioje Lietuvos sportininkai 1924 m. debiutavo Paryžiuje surengtose olimpinėse žaidynėse, 1992 m. Albervilyje vykusiose žiemos žaidynėse po 64 metų pertraukos vėl žengė į olimpinį stadioną kaip nepriklausomos šalies atstovai ir būtent čia, Paryžiuje, 2024 metais švęsime savo olimpinį šimtmetį.

„Šiemet šimtas metų kaip Lietuva dalyvauja olimpinėse žaidynėse. Jau kitą mėnesį vėl Paryžiuje mūsų geriausi sportininkai tikėsis parodyti viską, ką išmoko ir sugeba. Gins Lietuvos garbę, kaip mėgstame mes sakyti, ir vienys tautą. Džiaugiamės, kad apie mūsų olimpinio sporto istoriją nori pasakoti ir lankytojams atviras Prancūzų institutas Lietuvoje“, – sakė parodai eksponatus, olimpinius deglus padėjusio suorganizuoti Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Kino salėje kiekvieną antradienį 18 val. vykstančiame kino klube prieš rodomus filmus bus galima pamatyti ir trumpąjį filmą apie Lietuvos olimpiečių kelią savųjų tikslų link.

Į patį kino repertuarą šiuo metu Prancūzų institutas įtraukia vis daugiau filmų apie olimpinį sportą. Birželio 19 d., trečiadienį, 18 val. Prancūzų institutas kviečia žiūrėti filmą „Pergalės spalva“ apie neįtikėtiną olimpinio čempiono Jesse Owenso karjerą, o birželio 26 d. 18 val. bus rodomas dokumentinis filmas apie pabėgėlių olimpinės rinktinės narius „We dare to Dream“.

Paroda „Olimpinis šimtmetis. Nuo Paryžiaus iki Paryžiaus“ bus atvira iki birželio 30 d.